26-08-2019 09:20
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 17
· Najnowszy użytkownik: Robert
Ostatnie komentarze
News
Pierwsza karetka przyj...
strazak1 to jakiś prof...
w czym ten sprzęt jest...
a jakie prace wykonały...
A gdzie kur... OSP Suł...
Artykuły
Ładne maszyny. Życzę d...
Zdjęcia
Jak tam pasażerka z pr...
Michałowo wyciągnij te...
Fajne wozy bojowe --
Młody :P
a to kto stoi z Wojcie...
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· system nawadniania o...
· Gry
· Spokój.
· Konkurs „Straż...
· Strażacy na medal - ...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Wspólne ćwiczenia powiatowe ze strażakami z Rawicza pk. Halin 2018
W dniu 29 czerwca na terenie zbiornika wodnego Pakosław w miejscowości Sowy (gmina Pakosław, powiat rawicki) zostały przeprowadzone wspólne ćwiczenia jednostek strażackich powiatów milickiego i rawickiego. Miały one na celu doskonalenie współdziałania strażaków JRG Milicz i Rawicz oraz OSP z terenu obydwu powiatów. Głównym założeniem ćwiczeń było praktyczne przećwiczenie gaszenia pożaru lasu oraz doskonalenie umiejętności dostarczania wody na duże odległości z wykorzystaniem agregatu pompowego dużej wydajności, a także organizacja łączności.
W ćwiczeniach udział wzięło kilkanaście zastępów, powiat milicki reprezentowały następujące jednostki:
- OSP Cieszków,
- OSP Milicz,
- OSP Sułów,
- JRG PSP w Miliczu.
Były to pierwsze wspólne ćwiczenia strażaków z powiatów milickiego i rawickiego. Jednocześnie, nie są to ostatnie jakie czekają naszych strażaków w tym roku.
Dzień Dziecka w OSP Milicz 2018 rok
W dniu 24 czerwca 2018 roku z okazji Dnia Dziecka, strażacy ochotnicy z Naszej jednostki zorganizowali jak co roku "Dzień Otwartej Remizy". Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu w tym dniu odwiedziło około stu dzieci wraz z opiekunami. Strażacy z Jednostki Operacyjno-Technicznej pełniący dyżur w jednostce oprowadzali dzieci po terenie jednostki, pokazywali sprzęt ratowniczo-gaśniczy, każdy "maluch" mógł przymierzyć hełm strażacki, potrzymać prądownicę napełnioną wodą i podać wodę a nawet posiedzieć w samochodach strażackich, które na wyposażeniu posiada OSP Milicz. Druhowie z Milicza na koniec wręczali wszystkim dzieciom okazjonalne gadżety oraz robili pamiątkowe zdjęcia. Wszystkim naszym sponsorom serdecznie dziękujemy.
Boże Ciało
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu od bardzo wielu lat uczestniczą w obchodach różnych świąt w Miliczu. W dniu 31.05.2018 roku uczestniczyli w obchodach święta Bożego Ciała w kościele pw. św. Michała Archanioła w Miliczu.
Uroczystość Bożego Ciała natomiast ma charakter dziękczynny i radosny. W Polsce obchodzi się ją w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej, a więc jest to święto ruchome, wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy. Najwcześniej może przypaść 21 maja, najpóźniej 24 czerwca. W niektórych krajach przenoszone jest na kolejną niedzielę.
Uroczystość ta została ustanowiona na skutek widzeń św. Julianny z Cornillon. Pod jej wpływem bp Robert z Thourotte ustanowił w 1246 r. taką uroczystość dla diecezji Liège. W 1252 r. została ona rozszerzona na Niemcy. Katolicy wierzą, że w 1263 miał miejsce cud eucharystyczny w Bolsenie, gdy hostia w rękach wątpiącego w transsubstancjację księdza zaczęła krwawić. Korporał, przechowywany w katedrze w pobliskim Orvieto, jest uznawany za ten, na który wówczas spadły krople krwi. W 1264 r. papież Urban IV bullą Transiturus ustanowił tę uroczystość dla całego Kościoła. Uzasadniając przyczyny jej wprowadzenia wskazał: "[...] zadośćuczynienie za znieważanie Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, błędy heretyków oraz uczczenie pamiątki ustanowienia Najświętszego Sakramentu, która w Wielki Czwartek nie może być uroczyście obchodzona ze względu na powagę Wielkiego Tygodnia." Jednakże ze względu na śmierć Urbana IV bulla ta nie została ogłoszona, a tym samym uroczystość nie została ustanowiona. Uczynił to dopiero papież Jan XXII, który umieścił powyższą bullę w Klementynach (1317). W 1955 Pius XII wprowadzając swoje reformy liturgiczne zlikwidował obchody oktawy uroczystości. Zmianę tę utrzymał Paweł VI wprowadzając w 1969 r. nowe normy kalendarza liturgicznego (Mysterii paschalis).
W formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego rozdzielnie obchodzi się święto Bożego Ciała i Bożej Krwi: 1 lipca obchodzone jest święto Przenajświętszej Krwi Pana naszego Jezusa Chrystusa (Festum Pretiosissimi Sanguinis Domini Nostri Jesu Christi).
Z Bożym Ciałem związana jest także uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest obchodzona zaraz po oktawie Bożego Ciała, czyli w piątek osiem dni po Bożym Ciele.
Milicki Sprawdzian 2018
Tym razem główną tematyką milickiego sprawdzianu były działania przeciwpowodziowe, natomiast miejscem ćwiczeń milicki zalew rekreacyjny. W dniu 29 maja 2018, zgodnie z dyspozycją nr 41/2018 Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem "Sprawdzian 2018". Tematem ćwiczeń była organizacja i zasady przeprowadzenia działań ratowniczych na terenach zagrożonych powodzią, w tym doskonalenie umiejętności wypompowywania wody, budowy wałów p/pow. oraz ewakuacji osób z terenów zagrożonych, przy użyciu łodzi motorowych i udzielanie im kwalifikowanej pomocy przed medycznej. W ćwiczeniach wzięło udział 14 zastępów Straży Pożarnych z powiatów oleśnickiego, oławskiego i milickiego, tj. blisko 60-ciu strażaków. Z terenu naszego powiatu udział wzięły następujące jednostki: JRG Milicz, OSP Milicz, OSP Sułów i OSP Bartniki. Dowodzący ćwiczeniami, którym został wyznaczony przez zespół organizacyjny ćwiczeń kpt. Artur Rutkowski z KP PSP w Miliczu, miał za zadanie podzielić wszystkie zamierzone działania na odcinki bojowe oraz skoordynować ich dziania. Dodatkowo we współpracy z przedstawicielami Powiatowego oraz Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Miliczu, zadysponować na miejsce akcji siły i środki wykorzystywane w czasie akcji p/pow. i zorganizować łączność radiową na terenie ćwiczeń, a ponadto reagować na nieprzewidziane sytuacje, które wynikły podczas trwania działań. Były to już drugie z serii niezapowiedzianych ćwiczeń w jakich wzięli udział miliccy strażacy.
Wspólne ćwiczenia z GRS OSP Starówka
W sobotę 19.05.2018 roku Nasza jednostka była współorganizatorem tzw. ćwiczeń na obiekcie. Przedsięwzięcie to zorganizowaliśmy wspólnie z kolegami z Grupy Ratownictwa Specjalistycznego OSP Starówka z Wrocławia. Celem ćwiczeń była wzajemna wymiana doświadczeń między Naszymi jednostkami oraz wspólne przećwiczenie wybranych zagadnień. Na początek poszła teoria. Naczelnik OSP Milicz dh Rafał Radecki przedstawił zebranym prezentację dot. pożarów wewnętrznych oraz tematykę związaną z taktyką gaszenia pożarów. Później zaczęły się zajęcia praktyczne. Koledzy z Wrocławia ćwiczyli z nami wybrane elementy związane z KPP. Każdy z uczestników musiał przejść wszystkie części zajęć. My z kolei uczyliśmy naszych gości wykorzystania armatury wodnej oraz przypomnieliśmy zasady obowiązujące podczas akcji ratowniczo – gaśniczej, budowa linii gaśniczej, podawanie wody z wykorzystaniem podnośnika, praca na wysokości, używanie pilarki łańcuchowej. Wszystkie zajęcia trwały łącznie kilka godzin, ale były bardzo pouczające, a wymiana doświadczeń bezcenna. Po zakończonych ćwiczeniach wszyscy wspólnie usiedli do przygotowanego grilla. To z pewnością nie ostatnie nasze wspólne ćwiczenia.
Gminny Dzień Strażaka w Praczach
Tradycyjnie, w maju obchodzony jest gminny "Dzień Strażaka". Nie inaczej było w tym roku. Współorganizatorem tegorocznych obchodów, oprócz ZOG ZOSP RP w Miliczu i Gminy Milicz, była jednostka OSP Pracze. O godzinie 14:30, w kościele pw. Chrystusa Króla w Postolinie, rozpoczęły się uroczystości związane z tym świętem. Obchody były wyjątkowe. Najpierw została odprawiona uroczysta polowa msza św. w intencji wszystkich strażaków oraz ich rodzin. Mszę odprawił, ks. Bogdan Buryła, proboszcz parafii pw. św. Anny w Miliczu. Następnie ok. godz. 15.30, w Praczach, rozpoczęły się oficjalne uroczystości, w których uczestniczyli