17-01-2021 22:33
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 17
· Najnowszy użytkownik: Robert
Ostatnie komentarze
News
Pierwsza karetka przyj...
strazak1 to jakiś prof...
w czym ten sprzęt jest...
a jakie prace wykonały...
A gdzie kur... OSP Suł...
Artykuły
Ładne maszyny. Życzę d...
Zdjęcia
Jak tam pasażerka z pr...
Michałowo wyciągnij te...
Fajne wozy bojowe --
Młody :P
a to kto stoi z Wojcie...
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· system nawadniania o...
· Gry
· Spokój.
· Strażacy na medal - ...
· Strażacy na medal - ...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Wsparcie milickich strażaków dla szkół
Z powodu panowania epidemii rozpoczęcie roku szkolnego w tym roku było zupełnie inne niż te z lat ubiegłych. Najważniejsza jest bowiem skuteczna ochrona, dzieci i młodzieży rozpoczynających naukę, przed zakażeniem koronawirusem i wybuchem epidemii w placówkach oświatowych. Strażacy Jednostki OSP Milicz prowadzą akcję dostarczania do szkół, na terenie gminy Milicz, środków ochrony osobistej i dezynfekcji.W ramach tej akcji, samych tylko maseczek dostarczyli 16 tys. Co ważne potrzebne środki i wyposażenie trafiły do milickich placówek oświatowych już przed pierwszym dzwonkiem.
Pomoc w dostarczeniu do placówek oświatowych środków ochrony i dezynfekcji
Strażacy Jednostki OSP Milicz pomagają w transporcie środków dezynfekujących ochrony indywidualnej dla uczniów i nauczycieli w placówkach oświatowych znajdujących się na terenie gminy Milicz. Niezbędne materiały przeznaczone dla naszej gminy są transportowane z Agencji Rezerw Materiałowych do KP PSP w Miliczu. Następnie maseczki oraz środki do dezynfekcji trafiają za pośrednictwem milickich strażaków, do uczniów i nauczycieli. Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, środki dezynfekujące posłużą do dezynfekcji powierzchni, wyposażenia klas, korytarzy i innych przestrzeni wspólnych, w których przebywają dzieci i młodzież szkolna.
Skutki frontu atmosferycznego
W ostatnich dniach przez teren powiatu milickiego przechodził front atmosferyczny, zachmurzenia i opadów związany z dość głębokim niżem, który przemieścił się z zachodu Europy nad południową część Basenu Morza Bałtyckiego.Towarzyszyły mu Siliny wiatr i intensywne opady deszczu. Strażacy w całej Polsce odnotowali setki wezwań do powalonych i złamanych drzew oraz zerwanych linii energetycznych. Na terenie naszego powiatu strażacy ponad 40 – ci razy byli wzywani do różnego rodzaju zdarzeń. Nasza Jednostka odnotowała 8 wyjazdów związanych z usuwanie skutków tego niżu. Oto kilka zdjęć z naszych działań.
Jednostka OSP Milicz nadal aktywna przy działaniach związanych z COVID-19
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu nadal prowadzi aktywne działania w zakresie zwalczania zagrożenia koronawirusem. Działanie te mają charakter wspomagający działania innych służb i instytucji. W ostatnich dniach miliccy strażacy pomagali osobom przebywającym w 14-dniowej kwarantannie, dostarczając do nich pakiety żywnościowe. Jeden pakiet jest przygotowany dla jednej osoby, na jeden tydzień. Pakiety żywnościowe nasi strażacy odebrali z Banku Żywności z Wrocławia i dostarczyli pod wyznaczone adresy na terenie gminy Milicz.
