26-06-2019 16:18
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 17
· Najnowszy użytkownik: Robert
Ostatnie komentarze
News
Pierwsza karetka przyj...
strazak1 to jakiś prof...
w czym ten sprzęt jest...
a jakie prace wykonały...
A gdzie kur... OSP Suł...
Artykuły
Ładne maszyny. Życzę d...
Zdjęcia
Jak tam pasażerka z pr...
Michałowo wyciągnij te...
Fajne wozy bojowe --
Młody :P
a to kto stoi z Wojcie...
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· system nawadniania o...
· Gry
· Spokój.
· Konkurs „Straż...
· Strażacy na medal - ...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Pożar nieużytków w Godnowie
Dnia 15.04.2018 roku późnym wieczorem JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu GBA 3,5/29,7 została zadysponowana w okolice m.Godnowo do pożaru nieużytków na grobli pobliskiego stawu. Z powodu utrudnionego dojazdu za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego (tłumic) ugaszono pożar po godzinie czasu. Na miejscu działań działały jednostki JRG Milicz, WSP Milicz oraz OSP Nowy Zamek
Wesołych świąt Wielkanocnych
Z okazji zbliżającej się Wielkanocy, Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu pragnie złożyć wszystkim dużo miłości, więcej czasu spędzanego z kochającą rodziną, przyjaciółmi i bliskimi, bogatego zająca, by w tegoroczne Święta było ciepło i słonecznie, udanego mazurka i przepysznej babki, kolorowych pisanek i pięknej święconki a najważniejsze OBFITEGO DYNGUSA :)
Wesołego Alleluja!

Groźny wypadek na DK 15 w dniu 29.03.2018 r.
W dniu 29.03.2018 roku w godzinach porannych zastęp JOT OSP Milicz został zadysponowany do groźnego wypadku drogowego w okolicach Milicza na drodze Krajowej nr DK 15 dokładnie 28 kilometr. Samochód osobowy z nieznanych przyczyn koziołkował i uderzył w drzewo. Działania polegały na dotarciu do miejsca zdarzenia, zabezpieczenia terenu działań nastepnie strażacy udzielili poszkodowanym Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, w wyniku wypadku poszkodowanych zostało łącznie pięć osób które Zespoły Ratownictwa Medycznego przetransportowały do Szpitali w Miliczu oraz Trzebnicy. na miejscu działały zastępy z JRG Milicz, WSP Milicz oraz Policja i 3 Zespoły Ratownictwa Medycznego.
Niebezpieczne drzewo w Latkowej
W dniu 28.03.2018 r., JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie STAR SH-18, został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu w godzinach porannych do miejscowości Latkowa., w celu usunięcia niebezpiecznych drzew zagrażających zabudowaniom gospodarczym na prywatnej posesji. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu zagrożenia za pomocą pilarek łańcuchowych z wykorzystaniem podnośnika hydraulicznego. W działaniach ratowniczych oprócz Naszych strażaków udział brał również zastęp z JRG Milicz i OSP Latkowa. Cała akcja trwała ok. 3 godzin.
Pożar przewodu kominowego w Potaszni
Do pożaru przewodu kominowego doszło w niedzielę we wczesnych godzinnach porannych 25 marca br. w Potaszni. Na miejsce przybyły dwa zastępy JRG PSP Milicz, a także OSP Potasznia i OSP Milicz. Akcja ratowniczo-gaśnicza trwała ok. 2,5 godz. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu paleniska w piecu CO, ugaszeniu palącej się sadzy oraz jej strąceniu przy pomocy zestawu kominiarskiego. Szybka interwencja mieszkańców domu oraz działania podjęte przez przybyłe na miejsce zastępy, przyczyniła się do minimalizacji strat powstałych po pożarze komina.
Pamiętny Ślub Eweliny i Adriana
W pamiętnym dniu 22.03.2018 r. roku w remizie Jednostki OSP Milicz, gdy zegar wybił godzinę 13:00, na ślubnym kobiercu stanęli Ewelina Czuk oraz nasz druh, członek Zarządu Jednostki a zarazem Skarbnik, Adrian Uram. Uroczystości ślubnej przewodniczył Burmistrz Gminy Milicz i Prezes ZOG ZOSP RP w Miliczu dh Piotr Lech, który udzielił młodej ślubu. Od tej chwili ta uroczystość połączyła ich na zawsze. Po ceremonii zaślubin, Ochotnicy z milickiej Jednostki utworzyli strażacki "szpaler". Po przejściu pod szpalerem młodej parze, delegacja na czele z prezesem Jednostki dh Grzegorzem Dudą, złożyła najserdeczniejsze strażackie życzenia oraz przekazała prezent od strażaków z OSP Milicz. Następnie Państwo młodzi wraz z gośćmi weselnymi udali się na salę weselną w „Naszej Karczmie”. Uroczystość była bardzo wyjątkowa, ponieważ jak wspomniano wcześniej, odbyła się w milickiej remizie. Była to chyba pierwsza taka uroczystość w siedzibie milickich strażaków.
Wszystkiego najlepszego dla Młodej Pary!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dzień kobiet 2018 rok
Wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Kobiet , dla Naszych Kobiet z OSP Milicz oraz wszystkim kobietom odwiedzającym naszą stronkę składają Zarząd oraz strażacy z OSP MILICZ

