27-06-2017 21:06
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 141
· Najnowszy użytkownik: ludwik321Ifup
Ostatnie komentarze
News
Pierwsza karetka przyj...
strazak1 to jakiś prof...
w czym ten sprzęt jest...
a jakie prace wykonały...
A gdzie kur... OSP Suł...
Artykuły
Brak komentarzy
Zdjęcia
Michałowo wyciągnij te...
była wymiana doświadcz...
kondycję trzeba regula...
słuszna inicjatywa, pi...
Fajne wozy bojowe --
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Wycięcie pęcherzyka ...
· system nawadniania o...
· Jaki zegarek wybrać
· Kredyt na 10 tys zło...
· Korekta uszu
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Powitanie

W roku 2017 do dnia dzisiejszego Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu brała udział w 60 działaniach ratowniczo-gaśniczych, 0 zabezpieczeniach operacyjnych terenu chronionego oraz w 0 ćwiczeniach organizowanych przez PSP.

Numer konta OSP Milicz 35 9582 0000 2000 0000 0303 0001

Darowizny proszę wpłacać z dopiskiem "Darowizna na cele statutowe OSP"

Usuwanie gniazda os w Sławoszowicach
Dnia 26.06.2017 r. w godzinach południowych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do usunięcia niebezpiecznego gniazda os, które znajdowało się, w budynku mieszkalnym, przy ul. Łąkowej w Sławoszowicach. Po dojechaniu na miejsce strażacy stwierdzili, że na terenie posesji znajduje się jedno gniazdo os. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz usunięciu zagrożenia za pomocą środków chemicznych. Akcja trwała ok. 1 godz.
Ślub Natalii i Przemka
W pamiętnym dniu 24.06.2017 r. roku przed ołtarzem, gdy zegar wybił godzinę 14:00, w kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Miliczu, na ślubnym kobiercu stanęli nasza druhna Natalia Kochel oraz nasz druh Przemysław Plewa. Uroczystości ślubnej przewodniczył nasz kapelan dh ks. Grzegorz Gac, który po pięknym kazaniu udzielił młodej parze sakramentu ślubu, którym od tej chwili zostali połączeni na zawsze.
Po mszy świętej Ochotnicy z milickiej jednostki utworzyli strażacki "szpaler".
Następnie Państwo młodzi wraz z gośćmi weselnymi oraz delegacją z OSP MILICZ udali się na sale weselną w „Lawendowym Zakątku”. Po drodze na wesele strażacy Naszej jednostki przygotowali dla nowożeńców strażacką bramę i złożyli młodej parze życzenia.
Zabawa trwała do białego rana. W repertuarze weselnym nie zabrakło strażackich przebojów, przy których bawili się wszyscy goście. Była to już trzecia uroczystość ślubna w Naszej Jednostce w tym roku.
Szczęść Boże Młodej Parze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozpoczęcie wakacji MDP OSP Milicz
Dnia 23 czerwca odbyło się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu podsumowanie roku szkoleniowego Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Milicz. Podczas krótkiego podsumowania Prezes Naszej jednostki, dh Grzegorz Duda, podziękował młodym druhnom i druhom za aktywny udział w zbiórkach oraz zaangażowanie włożone w utrzymanie naszej jednostki. Zbiórki, to przede wszystkim nauka, a młodzi druhowie uczą się chętnie. Na zakończenie członkowie MDP otrzymali drobne upominki. Zapraszamy wszystkie chętne osoby, które chciały by wstąpić w szeregi MDP wraz z rodzicami do naszej jednostki. Na zakończenie wszyscy razem uczestniczyli w spotkaniu przy grillu, które przygotowali dla młodszych, starsi koledzy (gospodarze naszej Jednostki, Dh Magdalena i Paweł Michałek), dziękując w ten sposób za wspólną pracę, w ciągu całego roku.
Lądowanie helikoptera policyjnego w Miliczu
W dniu 21.06.2017 roku w godzinach porannych zastęp JOT OSP Milicz na samochodzie MAN GBA 3,5/29 został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu, w celu zabezpieczenia lądowiska dla helikoptera policyjnego, który lądował w Miliczu. Helikopter został zadysponowany w celu poszukiwania niebezpiecznej osoby, która brała udział w napadzie na stację benzynową w okolicy Pleszewa. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca lądowania statku powietrznego. W działaniach tych udział wzięli oprócz naszych strażaków, strażacy z JRG Milicz. Całe działania trwały ok. 1,5 godz.
Dzień Dziecka w Kaszowie