Jeszcze w kwietniu miliccy strażacy z JRG Milicz i OSP Milicz ustawili przy milickim szpitalu dwa namioty pełniące funkcję przyszpitalnej izby przyjęć. Przeprowadzane są w nich wstępne badania pacjentów, mające na celu wykluczenie osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem COVID-19, a tym samym ograniczenie zakażeń personelu i pacjentów w szpitalu niezakaźnym, jakim jest szpital w Miliczu. Obecnie okazuje się, że polowa izba przyjęć może być nadal bardzo potrzebna, w przypadku wzrostu liczby chorych na COVID-19. Nasi strażacy z odpowiednim wyprzedzeniem reagują na taką ewentualność. W dniu 18.08.2020 r. przyjechali do milickiego szpitala, aby sprawdzić m.in. stabilność, mocowanie, stan techniczny wyposażenia. Dodatkowo sprawdzili ciśnienie w stelażach pneumatycznych namiotów oraz dokonali uzupełnienia powietrza przy użyciu pompki elektrycznej. Powyższe działania prowadzone są od początku ogłoszenia pandemii w Polsce, w miarę rozwoju sytuacji i bieżących potrzeb.
Charytatywny piknik dla Kasi Talagi
W dniu 15 sierpnia br. strażacy OSP Milicz, na zaproszenie organizatorów wzięli udział w Charytatywnym pikniku połączonym z głównym wydarzeniem, jakim był Charytatywny turniej siatkówki plażowej Gramy dla Kasi. Impreza odbyła się na terenie ośrodka OSiR Milicz-Karłów. Miliccy strażacy przygotowali stoisko, na którym na wszystkich chętnych czekały wozy strażackie wraz z posiadanym sprzętem. Wszyscy odwiedzający, a szczególnie najmłodsi a także ich rodzice, mogli choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwi strażacy. Na odwiedzających czekały nie lada wyzwania i atrakcje, a wśród nich m.in. kurtyna wodna (sprawdza się także podczas upalnych dni), możliwość podania wody bezpośrednio z szybkiego natarcia, zobaczenie z biska i od wewnątrz sprzętu i wyposażenia oraz wozów bojowych, będących na wyposażeniu milickiej Jednostki.Turniej i towarzyszące jej atrakcje zakończyły się sukcesem, organizatorzy zebrali blisko 12 tys. zł na leczenie Kasi Talagi. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu. Strażacy OSP Milicz, życzą Kasi szybkiego powrotu do zdrowia!!!
Usuwanie gniazda owadów błonkoskrzydłych w Gogołowicach 14.08.2020 r.
W dniu 14.08.2020 roku JOT w sile dwóch zastępów GBA oraz SH został zadysponowany do usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych w m. Gogołowice. Za pomocą środków chemicznych usunięto zagrożenie.
Działania trwały ok. 1,5 godziny
Ćwiczenia JOT OSP Milicz
W dniu 01.08.2020 r. na terenie bazy dydaktycznej Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Miliczu, odbyły się szkolenia i ćwiczenia Jednostki Operacyjno-Technicznej OSP w Miliczu. Ćwiczenia te miały na celu coraz lepsze zapoznanie się ze sprzętem oraz jego parametrami, doskonalenie umiejętności poruszania się w strefie pożaru i zadymienia. Strażacy ćwiczyli m.in. założenia taktyki gaszenia pożarów oraz gaszenia pożarów wewnętrznych. Uczyli się jak m.in. „resetować pożar”, operowania prądami gaśniczymi. Ćwiczono także hydrowentylację.W czasie ćwiczeń dh Jędrzej Kaczmarek zaprezentował model drewniany domku, w którym ćwiczący mogli zobaczyć jak rozprzestrzenia się pożar wewnątrz budynku oraz zaobserwować tworzenie się zjawiska Backdraft (wsteczny ciąg płomienia). Poniższe filmiki przedstawiają to właśnie zjawisko.Nad bezpieczeństwem i prawidłowością przebiegu ćwiczeń czuwali główni organizatorzy strażacy dh Jędrzej Kaczmarek i dh Przemysław Kliś. Były to kolejne tego typu ćwiczenia Jednostki OSP Milicz, będą cyklicznie powtarzane. Bardzo dziękujemy naszym instruktorom za bardzo ciekawe i pouczające szkolenie i ćwiczenia.
ten filmik przedstawia właśnie wsteczny ciąg płomienia:


Uczczenie rocznicy 1 sierpnia
Dzisiaj, w dniu 1 sierpnia 2020 roku, o godzinie 17:00, czyli godzinie "W" Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu uczciła 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
1 sierpnia 1944 r. do walki w stolicy przystąpiło ok. 50 tys. Powstańców, z których co czwarty liczyć mógł na to, że rozpocznie ją z bronią w ręku. Przez 63 dni powstańcy prowadzili heroiczny bój z wojskami niemieckimi.W tym czasie zginęło 18 tysięcy powstańców, a 25 tysięcy zostało rannych. Największe straty były wśród ludności cywilnej, wyniosły około 180 tysięcy zabitych. Powstanie upadło 2 października 1944 r., wtedy przedstawiciele KG AK podpisali układ o zaprzestaniu działań zbrojnych w Warszawie.Pozostałych przy życiu mieszkańców Warszawy, około pół miliona, wypędzono z miasta, które po powstaniu zostało niemal całkowicie spalone i zburzone przez Niemców.
Dla uczczenia powstańców warszawskich, na jedną minutę włączono wszystkie syreny alarmowe jednostki oraz sygnały alarmowe samochodów ratowniczo - gaśniczych. Na uroczystej zbiórce obecny był zastęp z Jednostki Operacyjno-Technicznej OSP oraz członkowie OSP Milicz. Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu zawsze pamięta o bohaterach Powstania Warszawskiego oddając im symbolicznie hołd.
Cześć i chwała bohaterom!
Nowy samochód OSP Milicz
Nowy samochód dla milickich strażaków.
W dniu 26.06.2020 r. przedstawiciele Jednostki OSP Milicz, odebrali w Warszawie wielozadaniowy samochód w standardzie pojazdu SLKw – Volkswagen Transporter T6 TDI, L2H1 z napędem na cztery koła 4Motion. Samochód może pomieścić 6 osób i ma wyposażenie niezbędne do działań związanych ze zwalczaniem skutków epidemii SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19. Ponadto może być użyty do zapobiegania i walki ze skutkami suszy oraz zagrożeniem pożarowym. Odebrany samochód, jest jednym z 30 – tu przekazanych przez Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o., Związkowi Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Jednostka OSP Milicz, starając się o pozyskanie tego samochodu, złożyła odpowiedni wniosek, na podstawie którego, jeden z nich został przyznany właśnie strażakom z Milicza.
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP zawarł z Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o. porozumienie którego celem jest wsparcie przez VWFS działalności ZOSP RP i OSP działających na terenie Polski, w zwalczaniu skutków epidemii COVID-19 oraz zapobieganie i walkę z suszą i zagrożeniem pożarowym.
Przekazywane pojazdy są zarejestrowane na VWFS, z ważnym w Okresie Użyczenia przeglądem technicznym i ubezpieczeniem (OC, AC) Do każdego pojazdu dołączona jest karta paliwowa. Okres użyczenia wynosi min. 6 miesięcy z możliwością przedłużenia.
Dodatkowo, ZOSP RP wyposażył każdy pojazd w:
1. maseczki medyczne jednorazowe trójwarstwowe 50 szt. – 14 opak.
2. kombinezon zgodny z normą PNEN 14126 – 2szt,
3. rękawiczki nitrylowe 100 szt. – 1 opakowanie,
4. płyn odkażający etanol do rąk – 1 szt.,
5. opryskiwacz ręczny ciśnieniowy naramienny – 1 kpl.
6. płyn do dezynfekcji powierzchni 5 l. – 2 szt.
Nasi strażacy od początku ogłoszenia epidemii koronawirusa na terenie Polski, czyli od ok. połowy marca, włączyli się aktywnie do działań związanych z przeciwdziałaniem SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19.
Strażacy OSP Milicz niosą pomoc mieszkańcom miasta i gminy Milicz w związku z występującym zagrożeniem koronawirusem. Są odpowiednio przeszkoleni i wyposażeni w środki ochrony indywidualnej, dostosowane do charakteru działań.
Pozyskany samochód znacząco zwiększył możliwości działania strażaków z OSP Milicz, w zwalczaniu w/w zagrożeń.
#VolkswagenFinancialServices
#ZGZOSPRPwWARSZAWIE
#VWFspomaga
Pożar przewodu kominowego w Świętoszynie