strażacy jednostek OSP z terenu gminy, wraz z pocztami sztandarowymi (łącznie ok. 150 osób wraz z pocztami sztandarowymi). Obecni byli m.in. Prezes ZOP ZOSP RP w Miliczu dh Wojciech Bukowski, Starosta Milicki Krzysztof Osmelak, Burmistrz Gminy Milicz, a zarazem Prezes ZOG ZOSP PR w Miliczu Piotr Lech, z-ca komendanta powiatowego PSP w Miliczu mł. bryg. Grzegorz Zmaczyński, komendanta Powiatowego Policji reprezentował podinsp. Sławomir Waleński. Cała uroczystość składała się z dwóch części: pierwsza to uroczysta zbiórka wszystkich strażaków z terenu gminy oraz zaproszonych gości, przeprowadzona zgodnie z ceremoniałem strażackim oraz druga, czyli poczęstunek wszystkich osób zaproszonych i strażaków w Żabim Rogu w Praczach. Daniem głównym była strażacka grochówka oraz grillowana kiełbaska. Tegorocznym uroczystościom towarzyszyła niezła pogoda, co sprawiło, że święto było udane.
Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza dla dh Eugeniusza Kaliciaka
W niedzielę 13.05.2018 roku na Wojewódzkich obchodach Dnia Strażaka we Wrocławiu Nasz najstarszy strażak ochotnik dh. Eugeniusz Kaliciak, członek honorowy jednostki, otrzymał Medal im. Bolesława Chomicza, przyznany przez ZG ZOSP RP w Warszawie. Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się mszą św., odprawioną przez kapelana dolnośląskich strażaków w Kościele Garnizonowym.
Dalsza część uroczystości miała miejsce na wrocławskim rynku, ich charakter był wyjątkowo i zarazem symboliczny. Obok tradycyjnego ceremoniału związanego ze służbą strażacką, tegoroczne obchody nawiązywały do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Medal dh Eugeniusza jest ogromnym wyróżnieniem dla Naszej jednostki. Najlepsze życzenia dla Druha Gienia !!!!
Pożar składowiska odpadów w Stawcu
Tuż po północy, dn. 14.05.2018 r. dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Miliczu otrzymał zgłoszenie o pożarze składowiska śmieci na placu zakładu przetwarzania odpadów w Stawcu. Gdy strażacy przyjechali na miejsce ogniem objęte było całe składowisko, podawane były środki w natarciu ponieważ w pobliżu tego miejsca znajdował się skład plastikowych opakowań. Na miejsce został włączony do akcji ciężki sprzęt, który te materiały wywoził. Zostały zabezpieczone również te składowiska, które nie były objęte pożarem poprzez zastosowanie kurtyny wodnej. W pewnym momencie akcji, były problemy z zaopatrzeniem wodnym ponieważ w sieci hydrantowej spadło gwałtownie ciśnienie dlatego zostały przygotowane dwie linie zasilające z pobliskiego zbiornika wodnego. Z pożarem walczyło łącznie ok. 40 strażaków z JRG Milicz, OSP Milicz (dwa zastępy), OSP Gądkowice, OSP Cieszków, OSP Piotrkosice, OSP Potasznia, OSP Sułów. Pożar objął ok. 1200 m3 Dogaszanie trwało do ok. godz. 14.00. Na miejsce zadysponowano także patrol Policji.
Ćwiczenia Sprawdzian 2018 z gaszenia pożaru lasu
Lasy w okolicach leśnictwa Strzelce zamieniły się w plac ćwiczeń. W dniu 8 maja 2018 na rozkaz Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem "Sprawdzian 2018". Tematem ćwiczeń była organizacja i zasady przeprowadzenia działań gaśniczych przy pożarach obszarów leśnych, w tym doskonalenie umiejętności dostarczania wody na duże odległości. W ćwiczeniach wzięło udział 13 zastępów Straży Pożarnych z powiatów oleśnickiego, oławskiego i milickiego. Z terenu naszego powiatu udział wzięły następujące jednostki: JRG Milicz, OSP Milicz, OSP Sułów i OSP Cieszków.
Założeniem ćwiczeń był pożar uprawy leśnej w pododdziale 32h leśnictwa Strzelce. Należało podać minimum 4 prądy gaśnicze (3 w natarciu, 1 w obronie). Miejsce zaopatrzenia wodnego (zbiornik wodny) oddalone było ok. 1 km od symulowanego miejsca pożaru. Dowodzący ćwiczeniami, którym został wyznaczony przez zespół organizacyjny ćwiczeń mł. kpt. Artur Nakonieczny z KP PSP w Miliczu, miał również za zadanie zorganizować zaopatrzenie wodne wykorzystując przetłaczanie oraz dowożenie wody, jak również we współpracy z przedstawicielami Nadleśnictwa Oleśnica Lasów Państwowych zadysponować na miejsce pożaru samolot gaśniczy, zorganizować łączność radiową na terenie ćwiczeń, a także reagować na nieprzewidziane sytuacje, które wynikły podczas trwania działań. Uruchomiono również punkt zaopatrzenia w wodę dla samolotu gaśniczego na byłym lotnisku wojskowym w Oleśnicy, gdzie zadanie to realizował zastęp z JRG w Oleśnicy. Nad bezpieczeństwem ćwiczących czuwał przybyły patrol Policji. Były to pierwsze z serii niezapowiedzianych ćwiczeń jakie zostaną jeszcze przeprowadzone w tym roku na terenie Dolnego Śląska.
