24-10-2020 23:06
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 17
· Najnowszy użytkownik: Robert
Ostatnie komentarze
News
Pierwsza karetka przyj...
strazak1 to jakiś prof...
w czym ten sprzęt jest...
a jakie prace wykonały...
A gdzie kur... OSP Suł...
Artykuły
Ładne maszyny. Życzę d...
Zdjęcia
Jak tam pasażerka z pr...
Michałowo wyciągnij te...
Fajne wozy bojowe --
Młody :P
a to kto stoi z Wojcie...
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· system nawadniania o...
· Gry
· Spokój.
· Strażacy na medal - ...
· Strażacy na medal - ...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Pożar przewodu kominowego w Krośnicach
Kolejnym zdarzeniem do którego zostaliśmy zadysponowani w tym dniu, był pożar przewodu kominowego. Do zdarzenia doszło w Krośnicach, w godzinach wieczornych na ul. Kasztanowej. W budynku mieszkalnym doszło do zapalenia się sadzy w kominie. Nasi strażacy na miejsce pożaru zostali zadysponowani do pomocy przy tym zdarzeniu przez SK KP PSP w Miliczu w sile dwóch zastępów, na samochodach STAR SH-18 oraz Volkswagen T4 SLKw. Działania strażaków polegały na wygaszeniu paleniska pieca i ugaszeniu płonącego materiału. Ponadto strażacy przy pomocy zestawu kominiarskiego oraz podnośnika strącili sadzę w przewodzie kominowym. W działaniach ratownicy wykorzystali detektor wielogazowy, którym wykonali pomiar na stężenie tlenku węgla w pomieszczeniach. Uzyskany wynik był równy „0”. Na koniec strażacy użyli agregatu oddymiającego, za pomocą którego oddymili przewietrzone pomieszczenia. W działaniach wspólnie z Naszymi strażakami uczestniczyli strażacy z JRG Milicz (1 zastęp) i OSP Wierzchowice (1 zastęp). Cała akcja trwała ok. 1,5 godz.
Pożar altany w Miliczu
W dniu 18.02.2020 roku, w godzinach wieczornych zostaliśmy zadysponowani w sile jednego rzutu przez SKKP w Miliczu, na samochodzie MAN GBA 3,5/29 do akcji gaszenia pożaru altany, który wybuchł w Miliczu, na terenie POD „Niskie Łąki”. Strażacy po przybyciu na miejsce akcji, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i natychmiast przystąpili do gaszenia palącej się altany, wspólnie z jednostką JRG Milicz (dwa zastępy). Na miejscu okazało się, że budynek objęty pożarem nie był zamieszkany. Pożar był już mocno rozwinięty. Ugaszono go za pomocą jednego prądu wody podanego w natarciu. Ze względu na silne zadymienie, strażacy musieli pracować w aparatach ODO. Po ugaszeniu pożaru strażacy przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego, dokładnie przeszukali całe miejsce akcji. Na miejsce działań zadysponowano także policję. Cała akcja trwała ok. 1 godz.
Skutki orkanu Sabina w Miliczu i okolicach
W ostatnich dniach przez teren powiatu milickiego przechodził silny wiatr o sileorkanu. Przez synoptyków niemieckich „pieszczotliwie nazwany „Sabina”. Siliny wiatr osiągał prędkość ok. 80 km/h, w porywach wiał z prędkością dochodząca do 100 km/h, towarzyszyły mu intensywne opady deszczu. Strażacy w całej Polsce odnotowali blisko pięć tysięcy różnego rodzaju interwencji, najwięcej na Podkarpaciu (ok. 907), Dolnym Śląsku (ok. 699) i Małopolsce (ok. 550). Wyjeżdżano do powalonych i złamanych drzew oraz konarów, zerwanych i uszkodzonych dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych, a także zerwanych linii energetycznych. Na terenie naszego powiatu strażacy kilkadziesiąt razy byli wzywani do różnego rodzaju zdarzeń. Nasza Jednostka odnotowała 4 wyjazdy na trenie powiatu związane z usuwanie skutków orkanu Sabina. Oto kilka zdjęć z naszych działań.