W dniu 23.06.2020 r. zostaliśmy zadysponowanido pożaru przewodu kominowego. Do zdarzenia doszło w Świętoszynie, w godzinach popołudniowych. W budynku mieszkalnym doszło do zapalenia się sadzy w kominie. Nasi strażacy na miejsce pożaru zostali zadysponowani do tego zdarzenia przez SK KP PSP w Miliczu, w sile jednego zastępu, na samochodzie MAN GBA 3,5/29. Działania strażaków polegały na wygaszeniu paleniska pieca i ugaszeniu płonącego materiału. Ponadto strażacy przy pomocy zestawu kominiarskiego strącili sadzę w przewodzie kominowym. W działaniach ratownicy wykorzystali detektor wielogazowy, którym wykonali pomiar na stężenie tlenku węgla w pomieszczeniach. Uzyskany wynik był równy „0”. W działaniach wspólnie z Naszymi strażakami uczestniczyli strażacy z JRG Milicz (2 zastęp). Cała akcja trwała ok. 1,5 godz.
JOT OSP Milicz szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego
W dniu 13.06.2020 roku odbyły się kolejne ćwiczenia wewnętrzne, będące zarazem zbiórką szkoleniową. Tym razem z ratownictwa technicznego. Wzięli w nich udział strażacy z JOT OSP Milicz oraz OSP Zduny i WSP Milicz, jednostek wspólnie z nami szkolącymi się. Szkolenie odbyło się pod okiem naszego instruktora dh Przemysława Klisia. Uczestnicy ćwiczeń mogli wykorzystując sprzęt hydrauliczny, a także posiadany sprzęt p/poż. przećwiczyć najnowsze metody, dzięki którym mogą nieść pomoc osobom potrzebującym pomocy, uczestnikom zdarzeń drogowych, ale nie tylko. Tym razem ćwiczyliśmy na samochodzie typu kombi, poprzednio hatchback (nadwozie 5-cio drzwiowe) wycofanym z użytku przekazanym nam przez lokalną firmę. Były to kolejne ćwiczenia zorganizowane w Naszej Jednostce. Na pewno nie ostatnie.
Wypadek na DW 439w Świętoszynie
Dnia 09.06.2020 r. w godzinach porannych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy usunięciu skutków niebezpiecznego wypadku, do którego doszło w miejscowości Świętoszyn, w ciągu DW nr 439. W jego wyniku ranne zostały trzy osoby, w tym jedna ciężko. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia (położenie jednego prądu piany średniej i odpięcie klem akumulatora uszkodzonego pojazdu), udzielenia kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym, neutralizacji płynów eksploatacyjnych pojazdu biorącego udział w zdarzeniu oraz kierowaniu ruchem. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz (dwa zastępy) i OSP Sułów. W zdarzeniu brał udział jeden pojazd typu bus, którym jechały trzy osoby.Kierowca pojazdu wpadł w poślizg i uderzył w budynek mieszkalny. Tam samochód przewrócił się na bok i zatarasował dwa pasy ruchu. Dodatkowo zadysponowane zostało Pogotowie Ratunkowe, Policja (2 radiowozy), PINB oraz pomoc drogowa (1 pojazd). Cała akcja trwała ok. 4 godz.
100. wyjazd Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu nadal aktywna przy epidemii COVID-19
Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu nadal prowadzi aktywne działania w zakresie zwalczania zagrożenia koronawirusem. Działanie te mają charakter wspomagający działania innych służb i instytucji. W ostatnich dniach miliccy strażacy pomagali osobom przebywającym w kwarantannie oraz razem ze strażakami z innych jednostek, m.in. z OSP Gądkowice, OSP Pracze, OSP Latkowa, OSP Olsza (gm. Milicz) oraz OSP Brzezina, OSP Guzowice, OSP Ujazd (gm. Cieszków), a także OSP Grabownica, OSP Kuźnica Czeszycka, OSP Brzostowo iOSP Łazy (gm. Krośnice), dozorują przygotowane wcześniej namioty (OSP Milicz i JRG Milicz), pełniące funkcję przyszpitalnej izby przyjęć w milickim szpitalu. Przeprowadzane są w nich wstępne badania pacjentów, mające na celu wykluczenie osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem COVID-19, a tym samym ograniczenie zakażeń personelu i pacjentów w szpitalu niezakaźnym, jakim jest szpital w Miliczu. Działania te prowadzone są od początku ogłoszenia pandemii w Polsce.