Dzień Strażaka w OSP Milicz 2018
Tradycyjnie, dnia 4 maja obchodzony jest "Dzień Strażaka". Nie inaczej było w Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu. W tym dniu, o godzinie 18:00 rozpoczęły się uroczystości związane z tym świętem. Tegoroczne obchody były wyjątkowe. Na terenie OSP Milicz rozpoczęły się oficjalne uroczystości, w których uczestniczyli strażacy OSP Milicz oraz przybyli goście. Obecni byli m.in. ksiądz kapelan dh Grzegorz Gac., Burmistrz Gminy Milicz, a zarazem Prezes ZOG ZOSP PR w Miliczu dh Piotr Lech, starosta milicki Krzysztof Osmelak, senior jednostki OSP Milicz dh Eugeniusz Kaliciak, Komendant Gminny Ireneusz Tokarski, Komendant Powiatowy PSP w Miliczu mł. bryg. Tomasz Kopeć wraz ze zmianą służbową nr 3, delegacja OSP Zduny na czele z prezesem Andrzejem Figlakiem, Ponadto obecni byli ks. proboszcz Zbigniew Słobodecki, z-ca Nadleśniczego w Miliczu Tomasz Kowalski, dyr. Ośrodka Kultury w Miliczu Sylwia Szydłowska Małecka, Eugeniusz Rogal, Elżbieta Hofman. Gościem specjalnym był Inspektor Powiatowy Straży Pożarnej w Lohr nad Menem, serdeczny przyjaciel Naszej jednostki Joachim Mantel. Cała uroczystość składała się z dwóch części: pierwsza to uroczysta zbiórka wszystkich strażaków Naszej jednostki oraz zaproszonych gości, przeprowadzona zgodnie z ceremoniałem strażackim. W trakcie jej trwania wręczono tytuły „Honorowego Członka Jednostki OSP Milicz”. Wyróżnieni zostali: dh senior Eugeniusz Kaliciak, Eugeniusz Rogal oraz nasz gość specjalny, Joachim Mantel. Wszystkim wyróżnionym bardzo serdecznie gratulujemy!!! Nieco później, nasz kapelan ks. Grzegorz Gac odmówił modlitwę za wszystkich strażaków oraz poświęcił nowe bramy podziału bojowego. Następnie druga, czyli poczęstunek oraz zabawa strażacka wszystkich osób zaproszonych i strażaków OSP Milicz. Daniem głównym była strażacka grochówka oraz przysmaki przygotowane przez naszego kwatermistrza dh Arka Parkitnego oraz druhów pomagających, dh Magdalenę Michałek oraz dh Andrzeja Tokarskiego. Tegorocznym uroczystościom towarzyszyła wspaniała słoneczna pogoda. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich strażaków z okazji ich święta, życzymy tylu powrotów ilu wyjazdów.
Pożar garażu w Sułowie
W dniu 27.04.2018 roku JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym GBA 3,5/29,7 został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy gaszeniu pożaru w m.Sułów przy ul.Ogrodowej. Działania gaśnicze trwały blisko 3 godziny, na miejscu działały jednostki JRG Milicz oraz OSP Sułów. W tym samym czasie drugi zastęp JOT OSP Milicz został zadysponowany do pożaru przewodu kominowego w Miliczu przy ul.Świerkowej, na miejscu działały zastępy WSP Milicz oraz JRG Milicz.
Pożar nieużytków w Godnowie
Dnia 15.04.2018 roku późnym wieczorem JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu GBA 3,5/29,7 została zadysponowana w okolice m.Godnowo do pożaru nieużytków na grobli pobliskiego stawu. Z powodu utrudnionego dojazdu za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego (tłumic) ugaszono pożar po godzinie czasu. Na miejscu działań działały jednostki JRG Milicz, WSP Milicz oraz OSP Nowy Zamek
Wesołych świąt Wielkanocnych
Z okazji zbliżającej się Wielkanocy, Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu pragnie złożyć wszystkim dużo miłości, więcej czasu spędzanego z kochającą rodziną, przyjaciółmi i bliskimi, bogatego zająca, by w tegoroczne Święta było ciepło i słonecznie, udanego mazurka i przepysznej babki, kolorowych pisanek i pięknej święconki a najważniejsze OBFITEGO DYNGUSA :)
Wesołego Alleluja!