Smiertelny wypadek na DK 15
Dnia 04.02.2020 r. w godzinach południowych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy usunięciu skutków niebezpiecznego wypadku, do którego doszło w okolicach Miłochowic, w ciągu DK nr 15. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych pojazdu biorącego udział w zdarzeniu. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz (dwa zastępy) i OSP Wierzchowice. W zdarzeniu brał udział jeden pojazd typu bus, którego kierowca wpadł w poślizg i wjechał do rowu. Tam samochód przewrócił się i przygniótł kierowcę, który zginął na miejscu. Dodatkowo zadysponowane zostało Pogotowie Ratunkowe, Policja (4 radiowozy) oraz pomoc drogowa (1 pojazd). Cała akcja trwała ok. 4,5 godz.
Pożar przewodu kominowego w Gądkowicach
Do zdarzenia doszło w poniedziałek 3 lutego 2020 r. w godzinach wieczornych. W budynku mieszkalnym doszło do zapalenia się sadzy w górnej partii komina. Nasi strażacy na miejsce pożaru zadysponowani zostali przez SK KP PSP w Miliczu w dwóch zastępach na samochodach MAN GBA 3.5/29 oraz STAR SH-18. Działania strażaków polegały na wygaszeniu paleniska pieca i ugaszeniu płonącego materiału. Ponadto strażacy przy pomocy zestawu kominiarskiego oraz podnośnika strącili sadzę w przewodzie kominowym. W działaniach ratownicy wykorzystali kamerę termowizyjną i detektor wielogazowy, którym wykonali pomiar na stężenie tlenku węgla w pomieszczeniach. Uzyskany wynik był równy „0”. Na koniec strażacy użyli agregatu oddymiającego, za pomocą którego oddymili przewietrzone pomieszczenia. W działaniach wspólnie z Naszymi strażakami uczestniczyli strażacy z Jednostki OSP Gądkowice.
1% dla OSP Milicz
Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu jak co roku kieruje prośbę
do wszystkich o wspólne zaangażowanie w akcję
1% podatku na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu.
Apel kierujemy do wszystkich sympatyków OSP Milicz. Dzięki instytucji 1% możemy pozyskać dodatkowe źródło finansowania naszej działalności statutowej.
Początek nowego roku 2020 to czas składania zeznań podatkowych o wysokości osiągniętego dochodu w roku podatkowym 2019 jak: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 oraz zeznań o wysokości osiągniętych przychodów ewidencjonowanych - PIT-28.
1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Wystarczy, że rozliczając się z urzędem skarbowym w 2020 roku w zeznaniu za rok
podatkowy 2019:
1) we „WNIOSKU O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ
ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)”, który znajduje się na końcu
każdego zeznania rocznego wpiszemy numer KRS Związku: 0000 116 212,
2) w części "INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE”, w „Celu szczegółowym 1%"
wpiszemy skróconą nazwę Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu
oraz jej dokładny adres czyli UL.KUŹNICZA 8, 56-300 Milicz.
1% na żone strażaka dh.Zenka
Po raz kolejny zwracamy się z wielką prośbą o przekazanie 1% podatku dla żony strażaka OSP w Miliczu
która 6 lat temu zachorowała na zapalenie rdzenia kręgowego i od tej pory porusza się
na wózku inwalidzkim. Ma sparaliżowane nogi a ręce wróciły już prawie do pełnej
sprawności. Sukces ten zawdzięczany jest rehabilitacji która jest bardzo kosztowna lecz
niezbędna. Jej stan zdrowia ciągle się poprawia i z nadzieją patrzymy jak zwiększa się
szansa na łatwiejsze życie.
Każda ofiarowana kwota przekazana na konto pozwoli na dalszą rehabilitację Honoraty,
a za każdą złotówkę będziemy bardzo wdzięczni.


