07-08-2022 21:13
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 17
· Najnowszy użytkownik: Robert
Ostatnie komentarze
News
Pierwsza karetka przyj...
strazak1 to jakiś prof...
w czym ten sprzęt jest...
a jakie prace wykonały...
A gdzie kur... OSP Suł...
Artykuły
Ładne maszyny. Życzę d...
Zdjęcia
Jak tam pasażerka z pr...
Michałowo wyciągnij te...
Fajne wozy bojowe --
Młody :P
a to kto stoi z Wojcie...
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· system nawadniania o...
· Gry
· Spokój.
· Strażacy na medal - ...
· Strażacy na medal - ...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Kolizja na DK 15 w Miłochowicach
W dniu 07.12.2020 r. w godzinach wszesnoporannych, nasi strażacy na samochodzie Volkswagen T4 SLKw, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do niebezpiecznego zdarzenia-kolizji, do którego doszło w Miłochowicach, w ciągu drogi krajowej nr 15. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu ewentualnej kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym, kierowaniu ruchem,wyciągnięciu z rowu za pomocą wyciągarki pojazdu biorącego udział w zdarzeniu oraz uprzątnięcia jezdni. Strażacy OSP Milicz w tych działaniach uczestniczyli wspólnie ze strażakami z JRG Milicz (dwa zastępy). W zdarzeniu brał udział samochód osobowy, który dachował w przydrożnym rowie.W niebezpiecznie wyglądającejkolizji nikt nie ucierpiał. Dodatkowo zadysponowane zostało Pogotowie Ratunkowe (ZRM) i Policja (1 radiowóz). Opisywane zdarzenie trwało ok. 1 godz.
Usuwanie plamy oleju w Miliczu 05.12.2020 rok
W dniu 05.12.2020 roku, nasza jednostka na samochodzie Man GBA 3,5/29, została zadysponowana przez SKKP w Miliczu, do usuwania niebezpiecznej plamy substancji ropopochodnej, która miała miejsce na terenie Milicza. Plama była dosyć rozległa i długa. Miejscami zajmowała połowę szerokości drogi. Zdarzenie miało miejsce na ul. Wrocławskiej oraz Cichej, w godzinach ok. wieczornych. Niebezpieczny wyciek zneutralizowano za pomocą sorbentu.
Kalendarz OSP Milicz na 2021 r.
Już kolejny rok z rzędu strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu wydali kalendarz strażacki na 2021 r. prezentujący milicką jednostkę. Już niebawem będzie rozprowadzany wśród mieszkańców Milicza i okolic. Kalendarz można nabyć przy targowisku, koło rynku i niedaleko kościołów parafialnych. Akcja ma na celu wsparcie milickiej jednostki i zakup sprzętu i wyposażenia niezbędnego dla strażaków. Warto go kupić!!!👍
Plama substancji ropopochodnej w Miliczu
W dniu 20.11.2020 roku, nasza jednostka na samochodzie Man GBA 3,5/29, została zadysponowana przez SKKP w Miliczu, do usuwania niebezpiecznej plamy substancji ropopochodnej, która miała miejsce na terenie Milicza. Plama była dosyć rozległa i długa. Miejscami zajmowała połowę szerokości drogi, a łączna jej długość to ok. 1,5 km. Zdarzenie miało miejsce na ul. Kościuszki, Wojska Polskiego i Zielonej, w godzinach ok. południowo-wieczornych. Niebezpieczny wyciek zneutralizowano za pomocą sorbentu, którego zużyto ok. 100kg. Cała akcja trwała ok. 1,5 godz.
Nocny pożar w Piotrkosicach
W dniu 03.11.2020 roku, w godzinach późno wieczornych zostaliśmy zadysponowani w sile jednego rzutu przez SKKP w Miliczu, na samochodzie MAN GBA 3,5/29 do akcji gaszenia pożaru budynku gospodarczego, który wybuchł w Piotrkosicach. Strażacy po przybyciu na miejsce akcji, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i natychmiast przystąpili do gaszenia palącego się budynku, wspólnie z jednostką JRG Milicz (dwa zastępy), OSP Sułów (dwa zastępy) oraz OSP Piotrkosice. Ugaszono go za pomocą jednego prądu wody podanego w natarciu. Ze względu na silne zadymienie, strażacy musieli pracować w aparatach ODO. Po ugaszeniu pożaru strażacy przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego, dokładnie przeszukali całe miejsce akcji. Na miejsce działań zadysponowano także policję. Cała akcja trwała ok. 1,5 godz.