Groźny wypadek na DK 15 w dniu 29.03.2018 r.
W dniu 29.03.2018 roku w godzinach porannych zastęp JOT OSP Milicz został zadysponowany do groźnego wypadku drogowego w okolicach Milicza na drodze Krajowej nr DK 15 dokładnie 28 kilometr. Samochód osobowy z nieznanych przyczyn koziołkował i uderzył w drzewo. Działania polegały na dotarciu do miejsca zdarzenia, zabezpieczenia terenu działań nastepnie strażacy udzielili poszkodowanym Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, w wyniku wypadku poszkodowanych zostało łącznie pięć osób które Zespoły Ratownictwa Medycznego przetransportowały do Szpitali w Miliczu oraz Trzebnicy. na miejscu działały zastępy z JRG Milicz, WSP Milicz oraz Policja i 3 Zespoły Ratownictwa Medycznego.
Niebezpieczne drzewo w Latkowej
W dniu 28.03.2018 r., JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie STAR SH-18, został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu w godzinach porannych do miejscowości Latkowa., w celu usunięcia niebezpiecznych drzew zagrażających zabudowaniom gospodarczym na prywatnej posesji. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu zagrożenia za pomocą pilarek łańcuchowych z wykorzystaniem podnośnika hydraulicznego. W działaniach ratowniczych oprócz Naszych strażaków udział brał również zastęp z JRG Milicz i OSP Latkowa. Cała akcja trwała ok. 3 godzin.
Pożar przewodu kominowego w Potaszni
Do pożaru przewodu kominowego doszło w niedzielę we wczesnych godzinnach porannych 25 marca br. w Potaszni. Na miejsce przybyły dwa zastępy JRG PSP Milicz, a także OSP Potasznia i OSP Milicz. Akcja ratowniczo-gaśnicza trwała ok. 2,5 godz. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu paleniska w piecu CO, ugaszeniu palącej się sadzy oraz jej strąceniu przy pomocy zestawu kominiarskiego. Szybka interwencja mieszkańców domu oraz działania podjęte przez przybyłe na miejsce zastępy, przyczyniła się do minimalizacji strat powstałych po pożarze komina.
Pamiętny Ślub Eweliny i Adriana
W pamiętnym dniu 22.03.2018 r. roku w remizie Jednostki OSP Milicz, gdy zegar wybił godzinę 13:00, na ślubnym kobiercu stanęli Ewelina Czuk oraz nasz druh, członek Zarządu Jednostki a zarazem Skarbnik, Adrian Uram. Uroczystości ślubnej przewodniczył Burmistrz Gminy Milicz i Prezes ZOG ZOSP RP w Miliczu dh Piotr Lech, który udzielił młodej ślubu. Od tej chwili ta uroczystość połączyła ich na zawsze. Po ceremonii zaślubin, Ochotnicy z milickiej Jednostki utworzyli strażacki "szpaler". Po przejściu pod szpalerem młodej parze, delegacja na czele z prezesem Jednostki dh Grzegorzem Dudą, złożyła najserdeczniejsze strażackie życzenia oraz przekazała prezent od strażaków z OSP Milicz. Następnie Państwo młodzi wraz z gośćmi weselnymi udali się na salę weselną w „Naszej Karczmie”. Uroczystość była bardzo wyjątkowa, ponieważ jak wspomniano wcześniej, odbyła się w milickiej remizie. Była to chyba pierwsza taka uroczystość w siedzibie milickich strażaków.
Wszystkiego najlepszego dla Młodej Pary!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dzień kobiet 2018 rok
Wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Kobiet , dla Naszych Kobiet z OSP Milicz oraz wszystkim kobietom odwiedzającym naszą stronkę składają Zarząd oraz strażacy z OSP MILICZ