Warto przypomnieć, że zabezpieczenie osobiste ratowników OSP wynika z rekomendacji Państwowej Inspekcji Sanitarnej, wytycznych wydanych przezKG PSP oraz zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia WHO i składa się z: kombinezonu ochronnego kategorii III (typ 3B lub 4B), gogli lub okularów ochronnych, maseczek filtrujących typu FFP2 lub FFP3, rękawic nitrylowych lub w przypadkach szczególnych maski pełnotwarzowej z filtropochłaniaczem.
Pożar nieużytków w Stawcu
W dniu 20.05.2020 r., w godzinach popołudniowych, Jednostka Operacyjno – Techniczna OSP Milicz w sile jednego zastępu, na samochodzie GBA 3,5/29, została zadysponowana przez SK KP PSP, do gaszenia pożaru nieużytków, jaki wybuchł w Stawcu (gm. Milicz). Po przyjeździe na miejsce, strażacy stwierdzili, że ogień objął powierzchnie ok. 10 arów i jest w fazie rozwijania się. Działania polegały na zabezpieczeniu terenu akcji oraz ugaszeniu palących się nieużytków, głównie suchej trawy i zarośli, za pomocą jednego prądu wody podanego w natarciu. Wszystkie podjęte czynności okazały się skuteczne i trwały ok. 0,5 godz., a pożar został ugaszony.
Pożar przewodu kominowego we Wziąchowie Wlk.
W dniu 06.05.2020r. zostaliśmy zadysponowani do pożaru przewodu kominowego. Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych we Wziąchowie Wlk. W budynku mieszkalnym doszło do zapalenia się sadzy w kominie. Nasi strażacy na miejsce pożaru zostali zadysponowani do tego zdarzenia przez SK KP PSP w Miliczu w sile dwóch zastępów, na samochodach STAR 200 SH-18 i Volkswagen T-4 SLKw. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu paleniska pieca i ugaszeniu płonącego materiału. Ponadto strażacy przy pomocy zestawu kominiarskiego oraz podnośnika strącili sadzę w przewodzie kominowym. W działaniach ratownicy wykorzystali detektor wielogazowy, którym wykonali pomiar na stężenie tlenku węgla w pomieszczeniach. W działaniach wspólnie z Naszymi strażakami uczestniczyli strażacy z OSP Gądkowice. Cała akcja trwała ok. 2 godz.
Włączona czujka czadu w Miliczu
W dniu 05.05.2020r. zostaliśmy zadysponowani do alarmu wywołanego przez czujkę czadu zainstalowaną w budynku wielorodzinnym. Do zdarzenia doszło w godzinach nocnych w Miliczu. W budynku mieszkalnym doszło do włączenia się czujki. Nasi strażacy na miejsce pożaru zostali zadysponowani do tego zdarzenia przez SK KP PSP w Miliczu w sile jednego zastępu, na samochodzie MAN GBA 3,5/29. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i dokonaniu pomiaru na stężenie tlenku węgla. W działaniach ratownicy wykorzystali detektor wielogazowy, którym wykonali pomiar w pomieszczeniach. Uzyskany wynik był równy ”0”. W działaniach wspólnie z Naszymi strażakami uczestniczyli strażacy z JRG Milicz. Cała akcja trwała ok. 1 godz.
Międzynarodowy Dzień Strażaka
“Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” - tak brzmi zawołanie Strażaków - osób, które poświęcają swoje zdrowie, często narażając również życie w imię ratowania innych. Mówi się, że to właśnie strażacy wchodzą tam, skąd inni uciekają. 4 maja przypada dzień św. Floriana - patrona Strażaków. Tego dnia obchodzimy również międzynarodowy dzień Strażaka, oddając hołd tym, którzy polegli podczas akcji i dziękując tym, którzy w dalszym ciągu wykazują się odwagą, ratując potrzebujących.
Międzynarodowy Dzień Strażaka to święto dedykowane wszystkim pracownikom PSP i ochotnikom OSP, którzy w codziennej pracy wykazują się odwagą i bohaterstwem. Obchody przypadają w dniu św. Floriana - patrona Strażaków. Strażacy to osoby pełne odwagi i pasji, dla których priorytetem jest chęć niesienia pomocy innym.W obecnej sytuacji, z jaką przyszło nam się zmierzyć, uroczystości nie mogą odbywać się zgodnie z tradycją - to jednak nie przeszkadza nam w tym,aby wyrazić wdzięczność i podziw dla Strażaków, Druhen i Druhów, dziękując za trud i starania, jakie wkładają w swoje codzienneobowiązki