Pamiętamy o zmarłych strażakach 01.11.2020 r.
Dnia pierwszego listopada w Święto Zmarłych zgodnie z polską tradycją
odwiedzamy mogiły naszych najbliższych. Cmentarze stają się zatłoczone
jak nigdy w całym roku. Ludzie przyjeżdżają, by odwiedzić groby bliskich
osób. Pomniki zastawione są kwiatami, na grobach palą się znicze
symbolizujące pamięć o tych którzy udali się na wieczny spoczynek.
Panuje bardzo nostalgiczny i refleksyjny nastrój. Ludzie pogrążają się w
modlitwie za dusze zmarłych. Również i strażacy Ochotniczej Straży
Pożarnej w Miliczu, w ten dzień pamiętają o tych, którzy z naszych
szeregów odeszli na wieczną wartę do św. Floriana. W tym i następnych
dniach pamiętamy o nich w szczególny sposób, modląc się... ponieważ w związku z panującą pandemią niestety nie możemy wejść na cmentarze...Drodzy Koledzy, odpoczywajcie w spokoju,
na zawsze pozostaniecie w naszej pamięci.
Niecodzienna kolizja na DK 15
Dnia 21.10.2020 r. w godzinach popołudniowych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy usunięciu skutków niebezpiecznej kolizji, do jakiej doszło w okolicach miejscowości Lasowice (gmina Milicz), w ciągu drogi krajowej DK 15. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i kierowaniu ruchem. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz. W zdarzeniu brał udział samochód osobowy, którego kierowca zderzył się z dzikim zwierzęciem (daniel), z powodu nagłego wtargnięcia na drogę. W niebezpiecznie wyglądającym zdarzeniu, ucierpiało dzikie zwierzę. Dodatkowo na miejsce zdarzenia zadysponowana została Policja (1 radiowóz), służba leśna (1 pojazd) oraz pomoc drogowa (1 pojazd). Opisywana akcja trwała ok. 1 godz.
Pomoc dla dh. Florkowskiego
Prosimy o pomoc dla dh. Florkowskiego
Strażacy OSP Milicz pomagają osobom przebywającym w kwarantannie
Wirus SARS-CoV-2 coraz bardziej rozprzestrzenia się po naszym kraju. Przybywa osób zakażonych, objętych kwarantanną oraz nadzorem epidemiologicznym. Niestety jest także coraz więcej ofiar śmiertelnych. Ludzie przebywający w obowiązkowej kwarantannie są nierzadko zdani sami na siebie i potrzebują pomocy w zakresie dostarczenia podstawowych środków do życia takich jak żywność, woda, leki czy środki czystości. Pomocy takiej potrzebują także osoby starsze, które są w grupie podwyższonego ryzyka jeśli chodzi o skutki zachorowania na COVID-19. W celu zorganizowania pomocy tym osobom podjęto decyzję o zaangażowaniu strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych funkcjonującym w ramach KSRG do pomocy w zakresie dostarczania środków do życia najbardziej potrzebującym.Na terenie gminy Milicz taką pomoc realizują strażacy OSP Milicz. Nasi strażacy w porozumieniu z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Miliczu odbierają potrzebne artykuły z Banku Żywności we Wrocławiu lub dokonują zakupów i dostarczają je pod wskazane adresy. Dotychczas w ciągu ostatnich dni strażacy OSP Milicz realizowali pomoc w dostarczaniu środków potrzebnych do życia mieszkańcom przebywającym w kwarantannie, m.in. z Milicza, Kątów, Gądkowic, Wodnikowa, czy Postolina. Dlatego widok samochodu strażackiego pod sklepem czy hurtownią może stanowić dość nietypowy obrazek, ale świadczy o tym, że strażacy czynnie angażują się również w taką formę pomocy.
Apelujemy o wyrozumiałość i nie utrudnianie i tak już na co dzień niełatwej pracy ratownikom, którzy niejednokrotnie muszą włączyć sygnały świetlne aby zaparkować odpowiednio swój pojazd w celu zapakowania zakupionych środków. Wspierajmy każdą formę pomocy mieszkańcom gminy, zwłaszcza taką, która pozwoli zachować sanitarną dyscyplinę i konsekwencję w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2.
Wypadek na DK 15 w Miliczu