Pożar nieużytków w Sławoszowicach
W dniu 05.03.2018 r., w godzinach popołudniowych, Jednostka Operacyjno – Techniczna OSP Milicz w sile jednego zastępu, została zadysponowana do gaszenia pożaru nieużytków, jaki wybuchł w miejscowości Sławoszowice. Po przyjeździe na miejsce, strażacy stwierdzili, że ogień objął powierzchnie ok. 4 ha. Działania polegały na zabezpieczeniu terenu akcji oraz ugaszeniu palących się nieużytków za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego i jednego prądu wody podanego w natarciu. W działaniach oprócz naszej jednostki brali także udział strażacy z JRG Milicz. Wszystkie podjęte czynności trwały ok. 1 godz.
Pożar nieużytków w Miliczu
Drugim zdarzeniem, w którym w tym dniu brała udział nasza jednostka był pożar nieużytków, do którego doszło w Miliczu, niedaleko koryta rzeki Barycz. W godzinach popołudniowych, Jednostka Operacyjno – Techniczna OSP Milicz w sile jednego zastępu gasiła ten pożar na samochodzie średnim GBA 3,5/29. Po przyjeździe na miejsce, strażacy stwierdzili, że ogień objął powierzchnie ok. 0,5 ha. Działania polegały na zabezpieczeniu terenu akcji oraz ugaszeniu palących się nieużytków za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego. W działaniach oprócz naszej jednostki brali także udział strażacy z JRG Milicz. Wszystkie podjęte czynności trwały ok. 1 godz.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