Pożar nieużytków w Sławoszowicach
W dniu 05.03.2018 r., w godzinach popołudniowych, Jednostka Operacyjno – Techniczna OSP Milicz w sile jednego zastępu, została zadysponowana do gaszenia pożaru nieużytków, jaki wybuchł w miejscowości Sławoszowice. Po przyjeździe na miejsce, strażacy stwierdzili, że ogień objął powierzchnie ok. 4 ha. Działania polegały na zabezpieczeniu terenu akcji oraz ugaszeniu palących się nieużytków za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego i jednego prądu wody podanego w natarciu. W działaniach oprócz naszej jednostki brali także udział strażacy z JRG Milicz. Wszystkie podjęte czynności trwały ok. 1 godz.
Pożar nieużytków w Miliczu
Drugim zdarzeniem, w którym w tym dniu brała udział nasza jednostka był pożar nieużytków, do którego doszło w Miliczu, niedaleko koryta rzeki Barycz. W godzinach popołudniowych, Jednostka Operacyjno – Techniczna OSP Milicz w sile jednego zastępu gasiła ten pożar na samochodzie średnim GBA 3,5/29. Po przyjeździe na miejsce, strażacy stwierdzili, że ogień objął powierzchnie ok. 0,5 ha. Działania polegały na zabezpieczeniu terenu akcji oraz ugaszeniu palących się nieużytków za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego. W działaniach oprócz naszej jednostki brali także udział strażacy z JRG Milicz. Wszystkie podjęte czynności trwały ok. 1 godz.
Zabezpieczenie VI edycji biegu Tropem Wilczym w Miliczu
1 marca br. przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tym razem w dniu 04.03.2018 r., milicki OsiR wraz z Gmina Milicz zorganizowali VI edycję biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, którego głównym pomysłodawcą jest fundacja Wolność i Demokracja. Dystans wyścigu to 1963 metry oraz 5km. Dystans 1963 m nosił imię żołnierza wyklętego Józefa Franczaka pseudonim ,,Lalek”. Natomiast bieg na dystansie 5 km, zgodnie z decyzją Honorowego Komitetu 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, nazwano imieniem Antoniego Ptaka – mieszkańca Milicza, żołnierza wyklętego, weterana walk o wolność i niepodległość ojczyzny. Trasa wiodła przez kompleks parkowy przy Technikum Leśnym w Miliczu. Każdy z uczestników otrzymał koszulkę z wizerunkiem jednego z Żołnierzy Wyklętych oraz pamiątkowy medal. Główną ideą biegu było oddanie hołdu wszystkim „niezłomnym”, którzy oddali życie za naszą ojczyznę. Nie liczyły się czas i szybkość pokonania wyznaczonej trasy. Najważniejszy jest sam udział. Nasza jednostka uczestniczyła w zabezpieczeniu tego przedsięwzięcia w sile dwóch zastępów na samochodach: MAN GBA 3,5/29 oraz VW SLKw. Pomogliśmy zabezpieczać imprezę pod względem p/poż. i medycznym. Dodatkowo miliccy strażacy pomagali ponadto w wydawaniu ciepłej herbaty i grochówki dla biegaczy. Wspaniałą grochówkę przygotował nasz kwatermistrz dh Arkadiusz Parkitny. Uczestnictwo naszych strażaków w zabezpieczeniu tej imprezy, było oddaniem hołdu Żołnierzom Wyklętym. Poniżej przedstawiamy krótki film, który dokumentuje to wydarzenie. Film zamieszczony dzięki TVPM.
Pożar nieużytków w Sławoszowicach
W dniu 02.03.2018 r., w godzinach popołudniowych, Jednostka Operacyjno – Techniczna OSP Milicz w sile dwóch zastępów, została zadysponowana do gaszenia pożaru nieużytków, jaki wybuchł w miejscowości Sławoszowice. Po przyjeździe na miejsce, strażacy stwierdzili, że ogień objął powierzchnie ok. 3,5 ha. Działania polegały na zabezpieczeniu terenu akcji oraz ugaszeniu palących się nieużytków i stogu słomy (ok. 30 szt. balotów) za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego i dwóch prądów wody podanych w natarciu. W działaniach oprócz naszej jednostki brali także udział strażacy z JRG Milicz. Wszystkie podjęte czynności trwały ok. 2 godz.