Pomocy można udzielać w formie przekazania 1% podatku wpisując w PIT-cie:
1. KRS: 0000273196,
2. W rubryce "Informacje Uzupełniające"- cel 1%: Honorata Plewka

Dobrowolne wpłaty można dokonać na subkonto w Fundacji:
"Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji Neurologicznej i Funkcjonalnej"
45-316 Opole, ul. Samborska 15
nr konta: 34 1680 1235 0000 3000 1461 2426
z dopisem Honorata Plewka


Dziękujemy wszystkim za dobre serce.
Zarząd OSP w MiliczuWalne Zebranie Sprawozdawcze OSP Milicz
Zarząd OSP Milicz powiadamia Wszystkich obecnych członków że w dniu 29.02.2020 roku o godz 17:00 odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP Milicz w "Barze Pelikan" w Miliczu. Obecność obowiązkowa!!!! Obowiązuje umundurowanie wyjściowe!!!!
Kolizja drogowa w Miliczu 18.01.2020
W dniu 18.01.2020 r. w godzinach wieczornych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29 , zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do usunięcia skutków niebezpiecznejkolizji, do której doszło w Miliczu, w ciągu DK nr 15, niedaleko skrzyżowania ulic Cichej, Piłsudskiego i Krotoszyńskiej. Na prawidłowo jadący samochód osobowy marki Seat, najechał inny samochód osobowy marki Renault, uderzając dodatkowo w przydrożną lampę. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenia kwalifikowanej pomocy przed medycznej osobom poszkodowanym, kierowaniu ruchem oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych pojazdów biorących udział w zdarzeniu. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z WSP Milicz. Na miejsce zadysponowane zostały Policja (1 radiowóz) oraz pomoc drogowa (2 pojazdy). Cała akcja trwała ok. 1,5 godz.
Wesołych Świąt 2019


Pożar w SOSW Milicz
W dniu 10.12.2019 roku, w godzinach wieczornych zostaliśmy zadysponowani w sile jednego zastępu, przez SKKP w Miliczu, na samochodzie MAN GBA 3,5/29 do akcji gaszenia pożaru, który wybuchł w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Miliczu. Strażacy po przybyciu na miejsce akcji, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i natychmiast przystąpili do gaszenia pożaru, wspólnie ze strażakami z JRG Milicz i WSP Milicz. Na miejscu przebywało ok. 25 osób (uczniowie i opiekunowie), wszyscy zostali ewakuowani w bezpieczne miejsce na terenie ośrodka.Okazało się, że prawdopodobnie w wyniku zaniedbania, zapaliło się wyposażenie jednego z pomieszczeń. Zagrożenie ugaszono go za pomocą jednego prądu wody podanego w natarciu. W wyniku powstałego pożaru częściowemu spaleniu uległo wyposażenie pomieszczenia znajdującego się na parterze budynku. Dodatkowo strażacy przewietrzyli sąsiadujące pomieszczenia, które uległy zadymieniu. Nikomu nic się nie stało. Cała akcja trwała ok. 1 godz.
JOT OSP Milicz szkolenie z zakresu Ratownictwa Technicznego
W dniu 23.11.2019 roku odbyły się kolejne ćwiczenia wewnętrzne. Tym razem z ratownictwa technicznego. Wzięli w nich udział strażacy z JOT OSP Milicz oraz OSP Zduny i OSP Łazy, jednostek zaprzyjaźnionych z nami. Głównymi organizatorami ćwiczeń byli nasi strażacy dh Przemysław Kliś oraz dh Piotr Łuczak. Uczestnicy ćwiczeń mogli wykorzystując sprzęt hydrauliczny przećwiczyć najnowsze metody, dzięki którym mogą nieść pomoc osobom potrzebującym pomocy, uczestnikom zdarzeń drogowych, ale nie tylko.Dzięki uprzejmości firmy Lech-Met ze Żmigrodu mogliśmy się szkolić używając do tego celu pojazd wycofany z użytku przekazany nam przez tę firmę. Były to kolejne ćwiczenia zorganizowane w Naszej Jednostce. Następne niebawem.
JOT OSP Milicz szkolenie z zakresu KPP
W dniu 26.10.2019 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu odbyło się szkolenie Jednostki Operacyjno-Technicznej OSP w Miliczu z zakresu Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej. Szkolenie prowadził ogn. Maciej Kabała, strażak, Instruktor Medycyny Pola Walki, z bardzo dużym doświadczeniem. Miało ono na celu przypomnienie procedur używanych przy udzielaniu pomocy przedmedycznej, przygotowaniem sprzętu medycznego oraz nowym bardzo praktycznym podejściu do działań medycznych wykorzystywanych w czasie działań ratowniczo – gaśniczych przez strażaków. Nasz instruktor w bardzo przystępny sposób przekazał informacje przydatne dla strażaków, wiedzę niezbędną, ratującą życie osób poszkodowanych, rannych lub potrzebujących nagłej pomocy. Szkolenie spotkało się z dużym zainteresowaniem Naszych strażaków oraz zaproszonych gości. W szkoleniu tym udział wzięli strażacy z JRG Milicz, WSP Milicz oraz OSP Łazy. Nad prawidłowym przebiegiem szkolenia czuwał dodatkowo główny organizator, strażak OSP Milicz dh Przemysław Kliś. Było to kolejne szkolenie milickiego JOT-u. Będą one cyklicznie powtarzane.
Pamiętamy o zmarłych strażakach 01.11.2019
Dnia pierwszego listopada w Święto Zmarłych zgodnie z polską tradycją
odwiedzamy mogiły naszych najbliższych. Cmentarze stają się zatłoczone
jak nigdy w całym roku. Ludzie przyjeżdżają, by odwiedzić groby bliskich
osób. Pomniki zastawione są kwiatami, na grobach palą się znicze
symbolizujące pamięć o tych którzy udali się na wieczny spoczynek.
Panuje bardzo nostalgiczny i refleksyjny nastrój. Ludzie pogrążają się w
modlitwie za dusze zmarłych. Również i strażacy Ochotniczej Straży
Pożarnej w Miliczu, w ten dzień pamiętają o tych, którzy z naszych
szeregów odeszli na wieczną wartę do św. Floriana. W tym i następnych
dniach pamiętamy o nich w szczególny sposób, odwiedzając groby i
zapalając symboliczne znicze.Drodzy Koledzy, odpoczywajcie w spokoju,
na zawsze pozostaniecie w naszej pamięci.
Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!
„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

