17-01-2021 23:50
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 17
· Najnowszy użytkownik: Robert
Ostatnie komentarze
News
Pierwsza karetka przyj...
strazak1 to jakiś prof...
w czym ten sprzęt jest...
a jakie prace wykonały...
A gdzie kur... OSP Suł...
Artykuły
Ładne maszyny. Życzę d...
Zdjęcia
Jak tam pasażerka z pr...
Michałowo wyciągnij te...
Fajne wozy bojowe --
Młody :P
a to kto stoi z Wojcie...
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· system nawadniania o...
· Gry
· Spokój.
· Strażacy na medal - ...
· Strażacy na medal - ...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Święta Wielkanocne 2020
Z okazji zbliżającej się Wielkanocy, Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu pragnie złożyć wszystkim dużo miłości, więcej czasu spędzanego z kochającą rodziną, przyjaciółmi i bliskimi, bogatego zająca, by w tegoroczne Święta było ciepło i słonecznie, udanego mazurka i przepysznej babki, kolorowych pisanek i pięknej święconki a najważniejsze OBFITEGO DYNGUSA :)
Wesołego Alleluja!

AKCJA #NieKłamRatownikom
Z apelem wystąpiły służby na pierwszej linii walki z koronawirusem. Wspaniali lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni – ludzie, którzy każdego dnia ryzykują swoje życie – proszą nas o pomoc.


Dotyczy to całego kraju, także mławskich służb medycznych, które z narażeniem życia i zdrowia pracują dla nas każdego dnia. Dziękujemy Wam. Zasługujecie na szacunek. Nagłaśniamy wasz apel.

W obecnej sytuacji powiedzenie prawdy ratownikom może być sprawą życia lub śmierci.

Wzywasz nas na interwencję… powiedz nam prawdę. Pamiętaj, że ukrywając fakty o swoim stanie zdrowia, kontakcie z osobą potencjalnie zakażoną czy przebywaniu w strefie zakażenia, utrudniasz nam niesienie pomocy innym. Dlatego przypominamy – #NieKłamRatownikom – apelują przedstawiciele służb.

Przypominamy, że na numer alarmowy 112 dzwonimy tylko w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. Jeżeli jesteśmy w kwarantannie lub mogliśmy mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, mówimy o tym od razu dyspozytorowi.

Mówiąc zatem szczerze o swoim stanie zdrowia, pomagasz nam pomóc innym. Przyjeżdżając na interwencję, będziemy mogli użyć odpowiedniej odzieży ochronnej. Chory ratownik nie pomoże już innej osobie… – informują ratownicy.

Powiadomienie o objęciu kwarantanną jest wiążące prawnie. Osoby takie powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji.