Pożar przewodu kominowego w Miliczu
Do pożaru przewodu kominowego doszło w czwartek, w godz. wieczornych 1 marca. Pożar wybuchł w Miliczu, przy ul. 1-go Maja. Na miejsce przybyły trzy zastępy, jeden JRG PSP Milicz i dwa OSP Milicz. Akcja ratowniczo-gaśnicza trwała ok. 1,5 godz. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu paleniska w piecu CO, ugaszeniu palącej się sadzy oraz strąceniu sadzy przy pomocy zestawu kominiarskiego, a także sprawdzeniu drożności gaszonej instalacji po akcji gaśniczej. Na miejsce została zadysponowana także Policja.
Pożar przewodu kominowego w Sławoszowicach
Do pożaru przewodu kominowego doszło w środę przed południem 28 lutego w Sławoszewicach, przy ul. Kwiatowej. Na miejsce przybyły dwa zastępy JRG PSP Milicz i OSP Milicz. Akcja ratowniczo-gaśnicza trwała ok. 1,5 godz. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu paleniska w piecu CO, ugaszeniu palącej się sadzy oraz strąceniu sadzy przy pomocy zestawu kominiarskiego. Strażacy każdorazowo przy tego typu działaniach, przypominają o obowiązku dbania przez właścicieli budynków, o należyty stan przewodów kominowych i regularne wizyty kominiarza. Sezon grzewczy trwa. W galerii zdjęć pod zdjęciami z tego pożaru zamieszczamy naszą ulotkę prewencyjną dot. postępowania w przypadku pożaru przewodu kominowego oraz nt. przydatności czujek czadu. Zapraszamy do zapoznania się i stosowania.
Pożar nieużytków w Miliczu
W dniu 26.02.2018 r., w godzinach południowych, Jednostka Operacyjno – Techniczna OSP Milicz w sile dwóch zastępów, została zadysponowana do gaszenia pożaru nieużytków, jaki wybuchł w Miliczu przy ul. Działkowej. Po przyjeździe na miejsce, strażacy stwierdzili, że ogień objął powierzchnie ok. 3 ha. Działania polegały na zabezpieczeniu terenu akcji oraz ugaszeniu palących się nieużytków za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego. W działaniach oprócz naszej jednostki brali także udział strażacy z JRG Milicz. Wszystkie podjęte czynności trwały ok. 1 godz.
Na ratunek kotu
W dniu 24.02.2018 roku w godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie GBA 3,5/29,7 MAN, został zadysponowany przez SKKP PSP w Miliczu do nietypowego zdarzenia w Miliczu przy ulicy Sułowskiej, gdzie wspólnie z kolegami z JRG Milicz, pomagał przy ściągnięciu kota. Działania trwały ok 1 godz.
1% za życie
Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu jak co roku kieruje prośbę
do wszystkich o wspólne zaangażowanie w akcję
1% podatku na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu.
Apel kierujemy do wszystkich sympatyków OSP Milicz. Dzięki instytucji 1% możemy pozyskać dodatkowe źródło finansowania naszej działalności statutowej.
Początek nowego roku 2017 to czas składania zeznań podatkowych o wysokości osiągniętego dochodu w roku podatkowym 2016 jak: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 oraz zeznań o wysokości osiągniętych przychodów ewidencjonowanych - PIT-28.
1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Wystarczy, że rozliczając się z urzędem skarbowym w 2017 roku w zeznaniu za rok
podatkowy 2016:
1) we „WNIOSKU O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ
ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)”, który znajduje się na końcu
każdego zeznania rocznego wpiszemy numer KRS Związku: 0000 116 212,
2) w części "INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE”, w „Celu szczegółowym 1%"
wpiszemy skróconą nazwę Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu
oraz jej dokładny adres czyli UL.KUŹNICZA 8, 56-300 Milicz.