Sezon grzewczy 2019-2020

W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym "cichym zabójcą", gdyż jest niewidoczny oraz nie ma smaku, ani zapachu.

Kampania jest skierowana do społeczeństwa, m.in. do dzieci i młodzieży oraz do seniorów. Edukacja najmłodszych jest wspaniałą inwestycją w przyszłość, z uwagi na fakt, że najmłodsi w rozmowach z dorosłymi dzielą się zdobytą wiedzą. Kampania składa się z kilku obszarów m.in.: edukacji, informacji i promocji.

Celem głównym kampanii jest zmniejszenie liczby ofiar pożarów i zatruć tlenkiem węgla w mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych. Celami szczegółowymi są: podniesienie poziomu wiedzy na temat: zagrożeń związanych z pożarem w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych, zagrożeń związanych z emisją tlenku węgla, zapewnienia właściwej ewakuacji oraz sposobów powiadamiania służb ratowniczych. Istotnym jest uświadomienie odbiorcom kampanii korzyści, jakie niesie za sobą zamontowanie i właściwa eksploatacja czujek dymu i tlenku węgla w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych. Ważne jest przypomnienie właścicielom i zarządcom budynków obowiązku okresowego dokonywania przeglądów i czyszczenie przewodów kominowych oraz sprawdzenie instalacji wentylacyjnej.

Główne przekazy tegorocznej kampanii

Każdego roku w naszych mieszkaniach i domach powstaje kilkadziesiąt tysięcy pożarów i kilka tysięcy zdarzeń, gdzie dochodzi do emisji tlenku węgla. Nasz dom jest miejscem, w którym każdy z nas czuje się najbezpieczniej. Pomimo tego, to właśnie tam ginie największa liczba osób, a ofiarami pożarów są najczęściej ich sprawcy.
Tlenek węgla to bardzo trujący gaz. Nie jest on wyczuwalny przez ludzkie zmysły. Tlenku węgla NIE usłyszysz! NIE zobaczysz! NIE poczujesz!
W okresie grzewczym wzrasta ryzyko powstania pożarów i zatruć tlenkiem węgla w budynkach mieszkalnych. Źródłem emisji tlenku węgla są urządzenia grzewcze opalane drewnem, węglem, gazem, olejem opałowym.
Co roku, a tym bardziej przed rozpoczęciem sezonu grzewczego należy wykonać obowiązkowe okresowe przeglądy i czyszczenie przewodów kominowych oraz sprawdzenie instalacji wentylacyjnej.
Państwowa Straż Pożarna rekomenduje instalowanie czujek dymu i tlenku węgla.
Państwowa Straż Pożarna przypomina o obowiązku właściwego utrzymania stanu technicznego czujek dymu i tlenku węgla (m.in. wymianę baterii). Osobom starszym strażacy gotowi są pomóc w zamontowaniu danej czujki lub wymianie w nich baterii.
Państwowa Straż Pożarna zwraca uwagę na fakt, że czujka tlenku węgla nie zastępuje przeglądu technicznego przewodów wentylacyjnych i kominowych.