Na zaproszenie Sołtysa i Rady Sołeckiej w Kaszowie, w dniu 16 czerwca 2017 roku, strażacy Naszej jednostki uczestniczyli w pokazach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka. Było mnóstwo atrakcji, oraz pokaz sprzętu i wyposażenia przygotowany przez strażaków JOT OSP Milicz. Strażacy przedstawiali, w co wyposażony jest samochód ratowniczo-gaśniczy naszej jednostki, w tym wypadku MAN TGM 13.290 GBA 3,5/29. Dzieci wraz z opiekunami oglądający nasz sprzęt, mogły zobaczyć m.in. zestaw narzędzi hydraulicznych Holmatro, zestaw do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, pompy: pływającą i szlamową, armaturę wodną, sprzęt łączności, sprzęt ODO i in. Dodatkowo dzieci mogły przymierzać hełmy strażackie, zobaczyć od wewnątrz nas wóz oraz wykonać pamiątkowe zdjęcie. Atrakcje milickich strażaków cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Boże Ciało w Miliczu 2017 rok
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu od bardzo wielu lat uczestniczą w obchodach różnych świąt w Miliczu. W dniu 15.06.2017 roku uczestniczyli w obchodach święta Bożego Ciała w kościele pw. św. Michała Archanioła w Miliczu.
Uroczystość Bożego Ciała natomiast ma charakter dziękczynny i radosny. W Polsce obchodzi się ją w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej, a więc jest to święto ruchome, wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy. Najwcześniej może przypaść 21 maja, najpóźniej 24 czerwca. W niektórych krajach przenoszone jest na kolejną niedzielę.
Uroczystość ta została ustanowiona na skutek widzeń św. Julianny z Cornillon. Pod jej wpływem bp Robert z Thourotte ustanowił w 1246 r. taką uroczystość dla diecezji Liège. W 1252 r. została ona rozszerzona na Niemcy. Katolicy wierzą, że w 1263 miał miejsce cud eucharystyczny w Bolsenie, gdy hostia w rękach wątpiącego w transsubstancjację księdza zaczęła krwawić. Korporał, przechowywany w katedrze w pobliskim Orvieto, jest uznawany za ten, na który wówczas spadły krople krwi. W 1264 r. papież Urban IV bullą Transiturus ustanowił tę uroczystość dla całego Kościoła. Uzasadniając przyczyny jej wprowadzenia wskazał: "[...] zadośćuczynienie za znieważanie Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, błędy heretyków oraz uczczenie pamiątki ustanowienia Najświętszego Sakramentu, która w Wielki Czwartek nie może być uroczyście obchodzona ze względu na powagę Wielkiego Tygodnia." Jednakże ze względu na śmierć Urbana IV bulla ta nie została ogłoszona, a tym samym uroczystość nie została ustanowiona. Uczynił to dopiero papież Jan XXII, który umieścił powyższą bullę w Klementynach (1317). W 1955 Pius XII wprowadzając swoje reformy liturgiczne zlikwidował obchody oktawy uroczystości. Zmianę tę utrzymał Paweł VI wprowadzając w 1969 r. nowe normy kalendarza liturgicznego (Mysterii paschalis).
W formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego rozdzielnie obchodzi się święto Bożego Ciała i Bożej Krwi: 1 lipca obchodzone jest święto Przenajświętszej Krwi Pana naszego Jezusa Chrystusa (Festum Pretiosissimi Sanguinis Domini Nostri Jesu Christi).
Z Bożym Ciałem związana jest także uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest obchodzona zaraz po oktawie Bożego Ciała, czyli w piątek osiem dni po Bożym Ciele.
Pożar nieużytków w Miliczu
W dniu 14.06.2017 roku JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie GBA 3,5/29,7 został zadysponowany do gaszenia pożaru nieużytków w Miliczu w okolicy wodociągów. Działania trwały ok 40 minut
Dzień Dziecka w Bartnikach
Na zaproszenie Rady Sołeckiej oraz strażaków z OSP Bartniki, w dniu 11 czerwca 2017 roku, strażacy Naszej jednostki uczestniczyli w pokazach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka. Było mnóstwo atrakcji, oraz pokaz sprzętu i wyposażenia przygotowany przez strażaków JOT OSP Milicz. Strażacy przedstawiali, w co wyposażony jest samochód ratowniczo-gaśniczy naszej jednostki, w tym wypadku MAN TGM 13.290 GBA 3,5/29. Dzieci wraz z opiekunami oglądający nasz sprzęt, mogły zobaczyć m.in. zestaw narzędzi hydraulicznych Holmatro, zestaw do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, pompy: pływającą i szlamową, armaturę wodną, sprzęt łączności, sprzęt ODO i in. Dodatkowo dzieci mogły przymierzać hełmy strażackie, zobaczyć od wewnątrz nas wóz. Ze względu na upalną pogodę, strażacy ustawili dodatkowo kurtynę wodną, z której dzieci chętnie korzystały ochładzając się. Atrakcje milickich strażaków cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Ślub Piotra i Aleksandry
W pamiętnym dniu 10.06.2017 r. roku przed ołtarzem, gdy zegar wybił godzinę 15:00, w kościele pw. Św. Anny w Miliczu, na ślubnym kobiercu stanęli nasz druh Piotr Łuczak oraz Aleksandra Podkowicz.
Po mszy świętej Ochotnicy z milickiej jednostki utworzyli strażacki "szpaler".
Po drodze na wesele strażacy Naszej jednostki przygotowali dla nowożeńców strażacką bramę w której dh.Piotr musiał zwinąć wąż pożarniczy i złożyli młodej parze życzenia.