Pokaz jak ma wyglądać wypełnienie PIT-u pokazane jest w galerii w Naszej ulotce
Pożar przewodu kominowego w Świebodowie
W dniu 11.02.2018 roku w godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na średnim samochodzie specjalnym Star 200 SH-18, został zadysponowany przez SK KP PSP Milicz do pomocy przy gaszeniu pożaru przewodu kominowego w miejscowości Świebodów (gm. Krośnice). Działania gaśnicze trwały ok 1 godziny
Walne Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu
W dniu 10.02.2018 roku o godzinie 16:00 w restauracji "PELIKAN" w Miliczu odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu za rok 2017. Nasze zebranie zaszczycili licznie przybyli goście, wśród nich byli m.in. dh senior naszej jednostki Eugeniusz Kaliciak, Prezes ZOP ZOSP RP w Miliczu dh Wojciech Bukowski, Prezes ZOG ZOSP RP w Miliczu a zarazem Burmistrz Gminy Milicz Piotr Lech, Kapelan OSP w Miliczu dh ks. Grzegorz Gac, dh Stanisław Plewka członek Prezydium ZOG ZOSP RP w Miliczu będący naszym członkiem, delegacja z zaprzyjaźnionej jednostki OSP ze Zdun z Prezesem dh Andrzejem Figlakiem na czele, delegacja z zaprzyjaźnionej jednostki OSP Krotoszyn I z Prezesem dh Waldemarem Florkowskim na czele, Komendanta Powiatowego PSP w Miliczu reprezentował Z-ca Komendanta st. kpt. mgr Grzegorz Zmaczyński, Komendanta Powiatowego Policji reprezentował Naczelnik Wydziału Kryminalnego podinsp. Janusz Miś, przyjaciel naszej jednostki Eugeniusz Rogal, i in. W czasie Walnego Zebrania poruszano najbardziej aktualne sprawy dot. OSP Milicz. Omawiano mijający rok oraz plany na rok bieżący, dot. pozyskania kolejnego nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego oraz możliwości zbycia samochodu typu GLBM, termomodernizacji remizy, kontynuacji przebudowy garaży naszej jednostki itp. Po podsumowaniu mijającego roku, zebrani udzielili absolutorium Zarządowi – jednogłośnie. Pod koniec obrad Walnego Zebrania, przegłosowano uchwały podjęte podczas jego trwania, a dot. rozbudowy i termomodernizacji remizy, wymiany ogrodzenia od ul. Kuźniczej, ewentualnego zbycia pojazdu typu GLBM oraz zmian w składzie Zarządu i delegatów Jednostki do ZOD ZOSP RP w Miliczu. Nowym Sekretarzem Zarządu Jednostki została wybrana po rezygnacji z tej funkcji dh Marcina Staniszewskiego, dh Magdalena Michałek. Serdecznie gratulujemy!!! Zaś delegatem Jednostki Został dh Ireneusz Tokarski w miejsce dh Andrzeja Tokarskiego. Na zebraniu miało miejsce bardzo ważne wydarzenie w życiu naszej jednostki, a mianowicie nasz senior dh Eugrniusz Kaliciak obchodził swoje 80-te urodziny. Wszyscy przy gromkim „sto lat”, życzyli dh Gieniowi dużo zdrowiai wszystkiego najlepszego. Następnie nagrodzono najbardziej aktywnych członków naszego JOT-u, dh Grzegorza Dudę, dh Wojciecha Szarka, Dh Magdalenę Michałek, dh Pawłą Michałka, dh Pawła Jagodzińskiego, dh Piotra Szarka, dh Michała Stefańskiego, dh Tomasza Szocika i dh Przemysława Plewę. Największą liczbę wyjazdów w ubiegłym roku miał dh Grzegorz Duda – 116!!!. Za swoją pracę dla straży wyróżnieni zostali: dh Paweł Michałek, dh Magdalena Michałek, dh Grzegorz Duda, dh Wojciech Szarek a z Młodzieżowej Dyny Pożarniczej dh Jakub Duda, dh Julita Chojnacka, dh Maciej Górnicki, dh Weronika Nóżka. Dodatkowo w tym roku po raz kolejny, nasi strażacy zachęcali do przekazywania 1% podatku na rzecz Naszej Jednostki, lub dla chorej żony naszego kolegi dh Zenona Plewki. Ponadto w czasie Walnego Zebrania także przeprowadzono zbiórkę na ten szczytny cel. Zebraną kwotę przekazano na konto fundacji opiekującej się chorą żoną dh Zenona, a jej przekazano życzenia szybkiego powrotu do zdrowia.
Wypadek na DK 15 w pobliżu Miłochowic27.01.2018 r.
W sobotę (27.01.2018 r.), ok. godz. 23:00 do milickich służb wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym, którym miał miejsce na 26 km DK 15, w okolicy Miłochowic. Zgłaszający przekazał informacje o wypadnięciu z drogi i dachowaniu pojazdu osobowego, którym podróżowały cztery osoby. Dyspozytorzy na miejsce natychmiast skierowali zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej z Milicza i zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu, partol policji z KPP w Miliczu oraz ZRM ‘’S” i ‘’P’’ z milickiego szpitala. Po dojeździe na miejsce zastano rozbity samochód marki Peugeot. Przybyły na miejsce ZRM udzielił pomocy medycznej osobom poszkodowanym i przetransportowali jej do szpitala. Zadania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych uszkodzonych pojazdów. Cała akcja trwała ok. 5 godz.
Zadymienie w mieszkaniu na milickim Rynku
18.01.2018 r. w godzinach południowych doszło do zaprószenia ognia w mieszkaniu przy ulicy Polskiej w Miliczu. Przyczyną pożaru były pozostawione przy piecu papiery i kartony. Poszkodowanymi są cztery osoby pozostające pod stałą opieką Ośrodka Pomocy Społecznej w Miliczu. Mieszkanie, w którym przebywali nie nadaje się w tym momencie do zamieszkania. Działania trwały ok 2 godzin
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