Skąd się bierze czad i dlaczego jest tak niebezpieczny?

Czad, czyli tlenek węgla powstaje podczas procesu niecałkowitego spalania materiałów palnych. Ma silne własności toksyczne, jest lżejszy od powietrza dlatego też gromadzi się głównie pod sufitem. Niebezpieczeństwo zaczadzenia wynika z faktu, że tlenek węgla jest:

bezwonny,
bezbarwny,
pozbawiony smaku.

Czad blokuje dostęp tlenu do organizmu, poprzez zajmowanie jego miejsca w hemoglobinie (czerwonych krwinkach), powodując przy długotrwałym narażeniu śmierć.

Co jest główną przyczyną zatruć tlenkiem węgla?

Głównym źródłem zatruć w budynkach mieszkalnych jest niesprawność przewodów kominowych: wentylacyjnych i dymowych. Ich wadliwe działanie może wynikać z:

nieszczelności,
braku konserwacji, w tym czyszczenia,
wad konstrukcyjnych,
niedostosowania istniejącego systemu wentylacji do standardów szczelności stosowanych okien i drzwi, w związku z wymianą starych okien i drzwi na nowe.

PRZYPOMINAMY!

Zgodnie z § 34 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 7.06 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109 poz.719), w obiektach, w których odbywa się proces spalania paliwa stałego, ciekłego lub gazowego, usuwa się zanieczyszczenia z przewodów dymowych i spalinowych:

cztery razy w roku w domach opalanych paliwem stałym (np. węglem, drewnem),
dwa razy w roku w domach opalanych paliwem ciekłym i gazowym,
co najmniej raz w miesiącu, jeżeli przepisy miejscowe nie stanowią inaczej od palenisk zakładów zbiorowego żywienia i usług gastronomicznych.
co najmniej raz w roku usuwamy zanieczyszczenia z przewodów wentylacyjnych.

Z kolei art. 62 ust. 1 pkt 1 c ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz.1624) zobowiązuje właścicieli i zarządców bloków mieszkalnych i domów jednorodzinnych do okresowej kontroli, co najmniej raz w roku stanu technicznego instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych).

RADZIMY!

Co zrobić, aby uniknąć zaczadzenia?

Systematycznie czyść, sprawdzaj szczelność i wykonuj przeglądy techniczne przewodów kominowych.
Użytkuj tylko sprawne techniczne urządzenia, zgodnie z instrukcją producenta.
Nie zasłaniaj i nie przykrywaj urządzeń grzewczych.
Nie zaklejaj i nie zasłaniaj kratek wentylacyjnych.
W przypadku wymiany okien na nowe, sprawdź poprawność działania wentylacji, nowe okna są najczęściej o wiele bardziej szczelne w stosunku do wcześniej stosowanych w budynku i mogą pogarszać wentylację.

Nie bagatelizuj objawów takich jak: bóle i zawroty głowy, duszność, senność, osłabienie, przyspieszona czynność serca, mogą one być sygnałem, że ulegamy zatruciu tlenkiem węgla.

W takiej sytuacji natychmiast przewietrz pomieszczenie, w którym się znajdujesz i zasięgnij porady lekarskiej.