Źródło: https://naszamlawa.pl/wiadomosci/nieklamratownikom-pomoz/
Pożar domu mieszkalnego w Niesułowicach
Następnym zdarzeniem w dniu 06.04.2020 roku, do którego zostaliśmy zadysponowani w godzinach wieczornych, w sile jednego rzutu przez SKKP w Miliczu, na samochodzie MAN GBA 3,5/29, był pożar domu mieszkalnego, który wybuchł w miejscowości Niesułowice (gm.Milicz). Strażacy po przybyciu na miejsce akcji, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i natychmiast przystąpili do gaszenia budynku, wspólnie z JRG Milicz (trzy zastępy) i WSP Milicz. Na miejscu okazało się, że pożarem objęta jest część budynku mieszkalnego. Pożar był w fazie rozwinięcia. Ugaszono go za pomocą dwóch prądów wody podanych w natarciu. Ze względu na silne zadymienie, strażacy musieli pracować w aparatach ODO. Na miejsce działań zadysponowano także policję oraz pogotowie energetyczne. Cała akcja trwała ok. 3 godz.
Pożar lasu w Gruszeczce
Kolejnym zdarzeniem, do którego zadysponowano milickich strażaków w dniu06.04.2020 roku, także w godzinach popołudniowych, był pożar lasu.Doszło do niego w okolicy miejscowości Gruszeczka (gm. Milicz). Strażacy po przybyciu na miejsce akcji, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i natychmiast przystąpili do gaszenia lasu, wspólnie z jednostką OSP Sułów (dwa zastępy) i JRG Milicz (dwa zastępy) oraz OSP Piotrkosice. Na miejscu okazało się, że pali się drzewostan oraz poszycie leśne. Ugaszono go za pomocą trzech prądów wody podanych w natarciu. Działania prowadzone były w terenie, przy dużym ograniczeniu dostępu do środka gaśniczego. Cała akcja trwała ok. 3 godz.
Pożar nieużytków w Pogórzynie
Po bardzo pracowitej sobocie i niedzieli, nie mniej pracowity dla Naszych strażaków był i poniedziałek. 6 kwietnia br., w godzinach popołudniowych, Jednostka Operacyjno – Techniczna OSP Milicz w sile jednego zastępu, na samochodzie GBA 3,5/29, została zadysponowana przez SK KP PSP, do gaszenia pożaru nieużytków, jaki wybuchł w miejscowości Pogórzyno (gm. Milicz). Teren w jakim doszło do pożaru charakteryzował trudnym dojazdem (okolice stawów). Po przyjeździe na miejsce, strażacy stwierdzili, że ogień objął powierzchnie ok. 20 arów i jest w fazie rozwijania się. Działania polegały na zabezpieczeniu terenu akcji oraz ugaszeniu palących się nieużytków, głównie suchej trawy i wysokiej trzciny, za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego i jednego prądu wody podanego w natarciu. Wspólnie z nami w działaniach uczestniczyli strażacy z JRG Milicz. Wszystkie podjęte czynności okazały się skuteczne i trwały ok. 1 godz., a pożar został ugaszony.
Namiot pneumatyczny przy milickim szpitalu
W niedzielę5 kwietnia 2020 r., strażacy OSP Milicz zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu, w celu ustawienia namiotu pneumatycznego, jaki znajduje się na naszym wyposażeniu, przy Milickim Centrum Medycznym na ul. Grzybowej.Namiot,w razie potrzeby, będzie pełnił funkcję przyszpitalnej izb przyjęć,w której przeprowadzane będą wstępne badania pacjentów, mające na celu wykluczenie osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem COVID -19, a tym samym ograniczenie zakażeń personelu i pacjentów w milickim szpitalu. To jedno z kolejnych działań, jakie podejmują miliccy strażacy w walce z niebezpiecznym wirusem.
Pracowity weekend milickich strażaków
Miniony weekend dla milickich strażaków był bardzo pracowity.W sobotę i niedzielę odnotowali kilka zdarzeń związanych ze zwalczaniem koronawirusa, czyli m.in. braliśmy udział wraz z innymi Jednostkami, z terenu gminy Milicz udział w dalszym ciągu kampanii informacyjnej „Zostań w domu”, skierowanej do mieszkańców Milicza i okolic. Tą akcję kontynuujemy razem ze strażakami z OSP Bartniki, Gądkowice, Czatkowice, Pracze, Piotrkosice i Olsza. Już przynosi wymierne efekty. Kolejnymi zdarzeniami, do których byliśmy dysponowani w tym okresie, to pożary. Do pierwszego z nich doszło w sobotę 04.04.2020r. w miejscowości Łazy Wlk., w budynku jednorodzinnym zapaliła się kotłownia. Tam pracowali razem z naszymi strażakami, strażacy z JRG Milicz, OSP Łazy, OSP Wierzchowice i OSP Bukowice. Kolejne dwapożarymiałymiejsce w niedzielę 05.04.2020 r., w Miliczu i Sułowie. W Miliczu doszło do uszkodzenia instalacji dostarczającej ciepłą wodę w milickim DPS. W zdarzeniu tym razem z nami (dwa zastępy OSP Milicz), udział brali strażacy z JRG Milicz (dwa zastępy), WSP Milicz i OSP Czatkowice. Kolejny, do którego doszło w tym dniu, miał miejsce późno wieczorem, w Sułowie. Tam z kolei awarii, a co za tym idzie pożarowi, uległa instalacja do suszenia drewna w jednym z tartaków. Ta akcja była bardzo trudna, strażacy musieli pracować w aparatach ODO. Za pomocą jednego prądu wody podanego w natarciu ugaszono palącą się instalację. Następnie przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego, strażacy dokonali rozbiórki uszkodzonego przez ogień dachu budynku, w którym znajdowała się w/w. instalacja. W tych działaniach oprócz Naszej Jednostki (dwa zastępy), udział brali strażacy z JRG Milicz (dwa zastępy), OSP Sułów (dwa zastępy) i OSP Piotrkosice. Na miejsce zadysponowano także Policję i Pogotowie Energetyczne. Cała akcja trwała ok. 2 godz.
We wszystkich opisywanych pożarach nikt nie ucierpiał.
STOP POŻAROM TRAW 2020 rok