Szczęść Boże Młodej Parze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wypadek drogowy w Miliczu
W dniu 09.06.2017 roku w godzinach nocnych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu GBA 3,5/29,7 został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy usuwaniu skutków wypadku drogowego który miał miejsce w Miliczu na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja oraz Wrocławska. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu wycieku płynów eksploatacyjnych oraz kierowaniu ruchem drogowym. Działania trwały ok 3 godzin, na miejscu działały również jednostki JRG oraz WSP Milicz.
Dzień Dziecka w OSP Milicz 2017 rok
W dniu 10 czerwca 2017 roku z okazji Dnia Dziecka, strażacy ochotnicy z Naszej jednostki zorganizowali jak co roku "Dzień Otwartej Remizy". Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu w tym dniu odwiedziło około stu dzieci wraz z opiekunami. Strażacy z Jednostki Operacyjno-Technicznej pełniący dyżur w jednostce oprowadzali dzieci po terenie jednostki, pokazywali sprzęt ratowniczo-gaśniczy, każdy "maluch" mógł przymierzyć hełm strażacki, potrzymać prądownicę napełnioną wodą i polać wodą a nawet posiedzieć w samochodach strażackich, które na wyposażeniu posiada OSP Milicz. Druhowie z Milicza na koniec wręczali słodkości w formie cukierków oraz robili pamiątkowe zdjęcia. Wszystkim naszym sponsorom serdecznie dziękujemy
Usuwanie gniazda szerszeni w Miliczu
Dnia 09.06.2017 roku JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym GBA 3,5/29,7 został zadysponowany przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu do pomocy przy usunięciu gniazda szerszeni w Miliczu przy ul.Kolejowej (Zalew Milicki) działania polegały na zneutralizowaniu owadów za pomocą środków chemicznych a następnie odcięcie i usunięcie konaru drzewa, w którym znajdowały się niebezpieczne owady. Działania trwały ok 30 minut. W działaniach uczestniczyły również dwa zastępy JRG Milicz.
Poszukiwania ucznia z milickiej szkoły
W dniu 08.06.2017 roku w godzinach 2:00 do ok 5:30 JOT OSP Milicz w sile dwóch zastępów został zadysponowany do akcji poszukiwawczej jednego z ucznów z milickiej szkoły, działania polegały na poszukiwaniu obszarów wiejskich oraz leśnych, udział w działaniach prowadziła Policja, PSP Milicz, OSP Milicz oraz specjalna grupa poszukiwawcza z OSP Wrocław. Młody mężczyzna został odnaleziony rano cały i zdrowy.
Usuwanie gniazd szerszeni w Miliczu
Dnia 06.06.2017 r. w godzinach południowych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do usunięcia niebezpiecznego gniazda szerszeni, które znajdowało się, w budynku gospodarczym, przy ul. Trzebnickiej w Miliczu. Po dojechaniu na miejsce strażacy stwierdzili, że na terenie posesji znajduje się nie jedno, a dwa gniazda szerszeni. Drugie w części szczytowej budynku. Dodatkowo na miejsce został zadysponowany samochód Star 200 SH – 18 z JRG Milicz. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz usunięciu zagrożenia za pomocą środków chemicznych. Akcja trwała ok. 1 godz.
Dzień Dziecka we Wziąchowie Wlk.