Artykuł ze strony KG PSP
Pożar przewodu kominowego w Miliczu
W dniu 19.10.2019 r. w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym GBA 3,5/29,7 został zadysponowany do pomocy przy gaszeniu pożaru przewodu kominowego w Miliczu przy ulicy Lwowskiej 8 - tlenek węgla rozprzestrzenił się na teren całej kamienicy z tego powodu potrzebna była ewakuacja wszystkich mieszkańców budynku, po około godzinie opanowano sytuację następnie przewietrzono pomieszczenia po czym mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań. Działania trwały ok 2 godzin na miejscu oprócz Naszej OSP pracowały jednostki z JRG MILICZ oraz WSP Milicz i Policja
Ćwiczenia strażaków JOT OSP Milicz
W dniu 28.09.2019 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu odbyły się ćwiczenia Jednostki Operacyjno-Technicznej OSP w Miliczu, ćwiczenia te miały na celu coraz lepsze zapoznanie się ze sprzętem oraz jego parametrami, doskonalenie umiejętności poruszania się w strefie pożaru i zadymienia, pracy w aparatach ODO (ochrony dróg oddechowych) oraz łączności pomiędzy strażakami i przekazywaniu informacji o tym co dzieje się wewnątrz dowódcy zastępu. Strażacy ćwiczyli m.in. założenia taktyki gaszenia pożarów oraz gaszenia pożarów wewnętrznych.
Głównym założeniem był pożar, który wybuchł na pierwszym piętrze budynku, strażacy musieli w aparatach ODO wejść do środka i najpierw przeszukać wszystkie pomieszczenia, znaleźć osobę poszkodowaną oraz ją ewakuować na zewnątrz budynku, następnie wrócić i znaleźć oraz zneutralizować źródło ognia. Utrudnieniem było całkowite zadymienie pomieszczeń przez zadymiarkę parową, która uniemożliwiała widoczność praktycznie do zera. W ćwiczeniach wzięła udział Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP Milicz w liczbie 12 ratowników oraz widzowie w postaci członków czynnych OSP w liczbie ok 10 osób. Nad bezpieczeństwem i prawidłowością przebiegu ćwiczeń czuwali główni organizatorzy strażacy dh Przemysław Kliś i dh Piotr Łuczak. Były to pierwsze tego typu ćwiczenia wewnątrz jednostki OSP Milicz, od dłuższego czasu, które będą cyklicznie powtarzane.
Ślub Weroniki i Przemysława
W pamiętnym dniu 13.07.2019 r. roku przed ołtarzem, gdy zegar wybił godzinę 15:00, w kościele p.w. Św. Andrzeja Boboli w Miliczu, na ślubnym kobiercu stanęli Weronika Sofińska oraz nasz druh, członek Naszej Jednostki Przemysław Kliś. Państwo Młodzi do ślubu udali się Naszym wozem bojowym MAN GBA 3,5/29,7. Uroczystości ślubnej przewodniczył ks. Stolarek, który po pięknym kazaniu udzielił młodej parze sakramentu ślubu, i od tej chwili zostali połączeni na zawsze.
Po mszy świętej strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 z Wrocławia, utworzyli strażacki "szpaler”. W JRG nr 5 na co dzień pełni służbę mł. kpt. Przemysław Kliś, jako dowódca zmiany służbowej nr 3. Po uroczystościach kościelnych, Państwo młodzi wraz z gośćmi weselnymi udali się na sale weselną w Restauracji„Kaskada”. Zabawa trwała do białego rana. W repertuarze weselnym nie zabrakło strażackich przebojów, przy których bawili się wszyscy goście. Była to pierwsza uroczystość ślubna w Naszej Jednostce w tym roku. Szczęść Boże Młodej Parze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zerwany dach we Wróblińcu 30.09.2019 r.
Jednym z kolejnych wyjazdów Naszych strażaków, był wyjazd do zabezpieczenia uszkodzonego dachu Sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej we Wróblińcu. Tam silny wiatr spowodował zerwanie wierzchniej części pokrycia dachowego, tzw. Świetlika, na dł. 6 m i szer. 2 m. Strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia, zabezpieczyli je i przystąpili niezwłocznie do założenia plandek na uszkodzone pokrycie dachowe. W działaniach uczestniczyli strażacy z JRG Milicz (drabina mechaniczna), OSP Bartniki i OSP Milicz (dwa zastępy). Działania były prowadzone w niesprzyjających warunkach atmosferycznych i trwały ponad 6 godz. Na miejscu w działaniach uczestniczyły także służby zarządzania kryzysowego Gminy Milicz, ich zadaniem było dostarczenie materiałów na zabezpieczenie uszkodzonego dachu oraz ciepłego posiłku dla pracujących strażaków. Działania zakończono zostały już po zmroku.
Powalone drzewa na DW 439
Wczoraj (30 września br.) w niektórych miejscach wiatr osiągał w porywach prędkość do 100 km/h. W całej Polsce strażacy odnotowali prawie 6,6 tys. interwencji związanych z usuwaniem skutków wichur. Najwięcej zdarzeń, bo prawie 6 tys., dotyczyło usuwania połamanych drzew i konarów, natomiast ponad 600 wypompowywania wody z piwnic zalanych obiektów. Na Dolnym Śląsku strażacy odnotowali 655 interwencji, natomiast w powiecie milickim ponad 20 razy wyjeżdżali do zdarzeń. Nasza Jednostka odnotowała ich łącznie 6. Były to głównie wyjazdy do powalonych drzew i uszkodzonego dachu. Nie inaczej było na ul. Sułowskiej w Miliczu (DW 439), gdzie na drogę spadło w różnych miejscach kilka drzew równocześnie. Strażacy po dojechaniu na miejsce zdarzenia zobaczyli widok, jakby cały las w tym miejscu przewrócił się na drogę. Ruch w tym miejscu został całkowicie zablokowany. Zator na drodze ciągnął się z jednej strony do Milicza, a z drugiej do Świętoszyna. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, strażacy przystąpili do usunięcia zagrożenia za pomocą pilarek łańcuchowych. W działaniach uczestniczyły zastępy z JRG Milicz i OSP Milicz. Działania w tym miejscu trwały 1 godz. Na miejsce została zadysponowana także policja.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