04-05-2019 21:30
Najlepsze życzenia z okazji Dnia Strażaka dla wszystkich strażaków Gaszenie Kogut

21-04-2019 14:25
Wesołego Alleluja życzy Zarząd OSP Milicz Kogut Gaszenie

21-04-2019 14:24
Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy czynnie pomogli w Warcie przy Bożym Grobie i jej bardzo sprawnym przeprowadzeniu Strażak

21-04-2019 14:21
StrażakWesołych Świąt Wielkanocnych dla Wszystkich Strażak Kogut

01-01-2019 00:04
Upup KogutSzczęśliwego Nowego Roku 2019 dla Wszystkich Grin Kogut StrażakTylu powrotów ile wyjazdów Kogut Strażak

31-12-2018 21:47
Dziękuję wszystkim Naszym strażakom za społeczną służbę dla naszych mieszkańców w 2018 roku Upup Strażak Kogut

25-12-2018 15:16
Dziękuję bardzo wszystkim strażakom Naszej Jednostki, którzy mimo świąt czynnie brali udział w działaniach ratowniczo-gaśnicz
ych na terenie gminy Milicz Gaszenie Strażak Upup

15-11-2018 16:43
Bardzo dziękuję wszystkim członkom OSP Milicz za pomoc przy przeprowadzeniu obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Naszą Ojczyzę Kogut Upup

09-11-2018 15:54
Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i udział w powiatowym ćwiczeniu obronnym pk. "Listopad 2018" Strażak

30-10-2018 11:15
Witam wszystkich, zbliża się Święto Zmarłych. Proszę nie zapomnijmy o naszych druhach, którzy odeszli na wieczną warte do św. Floriana. Odwiedźmy cmentarze, zapalmy znicze na znak pamięci o nich Strażak

01-04-2018 12:48
Wesołych Świąt Wielkanocnych dla Wszystkich. Wesołego Alleluja Strażak Kogut Wink

15-03-2018 08:35
Zarząd OSP Milicz zaprasza wszystkich strażaków Naszej Jednostki na zbiórkę krwi, która odbędzie się 16.03.2018 r. Zbiórka w remizie o godz. 8.00. Zapraszamy Upup Strażak

08-03-2018 21:34
Dla wszystkich naszych dziewczyn z Jednostki OSP Milicz, z okazji Dnia Kobiet, wszystkiego najlepszego Grin Buziak Upup Strażak

01-01-2018 11:07
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w rozprowadzenie Naszych nowych kalendarzy na 2018 rok. Dzięki Wam osiągnęliśmy niewątpliwy sukces. Bardzo dziękuję!!! Strażak

01-01-2018 10:59
Szczęśliwego Nowego 2018 Roku dla wszystkich członków OSP w Miliczu. Dużo zdrowia, pomyślności oraz tylu powrotów ilu wyjazdów Kogut Strażak

4,577,903 unikalne wizyty