Stop pożarom traw

13 marca 2020 roku rozpoczęliśmy kolejną edycję kampanii społecznej STOP POŻAROM TRAW.

Kampanię kierujemy do całej społeczności w naszym kraju. Pożary lasów, traw i nieużytków rolnych to wymierne straty.

Pożar w środowisku przyrodniczym niszczy bezpowrotnie habitaty. Giną zwierzęta w stanowiskach lęgowych oraz niezliczone skupiska owadów. Ogień wypala florę, która stanowi różnorodne źródło pokarmu dla jakże cennych dla człowieka pszczół.

Tylko ciągła edukacja społeczna i budowanie odpowiedzialności jest szansą ochrony przyrodniczego skarbca. Chcemy docierać z naszą kampanią do społeczeństwa i przekonywać, że warto troszczyć się o Ziemię w perspektywie pokoleń, które przyjdą po nas.

W naszej kampanii bierze udział Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Państwowa Straż Pożarna, a także Lasy Państwowe.

W roku 2019, w ogólnej liczbie 153 520 odnotowanych pożarów w Polsce, aż 55 912 było pożarami traw i nieużytków rolnych (36,4% wszystkich pożarów).

Pożary traw i nieużytków objęły powierzchnię 24 151 ha. W wyniku tych pożarów zginęło 10 osób, a 140 odniosło obrażenia. Straty po pożarach traw i nieużytków wyceniono na 40 974 800 złotych.

Średni czas działań gaśniczych przy pożarach traw wyniósł 54 minuty, a strażacy wyjeżdżali do tych pożarów co 9 minut.

Do gaszenia pożarów traw i nieużytków strażacy zużyli 183 413 171 litrów wody co stanowi pojemność 49 basenów olimpijskich.

W 2019 roku Państwowa Straż Pożarna odnotowała 8896 pożarów lasów, w której to liczbie mieszczą się także pożary lasów nienależących do Lasów Państwowych.

W wyniku pożarów w lasach zginęło siedem osób, a 31 odniosło obrażenia.

Czytaj także na mediach społecznościowych:

Państwowa Straż Pożarna
Fanpage KG PSP: https://www.facebook.com/panstwowastraz.pozarna/
Fanpage Prewencji Społecznej PSP: https://www.facebook.com/prewencjaspoleczna/
TT KG PSP: https://twitter.com/KGPSP

Lasy Państwowe
Fanpage Lasów Państwowych: https://www.facebook.com/LasyPanstwowe/
Instagram Lasów Państwowych: https://www.instagram.com/lasy_panstwowe/?hl=pl
TT: rzecznika prasowego Lasów Państwowych: https://twitter.com/AnnaMalinowskLP
Strona WWW Lasów Państwowych: www.lasy.gov.pl

Opracowanie: KG PSP
Działania strażaków OSP Milicz przy zwalczaniu koronawirusa SARS-CoV-2
Nasi strażacy od początku ogłoszenia epidemii koronawirusa na terenie Polski, czyli od ok. połowy marca, włączyli się aktywnie do działań związanych z przeciwdziałaniem SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19.
Strażacy OSP Milicz niosą pomoc mieszkańcom miasta i gminy Milicz w związku z występującym zagrożeniem koronawirusem. Są odpowiednio przeszkoleni i wyposażeni w środki ochrony indywidualnej, dostosowane do charakteru działań.
W ramach prowadzonych działań pomocowych, strażacy ściśle współpracują z jednostkami samorządu terytorialnego oraz placówkami opieki społecznej, które wyznaczają miejsca, do których pomoc powinna dotrzeć. Strażacy dostarczają żywność oraz pomagają w innych sprawach osobom pozostającym w domowej kwarantannie.Strażacy uczestniczą również w przekazywaniu informacji komunikatów oraz apeli wystosowanych do mieszkańców przez gminę Milicz. Razemz naszymi strażakami w przekazywaniu komunikatów uczestniczą strażacy z Jednostek OSP Bartniki, Gądkowice, Pracze, Olsza, Piotrkosice i Czatkowice.
Działania te nie mają wpływu na gotowość operacyjną Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej. Interwencje wynikające z realizacji ustawowych i statutowych zadań, obsługiwane są jak dotychczas.