28-08-2020 10:40
Dziękujemy wszystkim strażakom OSP Milicz, którzy aktywnie uczestniczyli w ostatnich dniach, usuwaniu skutków niesprzyjających warunków atmosferycznych na terenie gminy i powiatu Upup Strażak

24-07-2020 08:06
Przypominam członkom JOT-u o szkoleniu i ćwiczeniach , które odbędą się w dniu 01.08.2020 r. Zbiórka w remizie o godz. 16.40. Zapraszamy Strażak Gaszenie Kogut

04-05-2020 11:44
Z okazji Dnia Strażaka Zarząd OSP w Miliczu pragnie złożyć wszystkim strażakom serdeczne życzenia z okazji ich święta! Tyle powrotów ile wyjazdów, odwagi i szczęścia Gaszenie Kogut Strażak

08-03-2020 16:38
Najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet dla wszystkich Naszych dziewczyn Strażakz Jednostki oraz wszystkich pań Strażak Upup Wink

18-02-2020 10:37
Zarząd OSP Milicz przypomina i zaprasza wszystkich członków na Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się 29.02.2020 r. w Barze Pelikan o godz. 17.00. Zapraszamy Strażak Kogut

24-12-2019 14:47
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2020 Roku. StrażakTylu powrotów ilu wyjazdów Kogut

11-12-2019 15:17
Zapraszamy wszystkich członków OSP Milicz na spotkanie wigilijne, które odbędzie się 20.12.2019 r. o godz. 19.00 w Naszej remizie Strażak

04-05-2019 21:30
Najlepsze życzenia z okazji Dnia Strażaka dla wszystkich strażaków Gaszenie Kogut

21-04-2019 14:25
Wesołego Alleluja życzy Zarząd OSP Milicz Kogut Gaszenie

21-04-2019 14:24
Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy czynnie pomogli w Warcie przy Bożym Grobie i jej bardzo sprawnym przeprowadzeniu Strażak

21-04-2019 14:21
StrażakWesołych Świąt Wielkanocnych dla Wszystkich Strażak Kogut

01-01-2019 00:04
Upup KogutSzczęśliwego Nowego Roku 2019 dla Wszystkich Grin Kogut StrażakTylu powrotów ile wyjazdów Kogut Strażak

31-12-2018 21:47
Dziękuję wszystkim Naszym strażakom za społeczną służbę dla naszych mieszkańców w 2018 roku Upup Strażak Kogut

25-12-2018 15:16
Dziękuję bardzo wszystkim strażakom Naszej Jednostki, którzy mimo świąt czynnie brali udział w działaniach ratowniczo-gaśnicz
ych na terenie gminy Milicz Gaszenie Strażak Upup

15-11-2018 16:43
Bardzo dziękuję wszystkim członkom OSP Milicz za pomoc przy przeprowadzeniu obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Naszą Ojczyzę Kogut Upup

6,359,269 unikalne wizyty