W dniu wczorajszym, tj. 08.10.2020 r. w godzinach popołudniowych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do niebezpiecznego wypadku, do którego doszło w Miliczu u zbiegu ulic Parkowej i Krotoszyńskiej, w ciągu drogi krajowej nr 15. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym, kierowaniu ruchem oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych pojazdów biorących udział w zdarzeniu. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz (dwa zastępy) i WSP Milicz. W zdarzeniu brały udział łącznie cztery samochody osobowe. W niebezpiecznie wyglądającym wypadku, poszkodowane zostały trzy osoby, w tym dziecko. Dodatkowo zadysponowane zostało Pogotowie Ratunkowe (2xZRM), Policja (4 radiowozy), pomoc drogowa (2 pojazdy) oraz służba drogowa (1 pojazd). Opisywane zdarzenie trwało ok. 3 godz.
Wypadek na drodze sulmierzyckiej
Dnia 22.09.2020 r. w godzinach wieczornych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy usunięciu skutków niebezpiecznego wypadku, do którego doszło w okolicach miejscowości Średzina (gmina Milicz), w ciągu drogi powiatowej 1420D. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych pojazdu biorącego udział w zdarzeniu. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz (dwa zastępy). W zdarzeniu brał udział samochód osobowy, którego kierowca wpadł w poślizg z powodu nagłego wtargnięcia na drogę dzikiego zwierzęcia. Następnie uderzył w drzewo i wjechał do rowu. Tam samochód przewrócił się na bok. W niebezpiecznie wyglądającym zdarzeniu, na szczęście nie groźnie poszkodowane zostały dwie osoby, w tym małe dziecko. Dodatkowo zadysponowane zostało Pogotowie Ratunkowe, Policja (3 radiowozy) oraz pomoc drogowa (1 pojazd). Opisywane zdarzenie trwało ok. 4 godz.
Wsparcie milickich strażaków dla szkół
Z powodu panowania epidemii rozpoczęcie roku szkolnego w tym roku było zupełnie inne niż te z lat ubiegłych. Najważniejsza jest bowiem skuteczna ochrona, dzieci i młodzieży rozpoczynających naukę, przed zakażeniem koronawirusem i wybuchem epidemii w placówkach oświatowych. Strażacy Jednostki OSP Milicz prowadzą akcję dostarczania do szkół, na terenie gminy Milicz, środków ochrony osobistej i dezynfekcji.W ramach tej akcji, samych tylko maseczek dostarczyli 16 tys. Co ważne potrzebne środki i wyposażenie trafiły do milickich placówek oświatowych już przed pierwszym dzwonkiem.
Pomoc w dostarczeniu do placówek oświatowych środków ochrony i dezynfekcji
Strażacy Jednostki OSP Milicz pomagają w transporcie środków dezynfekujących ochrony indywidualnej dla uczniów i nauczycieli w placówkach oświatowych znajdujących się na terenie gminy Milicz. Niezbędne materiały przeznaczone dla naszej gminy są transportowane z Agencji Rezerw Materiałowych do KP PSP w Miliczu. Następnie maseczki oraz środki do dezynfekcji trafiają za pośrednictwem milickich strażaków, do uczniów i nauczycieli. Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, środki dezynfekujące posłużą do dezynfekcji powierzchni, wyposażenia klas, korytarzy i innych przestrzeni wspólnych, w których przebywają dzieci i młodzież szkolna.
Skutki frontu atmosferycznego
W ostatnich dniach przez teren powiatu milickiego przechodził front atmosferyczny, zachmurzenia i opadów związany z dość głębokim niżem, który przemieścił się z zachodu Europy nad południową część Basenu Morza Bałtyckiego.Towarzyszyły mu Siliny wiatr i intensywne opady deszczu. Strażacy w całej Polsce odnotowali setki wezwań do powalonych i złamanych drzew oraz zerwanych linii energetycznych. Na terenie naszego powiatu strażacy ponad 40 – ci razy byli wzywani do różnego rodzaju zdarzeń. Nasza Jednostka odnotowała 8 wyjazdów związanych z usuwanie skutków tego niżu. Oto kilka zdjęć z naszych działań.
Jednostka OSP Milicz nadal aktywna przy działaniach związanych z COVID-19
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu nadal prowadzi aktywne działania w zakresie zwalczania zagrożenia koronawirusem. Działanie te mają charakter wspomagający działania innych służb i instytucji. W ostatnich dniach miliccy strażacy pomagali osobom przebywającym w 14-dniowej kwarantannie, dostarczając do nich pakiety żywnościowe. Jeden pakiet jest przygotowany dla jednej osoby, na jeden tydzień. Pakiety żywnościowe nasi strażacy odebrali z Banku Żywności z Wrocławia i dostarczyli pod wyznaczone adresy na terenie gminy Milicz.