Na zaproszenie Rady Sołeckiej oraz strażaków z OSP Wziąchowo Wlk., w dniu 4 czerwca 2017 roku, strażacy Naszej jednostki uczestniczyli w pokazach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka. Było mnóstwo atrakcji, oraz pokaz sprzętu i wyposażenia przygotowany przez strażaków JOT OSP Milicz. Strażacy przedstawiali, w co wyposażony jest samochód ratowniczo-gaśniczy naszej jednostki, w tym wypadku MAN TGM 13.290 GBA 3,5/29. Dzieci wraz z opiekunami oglądający nasz sprzęt, mogły zobaczyć m.in. zestaw narzędzi hydraulicznych Holmatro, zestaw do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, pompy: pływającą i szlamową, armaturę wodną, sprzęt łączności, sprzęt ODO i in. Dodatkowo dzieci mogły przymierzać hełmy strażackie, zobaczyć od wewnątrz nas wóz. Atrakcje milickich strażaków cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Pożar nieużytków w Miliczu
W dniu 04.06.2017 r., w godzinach południowych, Jednostka Operacyjno – Techniczna OSP Milicz, została zadysponowana do gaszenia pożaru nieużytków, jaki wybuchł w Miliczu przy ul. Działkowej. Po przyjeździe na miejsce, strażacy stwierdzili, że ogień objął powierzchnie ok. 10 arów. Działania polegały na zabezpieczeniu terenu akcji oraz ugaszeniu palących się nieużytków za pomocą jednego prądu wody, podanego w natarciu oraz podręcznego sprzętu gaśniczego. W działaniach oprócz naszej jednostki brali także udział strażacy z JRG Milicz i WSP Milicz. Wszystkie podjęte czynności trwały ok. 1 godz.
Nieprzytomna osoba w Miliczu
Dnia 02.06.2017 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP w Miliczu do osoby nie dającej oznak życia, którą znaleźli przechodnie, na jednej z milickich ulic. Do miejsca akcji przybyliśmy razem ze strażakami z JRG Milicz. Nasze działania polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz czuwaniu nad jej stanem zdrowia aż do przyjazdu zespołu Ratownictwa Medycznego, któremu przekazano w/w osobę.
Substancja ropopochodna w Miliczu
W dniu 30 maja 2017 r., w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz, w sile jednego zastępu, na samochodzie MAN GBA 3,5/29, został zadysponowany przez SKKP milickiej komendy na ul. Wrocławską w Miliczu, w celu pomocy przy usunięciu bliżej nieznanej substancji ropopochodnej. Substancja ta odkryta została przez mieszkańców w studzience kanalizacyjnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie usunięciu w/w substancji za pomocą środka powierzchniowo czynnego Sintan oraz mat sorpcyjnych. Działania trwały ok. 1 godz.
Zalana ulica Wojska Polskiego w Miliczu
29.05.2017 r. w godzinach popołudniowych po ulewnym deszczu, jaki przeszedł nad Miliczem i okolicami, Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu, w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym MAN GBA 3,5/29, została zadysponowana do wypompowywania wody z zalanego odcinka jezdni przy ul. Wojska Polskiego w Miliczu. Strażacy za pomocą motopompy pływającej wypompowali wodę z zalanej powierzchni. Akcja ratownicza trwała ok. 0,5 godz. czasu. Działania prowadziliśmy wspólnie ze strażakami z JRG Milicz.
Pożar w okolicy Gądkowic
Dnia 28.05.2017 roku, w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz został zadysponowany, w sile dwóch zastępów przez SKKP w Miliczu, na samochodach MAN GBA 3,5/29 i Star 244 GBA 2,5/16 do akcji gaszenia pożaru lasu, który wybuchł w okolicy miejscowości Gądkowice. Strażacy po przybyciu na miejsce akcji, stwierdzili iż zapaleniu uległa sterta obornika znajdująca w bezpośrednim sąsiedztwie lasu. Strażacy zabezpieczyli teren zdarzenia i natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej. Działania prowadzone były wspólnie z jednostką JRG Milicz oraz OSP Gądkowice. Pożar ugaszono za pomocą jednego prądu wody podanego w natarciu. Cała akcja trwała ok. 1 godz.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