Z okazji Dnia Strażaka Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu pragnie złożyć wszystkim strażakom serdeczne życzenia z okazji ich święta! Tyle powrotów ile wyjazdów, odwagi i szczęścia oraz podziękowania za poświęcenie i trud.


Pożegnanie dh Stanisława
Zarząd i Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu, z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiają, że w dniu 22.04.2020 r. odszedł na wieczną wartę do św. Floriana, nasz Przyjaciel i Kolega dh Stanisław Herbik. Odszedł człowiek wierny mundurowi, służbie, mieszkańcom – prawdziwy społecznik. Nigdy nikomu nie odmówił pomocy. Najbliższa jemu sercu była jednak Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu – to tam ostatnio piastował funkcję członka Zarządu i Kronikarza. Do ostatnich dni zatroskany o jej losy – bywał na każdym zebraniu. Ostatnio trochę rzadziej ze względu na ciężką chorobę. Z milicką Jednostką był związany od 1980 r. W czasie swojej społecznej służby został m.in. odznaczony Odznaką Wzorowy Strażak, Odznaką za Wysługę 40 – tu lat, a także Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.
Poeta ksiądz Jan Twardowski napisał: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. I Ty odszedłeś za szybko. Jednak tacy ludzie jak Ty nie odchodzą nigdy na zawsze. Pozostaniesz w naszej pamięci. Jesteśmy Ci wdzięczni, że byłeś z nami, służyłeś nam pomocą i radą. Wierzymy mocno, że stajesz przed Bogiem z rękami pełnymi dobrych uczynków.
Nie znajdujemy słów, aby opisać, jak bardzo jesteśmy wstrząśnięci. Druh Stanisław był wspaniałym, godnym zaufania człowiekiem, który zapisze się w naszej pamięci jako osoba nie odmawiająca innym pomocy. Jego strata spowodowała pustkę w życiu wszystkich, którzy go znali. Ogromne wyrazy współczucia dla rodziny, przyjaciół i najbliższych.
Podziękowanie
Druhu, dziękujemy, że byłeś wśród nas, że mogliśmy zawsze na Ciebie liczyć – w myśl strażackiego zawołania: "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek".
W tych trudnych dniach wszyscy łączymy się w bólu z bliskimi Druha Stanisława, przypominając sobie słowa Modlitwy Strażaka:
[…]
A jeśli taka wola Twa,
Bym życie dał w ofierze,
Ty bliskich mych w opiece miej.
O to Cię proszę szczerze!!!
Spoczywaj w pokoju…
Pożar nieużytków w okolicy Sławoszowic
Nie inny pod tym względem był, dla milickich strażaków wtorek, 21.04.2020 r. - bardzo pracowity.Po zakończeniu działań związanych z pomocą mieszkańcom w zwalczaniukoronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, zastęp milickiej Jednostki został zadysponowany, w godzinach popołudniowych, na samochodzie GBA 3,5/29, do gaszenia pożaru nieużytków, jaki wybuchł w okolicach miejscowości Sławoszowice (gm. Milicz). Teren, w którym działali Nasi strażacy, charakteryzował się trudnym dojazdem. Po przyjeździe na miejsce, strażacy stwierdzili, że ogień objął powierzchnie ok. 0,5ha i jest w fazie rozwijania się. Działania polegały na zabezpieczeniu terenu akcji oraz ugaszeniu palących się nieużytków, głównie suchej trawy oraz wysokiej i suchej trzciny, za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego i jednego prądu wody podanego w natarciu. Wspólnie z nami w działaniach uczestniczyli strażacy z JRG Milicz. Wszystkie podjęte czynności okazały się skuteczne, pożar ugaszono.Działania trwały ok. 1,5 godz.
Pożar nieużytków w Postolinie
Bardzo pracowiciezaczął się tydzień dla milickich strażaków. Po zakończeniu działań związanych z pomocą mieszkańcom w zwalczaniu SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, zastęp milickiej Jednostki został zadysponowany, w godzinach popołudniowych, na samochodzie GBA 3,5/29, do gaszenia pożaru nieużytków, jaki wybuchł w miejscowości Postolin (gm. Milicz). Po przyjeździe na miejsce, strażacy stwierdzili, że ogień objął powierzchnie ok. 1ha i jest w fazie rozwijania się. Działania polegały na zabezpieczeniu terenu akcji oraz ugaszeniu palących się nieużytków, głównie suchej trawy i drzew owocowych (teren akcji to częściowo sad owocowy), za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego i dwóch prądów wody podanych w natarciu. Wspólnie z nami w działaniach uczestniczyli strażacy z WSP Milicz. Wszystkie podjęte czynności okazały się skuteczne, pożar ugaszono.Działania trwały ok. 2 godz.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