Jeszcze w kwietniu miliccy strażacy z JRG Milicz i OSP Milicz ustawili przy milickim szpitalu dwa namioty pełniące funkcję przyszpitalnej izby przyjęć. Przeprowadzane są w nich wstępne badania pacjentów, mające na celu wykluczenie osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem COVID-19, a tym samym ograniczenie zakażeń personelu i pacjentów w szpitalu niezakaźnym, jakim jest szpital w Miliczu. Obecnie okazuje się, że polowa izba przyjęć może być nadal bardzo potrzebna, w przypadku wzrostu liczby chorych na COVID-19. Nasi strażacy z odpowiednim wyprzedzeniem reagują na taką ewentualność. W dniu 18.08.2020 r. przyjechali do milickiego szpitala, aby sprawdzić m.in. stabilność, mocowanie, stan techniczny wyposażenia. Dodatkowo sprawdzili ciśnienie w stelażach pneumatycznych namiotów oraz dokonali uzupełnienia powietrza przy użyciu pompki elektrycznej. Powyższe działania prowadzone są od początku ogłoszenia pandemii w Polsce, w miarę rozwoju sytuacji i bieżących potrzeb.
Charytatywny piknik dla Kasi Talagi
W dniu 15 sierpnia br. strażacy OSP Milicz, na zaproszenie organizatorów wzięli udział w Charytatywnym pikniku połączonym z głównym wydarzeniem, jakim był Charytatywny turniej siatkówki plażowej Gramy dla Kasi. Impreza odbyła się na terenie ośrodka OSiR Milicz-Karłów. Miliccy strażacy przygotowali stoisko, na którym na wszystkich chętnych czekały wozy strażackie wraz z posiadanym sprzętem. Wszyscy odwiedzający, a szczególnie najmłodsi a także ich rodzice, mogli choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwi strażacy. Na odwiedzających czekały nie lada wyzwania i atrakcje, a wśród nich m.in. kurtyna wodna (sprawdza się także podczas upalnych dni), możliwość podania wody bezpośrednio z szybkiego natarcia, zobaczenie z biska i od wewnątrz sprzętu i wyposażenia oraz wozów bojowych, będących na wyposażeniu milickiej Jednostki.Turniej i towarzyszące jej atrakcje zakończyły się sukcesem, organizatorzy zebrali blisko 12 tys. zł na leczenie Kasi Talagi. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu. Strażacy OSP Milicz, życzą Kasi szybkiego powrotu do zdrowia!!!
Usuwanie gniazda owadów błonkoskrzydłych w Gogołowicach 14.08.2020 r.
W dniu 14.08.2020 roku JOT w sile dwóch zastępów GBA oraz SH został zadysponowany do usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych w m. Gogołowice. Za pomocą środków chemicznych usunięto zagrożenie.
Działania trwały ok. 1,5 godziny
Ćwiczenia JOT OSP Milicz
W dniu 01.08.2020 r. na terenie bazy dydaktycznej Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Miliczu, odbyły się szkolenia i ćwiczenia Jednostki Operacyjno-Technicznej OSP w Miliczu. Ćwiczenia te miały na celu coraz lepsze zapoznanie się ze sprzętem oraz jego parametrami, doskonalenie umiejętności poruszania się w strefie pożaru i zadymienia. Strażacy ćwiczyli m.in. założenia taktyki gaszenia pożarów oraz gaszenia pożarów wewnętrznych. Uczyli się jak m.in. „resetować pożar”, operowania prądami gaśniczymi. Ćwiczono także hydrowentylację.W czasie ćwiczeń dh Jędrzej Kaczmarek zaprezentował model drewniany domku, w którym ćwiczący mogli zobaczyć jak rozprzestrzenia się pożar wewnątrz budynku oraz zaobserwować tworzenie się zjawiska Backdraft (wsteczny ciąg płomienia). Poniższe filmiki przedstawiają to właśnie zjawisko.Nad bezpieczeństwem i prawidłowością przebiegu ćwiczeń czuwali główni organizatorzy strażacy dh Jędrzej Kaczmarek i dh Przemysław Kliś. Były to kolejne tego typu ćwiczenia Jednostki OSP Milicz, będą cyklicznie powtarzane. Bardzo dziękujemy naszym instruktorom za bardzo ciekawe i pouczające szkolenie i ćwiczenia.
ten filmik przedstawia właśnie wsteczny ciąg płomienia:


Uczczenie rocznicy 1 sierpnia
Dzisiaj, w dniu 1 sierpnia 2020 roku, o godzinie 17:00, czyli godzinie "W" Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu uczciła 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
1 sierpnia 1944 r. do walki w stolicy przystąpiło ok. 50 tys. Powstańców, z których co czwarty liczyć mógł na to, że rozpocznie ją z bronią w ręku. Przez 63 dni powstańcy prowadzili heroiczny bój z wojskami niemieckimi.W tym czasie zginęło 18 tysięcy powstańców, a 25 tysięcy zostało rannych. Największe straty były wśród ludności cywilnej, wyniosły około 180 tysięcy zabitych. Powstanie upadło 2 października 1944 r., wtedy przedstawiciele KG AK podpisali układ o zaprzestaniu działań zbrojnych w Warszawie.Pozostałych przy życiu mieszkańców Warszawy, około pół miliona, wypędzono z miasta, które po powstaniu zostało niemal całkowicie spalone i zburzone przez Niemców.
Dla uczczenia powstańców warszawskich, na jedną minutę włączono wszystkie syreny alarmowe jednostki oraz sygnały alarmowe samochodów ratowniczo - gaśniczych. Na uroczystej zbiórce obecny był zastęp z Jednostki Operacyjno-Technicznej OSP oraz członkowie OSP Milicz. Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu zawsze pamięta o bohaterach Powstania Warszawskiego oddając im symbolicznie hołd.
Cześć i chwała bohaterom!
Nowy samochód OSP Milicz
Nowy samochód dla milickich strażaków.
W dniu 26.06.2020 r. przedstawiciele Jednostki OSP Milicz, odebrali w Warszawie wielozadaniowy samochód w standardzie pojazdu SLKw – Volkswagen Transporter T6 TDI, L2H1 z napędem na cztery koła 4Motion. Samochód może pomieścić 6 osób i ma wyposażenie niezbędne do działań związanych ze zwalczaniem skutków epidemii SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19. Ponadto może być użyty do zapobiegania i walki ze skutkami suszy oraz zagrożeniem pożarowym. Odebrany samochód, jest jednym z 30 – tu przekazanych przez Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o., Związkowi Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Jednostka OSP Milicz, starając się o pozyskanie tego samochodu, złożyła odpowiedni wniosek, na podstawie którego, jeden z nich został przyznany właśnie strażakom z Milicza.
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP zawarł z Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o. porozumienie którego celem jest wsparcie przez VWFS działalności ZOSP RP i OSP działających na terenie Polski, w zwalczaniu skutków epidemii COVID-19 oraz zapobieganie i walkę z suszą i zagrożeniem pożarowym.
Przekazywane pojazdy są zarejestrowane na VWFS, z ważnym w Okresie Użyczenia przeglądem technicznym i ubezpieczeniem (OC, AC) Do każdego pojazdu dołączona jest karta paliwowa. Okres użyczenia wynosi min. 6 miesięcy z możliwością przedłużenia.
Dodatkowo, ZOSP RP wyposażył każdy pojazd w:
1. maseczki medyczne jednorazowe trójwarstwowe 50 szt. – 14 opak.
2. kombinezon zgodny z normą PNEN 14126 – 2szt,
3. rękawiczki nitrylowe 100 szt. – 1 opakowanie,
4. płyn odkażający etanol do rąk – 1 szt.,
5. opryskiwacz ręczny ciśnieniowy naramienny – 1 kpl.
6. płyn do dezynfekcji powierzchni 5 l. – 2 szt.
Nasi strażacy od początku ogłoszenia epidemii koronawirusa na terenie Polski, czyli od ok. połowy marca, włączyli się aktywnie do działań związanych z przeciwdziałaniem SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19.
Strażacy OSP Milicz niosą pomoc mieszkańcom miasta i gminy Milicz w związku z występującym zagrożeniem koronawirusem. Są odpowiednio przeszkoleni i wyposażeni w środki ochrony indywidualnej, dostosowane do charakteru działań.
Pozyskany samochód znacząco zwiększył możliwości działania strażaków z OSP Milicz, w zwalczaniu w/w zagrożeń.
#VolkswagenFinancialServices
#ZGZOSPRPwWARSZAWIE
#VWFspomaga
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