Pożar nieużytków Miliczu
W dniu 14.03.2020 r., w godzinach popołudniowych, Jednostka Operacyjno – Techniczna OSP Milicz w sile jednego zastępu, na samochodzie GBA 3,5/29, została zadysponowana przez SK KP PSP, do gaszenia pożaru nieużytków, jaki wybuchł w Miliczu, niedaleko al. Wodniaków. Teren w jakim doszło do pożaru charakteryzował trudnym dojazdem. Po przyjeździe na miejsce, strażacy stwierdzili, że ogień objął powierzchnie ok. 20 arów i jest w fazie rozwijania się. Działania polegały na zabezpieczeniu terenu akcji oraz ugaszeniu palących się nieużytków, głównie suchej trawy i wysokiej trzciny, za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczegoi jednego prądu wody podanego w natarciu. Wszystkie podjęte czynności okazały się skuteczne i trwały ok. 1 godz., a pożar został ugaszony.
Walne zebranie sprawozdawcze OSP Milicz
W dniu 29.02.2019 roku, o godzinie 17:00 w restauracji "PELIKAN" w Miliczu odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu za rok 2019. Nasze zebranie zaszczycili licznie przybyli wspaniali goście, wśród nich byli m.in. dh senior naszej jednostki Eugeniusz Kaliciak, Prezes ZOP ZOSP RP w Miliczu dh Wojciech Bukowski, dh Stanisław Plewka członek Prezydium ZOG ZOSP RP w Miliczu będący naszym członkiem, delegacja z zaprzyjaźnionej jednostki OSP Zduny z Prezesem dh Andrzejem Figlakiem na czele, delegacja z zaprzyjaźnionej z Nami jednostki OSP Łazy z dh Jackiem Skrzypczykiem na czele, Komendanta Powiatowego Policji reprezentował asp. sztab. Robert Peć, przyjaciel naszej jednostki Eugeniusz Rogal, oraz in. Specjalnie na Nasze Walne Zebranie przybył Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu mł. bryg. mgr inż. Tomasz Kopeć. Wizyta Komendanta Powiatowego PSP w Miliczu, nie wypada co roku, więc bardzo Nas ucieszyła. W czasie Walnego Zebrania poruszano najbardziej aktualne sprawy dot. OSP Milicz. Omawiano mijający rok oraz plany na rok bieżący, dot. m.in. pozyskania kolejnego nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego, modernizacji szatni podziału bojowego, kontynuowania remontu naszej remizy, przeniesienia punktu alarmowego wraz z instalacją alarmową syreny do nowo wyremontowanego pomieszczenia, zakupów sprzętu i wyposażenia. itp. Po podsumowaniu mijającego roku, zebrani udzielili absolutorium Zarządowi. Pod koniec obrad Walnego Zebrania, przegłosowano uchwały podjęte podczas jego trwania, a dot. sprawozdań, planów, zakupów najpotrzebniejszego sprzętu i wyposażenia i in. Następnie wyróżniono i nagrodzono najbardziej aktywnych członków naszego JOT-u, dh Łukasza Marcinkowskiego, dh Grzegorza Dudę. Największą liczbę wyjazdów w ubiegłym roku miał dh Łukasz Marcinkowski – 92. Za swoją pracę dla straży wyróżnieni zostali: dh Grzegorz Duda, dh Łukasz Marcinkowski, dh Jakub Duda,dh Stanisław Herbik,dh Zenon Plewka, dh Piotr Łuczak, dh Przemysław Kliś, Marcin Piotrowski,dh Przemysław Plewa,dh Arkadiusz Parkitny, dh Andrzej Tokarski, dh Ireneusz Tokarski, dh Piotr Hofman, dh Tomasz Szocik. Prezes Jednostki dh Grzegorz Duda podziękował za wsparcie udzielone milickiej jednostce oraz za pracę na jej rzecz, w mijającym roku wręczając okolicznościowe upominki i podziękowania. Specjalne podziękowania Komendanta Powiatowego mł. bryg. Tomasza Kopcia oraz Prezesa ZOP ZOSPRP w Miliczu dh Wojciecha Bukowskiego otrzymali dh Grzegorz Gac, Nasz Kapelan orazdh Arkadiusz Parkitny, Nasz Kwatermistrz – statuetki KP PSP w Miliczu. Na Walnym Zebraniu dh Grzegorz Duda przedstawił zebranym obecnych, nowych członków drużyny MDP OSP Milicz: Adama Górniaka, Damiana Laskowskiego i Filipa Muszyńskiego, a także wręczył legitymację nowo przyjętemu członkowi Naszej Jednostki dh Kamilowi Zaryczańskiemu. Dodatkowo w tym roku po raz kolejny, nasi strażacy zachęcali do przekazywania 1% podatku na rzecz Naszej Jednostki, lub dla chorej żony naszego kolegi dh Zenona Plewki. Ponadto w czasie Walnego Zebrania także przeprowadzono zbiórkę na ten szczytny cel, a jego żonie przekazano życzenia szybkiego powrotu do zdrowia.
Dzień kobiet 2020 rok
Wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Kobiet , dla Naszych Kobiet z OSP Milicz oraz wszystkim kobietom odwiedzającym naszą stronkę składają Zarząd oraz strażacy z OSP MILICZ