24-12-2020 15:44
Wesołych i bezpiecznych świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2021 Roku Strażak KogutTylu powrotów ilu wyjazdów Kogut Strażak

14-12-2020 11:15
Dziękujemy wszystkim strażakom OSP Milicz, którzy pomogli w tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki Strażak Zawsze jest dobry czas, aby pomagać innym... Upup

28-08-2020 10:40
Dziękujemy wszystkim strażakom OSP Milicz, którzy aktywnie uczestniczyli w ostatnich dniach, usuwaniu skutków niesprzyjających warunków atmosferycznych na terenie gminy i powiatu Upup Strażak

24-07-2020 08:06
Przypominam członkom JOT-u o szkoleniu i ćwiczeniach , które odbędą się w dniu 01.08.2020 r. Zbiórka w remizie o godz. 16.40. Zapraszamy Strażak Gaszenie Kogut

04-05-2020 11:44
Z okazji Dnia Strażaka Zarząd OSP w Miliczu pragnie złożyć wszystkim strażakom serdeczne życzenia z okazji ich święta! Tyle powrotów ile wyjazdów, odwagi i szczęścia Gaszenie Kogut Strażak

08-03-2020 16:38
Najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet dla wszystkich Naszych dziewczyn Strażakz Jednostki oraz wszystkich pań Strażak Upup Wink

18-02-2020 10:37
Zarząd OSP Milicz przypomina i zaprasza wszystkich członków na Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się 29.02.2020 r. w Barze Pelikan o godz. 17.00. Zapraszamy Strażak Kogut

24-12-2019 14:47
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2020 Roku. StrażakTylu powrotów ilu wyjazdów Kogut

11-12-2019 15:17
Zapraszamy wszystkich członków OSP Milicz na spotkanie wigilijne, które odbędzie się 20.12.2019 r. o godz. 19.00 w Naszej remizie Strażak

04-05-2019 21:30
Najlepsze życzenia z okazji Dnia Strażaka dla wszystkich strażaków Gaszenie Kogut

21-04-2019 14:25
Wesołego Alleluja życzy Zarząd OSP Milicz Kogut Gaszenie

21-04-2019 14:24
Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy czynnie pomogli w Warcie przy Bożym Grobie i jej bardzo sprawnym przeprowadzeniu Strażak

21-04-2019 14:21
StrażakWesołych Świąt Wielkanocnych dla Wszystkich Strażak Kogut

01-01-2019 00:04
Upup KogutSzczęśliwego Nowego Roku 2019 dla Wszystkich Grin Kogut StrażakTylu powrotów ile wyjazdów Kogut Strażak

31-12-2018 21:47
Dziękuję wszystkim Naszym strażakom za społeczną służbę dla naszych mieszkańców w 2018 roku Upup Strażak Kogut

6,607,813 unikalne wizyty