04-05-2019 21:30
Najlepsze życzenia z okazji Dnia Strażaka dla wszystkich strażaków Gaszenie Kogut

21-04-2019 14:25
Wesołego Alleluja życzy Zarząd OSP Milicz Kogut Gaszenie

21-04-2019 14:24
Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy czynnie pomogli w Warcie przy Bożym Grobie i jej bardzo sprawnym przeprowadzeniu Strażak

21-04-2019 14:21
StrażakWesołych Świąt Wielkanocnych dla Wszystkich Strażak Kogut

01-01-2019 00:04
Upup KogutSzczęśliwego Nowego Roku 2019 dla Wszystkich Grin Kogut StrażakTylu powrotów ile wyjazdów Kogut Strażak

31-12-2018 21:47
Dziękuję wszystkim Naszym strażakom za społeczną służbę dla naszych mieszkańców w 2018 roku Upup Strażak Kogut

25-12-2018 15:16
Dziękuję bardzo wszystkim strażakom Naszej Jednostki, którzy mimo świąt czynnie brali udział w działaniach ratowniczo-gaśnicz
ych na terenie gminy Milicz Gaszenie Strażak Upup

15-11-2018 16:43
Bardzo dziękuję wszystkim członkom OSP Milicz za pomoc przy przeprowadzeniu obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Naszą Ojczyzę Kogut Upup

09-11-2018 15:54
Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i udział w powiatowym ćwiczeniu obronnym pk. "Listopad 2018" Strażak

30-10-2018 11:15
Witam wszystkich, zbliża się Święto Zmarłych. Proszę nie zapomnijmy o naszych druhach, którzy odeszli na wieczną warte do św. Floriana. Odwiedźmy cmentarze, zapalmy znicze na znak pamięci o nich Strażak

01-04-2018 12:48
Wesołych Świąt Wielkanocnych dla Wszystkich. Wesołego Alleluja Strażak Kogut Wink

15-03-2018 08:35
Zarząd OSP Milicz zaprasza wszystkich strażaków Naszej Jednostki na zbiórkę krwi, która odbędzie się 16.03.2018 r. Zbiórka w remizie o godz. 8.00. Zapraszamy Upup Strażak

08-03-2018 21:34
Dla wszystkich naszych dziewczyn z Jednostki OSP Milicz, z okazji Dnia Kobiet, wszystkiego najlepszego Grin Buziak Upup Strażak

01-01-2018 11:07
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w rozprowadzenie Naszych nowych kalendarzy na 2018 rok. Dzięki Wam osiągnęliśmy niewątpliwy sukces. Bardzo dziękuję!!! Strażak

01-01-2018 10:59
Szczęśliwego Nowego 2018 Roku dla wszystkich członków OSP w Miliczu. Dużo zdrowia, pomyślności oraz tylu powrotów ilu wyjazdów Kogut Strażak

4,759,677 unikalne wizyty