Wypadek na DK nr 15
W dniu 27.02.2020 roku JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu GBA 3,5/29,7 MAN został zadysponowany przez SK KP PSP Milicz do wypadku drogowego w okolicach dziadkowa Droga Krajowa nr. 15. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz kierowaniu ruchem drogowym, na miejscu działały również zastępy JRG PSP Milicz, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
Pożar przewodu kominowego w Miliczu
Kolejnym zdarzeniem do którego zostaliśmy zadysponowani w tym dniu, był pożar przewodu kominowego. Do zdarzenia doszło w Krośnicach, w godzinach wieczornych na pl. Waresiaka w Miliczu. W budynku mieszkalnym doszło do zapalenia się sadzy w kominie. Nasi strażacy na miejsce pożaru zostali zadysponowani do tego zdarzenia przez SK KP PSP w Miliczu w sile jednego zastępu, na samochodzie MAN GBA 3,5/29. Działania strażaków polegały na wygaszeniu paleniska pieca i ugaszeniu płonącego materiału. Ponadto strażacy przy pomocy zestawu kominiarskiego oraz autodrabiny strącili sadzę w przewodzie kominowym. W działaniach ratownicy wykorzystali detektor wielogazowy, którym wykonali pomiar na stężenie tlenku węgla w pomieszczeniach. Uzyskany wynik był równy „0”. W działaniach wspólnie z Naszymi strażakami uczestniczyli strażacy z JRG Milicz (1 zastęp) i WSP Milicz (1 zastęp). Cała akcja trwała ok. 1,5 godz.
Silny wiatr w Miliczu
W ostatnich dniach przez teren powiatu milickiego przechodził silny wiatr. Siliny wiatr osiągał prędkość ok. 90 km/h, w porywach wiał z prędkością dochodząca do 110 km/h, towarzyszyły mu intensywne opady deszczu. Strażacy w całej Polsce odnotowali ponaddwa tysiące różnego rodzaju interwencji, Dolnym Śląsku ok. 500. Wyjeżdżano do powalonych i złamanych drzew oraz konarów, zerwanych i uszkodzonych dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych, a także zerwanych linii energetycznych. Na terenie naszego powiatu strażacy kilkadziesiąt razy byli wzywani do różnego rodzaju zdarzeń. Nasza Jednostka odnotowała 2 wyjazdy na trenie powiatu związane z usuwaniem skutków silnego wiatru. Oto kilka zdjęć z naszych działań.
Pożar przewodu kominowego w Krośnicach
Kolejnym zdarzeniem do którego zostaliśmy zadysponowani w tym dniu, był pożar przewodu kominowego. Do zdarzenia doszło w Krośnicach, w godzinach wieczornych na ul. Kasztanowej. W budynku mieszkalnym doszło do zapalenia się sadzy w kominie. Nasi strażacy na miejsce pożaru zostali zadysponowani do pomocy przy tym zdarzeniu przez SK KP PSP w Miliczu w sile dwóch zastępów, na samochodach STAR SH-18 oraz Volkswagen T4 SLKw. Działania strażaków polegały na wygaszeniu paleniska pieca i ugaszeniu płonącego materiału. Ponadto strażacy przy pomocy zestawu kominiarskiego oraz podnośnika strącili sadzę w przewodzie kominowym. W działaniach ratownicy wykorzystali detektor wielogazowy, którym wykonali pomiar na stężenie tlenku węgla w pomieszczeniach. Uzyskany wynik był równy „0”. Na koniec strażacy użyli agregatu oddymiającego, za pomocą którego oddymili przewietrzone pomieszczenia. W działaniach wspólnie z Naszymi strażakami uczestniczyli strażacy z JRG Milicz (1 zastęp) i OSP Wierzchowice (1 zastęp). Cała akcja trwała ok. 1,5 godz.
Pożar altany w Miliczu