01-06-2022 14:28
Z okazji Dnia Dziecka wszystkim naszym małym Strażakom życzymy dużo uśmiechów i jeszcze więcej prezentów Strażak Wink

04-05-2022 10:49
"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek", z okazji Dnia Strażaka, dziękujemy Wam Wszystkim za służbę, życzymy dużo zdrowia oraz tylu powrotów ilu wyjazdów. Niech św. Florian nad nami czuwa Strażak

17-04-2022 18:13
Najlepsze życzenia świąteczne z okazji Świąt Wielkanocnych Kogut Strażak

08-03-2022 14:10
Wyrażamy nasze podziękowanie za Waszą codzienną obecność oraz ciepło i wsparcie, które nam dajecie Strażak Gaszenie

08-03-2022 14:07
Z okazji Dnia Kobiet, wszystkim Paniom, najlepsze życzenia, dużo zdrowia, spełnienia marzeń i samych słonecznych dni, życzą strażacy OSP Milicz. Strażak Kogut

03-01-2022 11:22
Szczęśliwego Nowego 2022 Roku, tylu powrotów ilu wyjazdów Strażak Strażak Kogut

01-06-2021 11:13
KogutZ okazji Dnia Dziecka wszystkim członkom MDP Milicz życzymy wspaniałych prezentów, wielu uśmiechów oraz niezapomnianych przygód Strażak Upup

04-05-2021 11:42
Z okazji Dnia Strażaka życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji oraz nieustającej opieki Świętego Floriana dla Was i Waszych Rodzin Strażak

03-04-2021 19:35
W tym trudnym dla wszystkich czasie, najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych, spokojnych, bezpiecznych, zdrowych i rodzinnych świąt i nadziei na normalne, lepsze jutro Wink Strażak Kogut

08-03-2021 13:21
Najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet, w imieniu własnym i wszystkich strażaków ochotników Jednistki OSP Milicz, dziękujemy za to, że swoją postawą ocieplacie wizerunek Naszej Formacji Buziak* Strażak

01-02-2021 08:45
Zarząd OSP Milicz dziękuje wszystkim strażakom Naszej Jednostki, którzy pomagają w utrzymaniu jej gotowości bojowej Upup Strażak Kogut

24-12-2020 15:44
Wesołych i bezpiecznych świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2021 Roku Strażak KogutTylu powrotów ilu wyjazdów Kogut Strażak

14-12-2020 11:15
Dziękujemy wszystkim strażakom OSP Milicz, którzy pomogli w tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki Strażak Zawsze jest dobry czas, aby pomagać innym... Upup

28-08-2020 10:40
Dziękujemy wszystkim strażakom OSP Milicz, którzy aktywnie uczestniczyli w ostatnich dniach, usuwaniu skutków niesprzyjających warunków atmosferycznych na terenie gminy i powiatu Upup Strażak

24-07-2020 08:06
Przypominam członkom JOT-u o szkoleniu i ćwiczeniach , które odbędą się w dniu 01.08.2020 r. Zbiórka w remizie o godz. 16.40. Zapraszamy Strażak Gaszenie Kogut

10,654,378 unikalne wizyty