W dniu 18.02.2020 roku, w godzinach wieczornych zostaliśmy zadysponowani w sile jednego rzutu przez SKKP w Miliczu, na samochodzie MAN GBA 3,5/29 do akcji gaszenia pożaru altany, który wybuchł w Miliczu, na terenie POD „Niskie Łąki”. Strażacy po przybyciu na miejsce akcji, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i natychmiast przystąpili do gaszenia palącej się altany, wspólnie z jednostką JRG Milicz (dwa zastępy). Na miejscu okazało się, że budynek objęty pożarem nie był zamieszkany. Pożar był już mocno rozwinięty. Ugaszono go za pomocą jednego prądu wody podanego w natarciu. Ze względu na silne zadymienie, strażacy musieli pracować w aparatach ODO. Po ugaszeniu pożaru strażacy przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego, dokładnie przeszukali całe miejsce akcji. Na miejsce działań zadysponowano także policję. Cała akcja trwała ok. 1 godz.
Skutki orkanu Sabina w Miliczu i okolicach
W ostatnich dniach przez teren powiatu milickiego przechodził silny wiatr o sileorkanu. Przez synoptyków niemieckich „pieszczotliwie nazwany „Sabina”. Siliny wiatr osiągał prędkość ok. 80 km/h, w porywach wiał z prędkością dochodząca do 100 km/h, towarzyszyły mu intensywne opady deszczu. Strażacy w całej Polsce odnotowali blisko pięć tysięcy różnego rodzaju interwencji, najwięcej na Podkarpaciu (ok. 907), Dolnym Śląsku (ok. 699) i Małopolsce (ok. 550). Wyjeżdżano do powalonych i złamanych drzew oraz konarów, zerwanych i uszkodzonych dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych, a także zerwanych linii energetycznych. Na terenie naszego powiatu strażacy kilkadziesiąt razy byli wzywani do różnego rodzaju zdarzeń. Nasza Jednostka odnotowała 4 wyjazdy na trenie powiatu związane z usuwanie skutków orkanu Sabina. Oto kilka zdjęć z naszych działań.
Smiertelny wypadek na DK 15
Dnia 04.02.2020 r. w godzinach południowych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy usunięciu skutków niebezpiecznego wypadku, do którego doszło w okolicach Miłochowic, w ciągu DK nr 15. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych pojazdu biorącego udział w zdarzeniu. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz (dwa zastępy) i OSP Wierzchowice. W zdarzeniu brał udział jeden pojazd typu bus, którego kierowca wpadł w poślizg i wjechał do rowu. Tam samochód przewrócił się i przygniótł kierowcę, który zginął na miejscu. Dodatkowo zadysponowane zostało Pogotowie Ratunkowe, Policja (4 radiowozy) oraz pomoc drogowa (1 pojazd). Cała akcja trwała ok. 4,5 godz.
Pożar przewodu kominowego w Gądkowicach
Do zdarzenia doszło w poniedziałek 3 lutego 2020 r. w godzinach wieczornych. W budynku mieszkalnym doszło do zapalenia się sadzy w górnej partii komina. Nasi strażacy na miejsce pożaru zadysponowani zostali przez SK KP PSP w Miliczu w dwóch zastępach na samochodach MAN GBA 3.5/29 oraz STAR SH-18. Działania strażaków polegały na wygaszeniu paleniska pieca i ugaszeniu płonącego materiału. Ponadto strażacy przy pomocy zestawu kominiarskiego oraz podnośnika strącili sadzę w przewodzie kominowym. W działaniach ratownicy wykorzystali kamerę termowizyjną i detektor wielogazowy, którym wykonali pomiar na stężenie tlenku węgla w pomieszczeniach. Uzyskany wynik był równy „0”. Na koniec strażacy użyli agregatu oddymiającego, za pomocą którego oddymili przewietrzone pomieszczenia. W działaniach wspólnie z Naszymi strażakami uczestniczyli strażacy z Jednostki OSP Gądkowice.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

24-12-2020 15:44
Wesołych i bezpiecznych świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2021 Roku Strażak KogutTylu powrotów ilu wyjazdów Kogut Strażak

14-12-2020 11:15
Dziękujemy wszystkim strażakom OSP Milicz, którzy pomogli w tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki Strażak Zawsze jest dobry czas, aby pomagać innym... Upup

28-08-2020 10:40
Dziękujemy wszystkim strażakom OSP Milicz, którzy aktywnie uczestniczyli w ostatnich dniach, usuwaniu skutków niesprzyjających warunków atmosferycznych na terenie gminy i powiatu Upup Strażak

24-07-2020 08:06
Przypominam członkom JOT-u o szkoleniu i ćwiczeniach , które odbędą się w dniu 01.08.2020 r. Zbiórka w remizie o godz. 16.40. Zapraszamy Strażak Gaszenie Kogut

04-05-2020 11:44
Z okazji Dnia Strażaka Zarząd OSP w Miliczu pragnie złożyć wszystkim strażakom serdeczne życzenia z okazji ich święta! Tyle powrotów ile wyjazdów, odwagi i szczęścia Gaszenie Kogut Strażak

08-03-2020 16:38
Najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet dla wszystkich Naszych dziewczyn Strażakz Jednostki oraz wszystkich pań Strażak Upup Wink

18-02-2020 10:37
Zarząd OSP Milicz przypomina i zaprasza wszystkich członków na Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się 29.02.2020 r. w Barze Pelikan o godz. 17.00. Zapraszamy Strażak Kogut

24-12-2019 14:47
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2020 Roku. StrażakTylu powrotów ilu wyjazdów Kogut

11-12-2019 15:17
Zapraszamy wszystkich członków OSP Milicz na spotkanie wigilijne, które odbędzie się 20.12.2019 r. o godz. 19.00 w Naszej remizie Strażak

04-05-2019 21:30
Najlepsze życzenia z okazji Dnia Strażaka dla wszystkich strażaków Gaszenie Kogut

21-04-2019 14:25
Wesołego Alleluja życzy Zarząd OSP Milicz Kogut Gaszenie

21-04-2019 14:24
Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy czynnie pomogli w Warcie przy Bożym Grobie i jej bardzo sprawnym przeprowadzeniu Strażak

21-04-2019 14:21
StrażakWesołych Świąt Wielkanocnych dla Wszystkich Strażak Kogut

01-01-2019 00:04
Upup KogutSzczęśliwego Nowego Roku 2019 dla Wszystkich Grin Kogut StrażakTylu powrotów ile wyjazdów Kogut Strażak

31-12-2018 21:47
Dziękuję wszystkim Naszym strażakom za społeczną służbę dla naszych mieszkańców w 2018 roku Upup Strażak Kogut

6,607,958 unikalne wizyty