31-05-2017 07:34
Zarząd Gminny zaprasza członków OSP do udziału w Gminnym Dniu Strażaka, który odbędzie się 03.06.2017 r. w Rudzie Sułowskiej. Początek godz. 13.00. Kontakt w tej sprawie z Prezesem lub Naczelnikiem Strażak

27-04-2017 17:45
Zapraszam wszystkich do udziału w Dniu Strażaka 04 maja 2017 roku od 15:30. Kontakt zainteresowanych z Prezesem lub Naczelnikiem Smile

20-04-2017 15:02
Dziękuję wszystkim za pomoc, przygotowanie i tegoroczną wartę honorową przy Bożym Grobie w milickich parafiach Strażak

15-02-2017 09:28
Zapraszamy wszystkich członków OSP Milicz na wizytę duszpasterską naszego kapelana, tzw. "kolędę", która odbędzie się 16.02.2017 r., o godz. 16.00, w milickiej Kogut remizie.

09-01-2017 16:04
Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w kolportaż kalendarzy 2017. Mimo wielu problemów po stronie dystrybutora odnieśliśmy sukces! Upup

24-12-2016 19:43
Zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia dla Wszystkich Strażak Kogut Strażak

12-12-2016 08:10
Specjalne podziękowania dla wszystkich pomagających w tegorocznej "Szlachetnej Paczce" Strażak Strażak

13-11-2016 10:02
Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody Święta Niepodległości Strażak

01-11-2016 07:37
Upup Grin Trzeba to dobrze zaznaczyć "DLA NIEKTÓRYCH".

30-10-2016 10:00
Dla niektórych szklanka zawsze będzie do połowy pusta...

27-10-2016 17:03
Tu cisza, tam cisza... Głucho wszędzie, ciemno wszędzie... Co to będzie? Co to będzie?

21-10-2016 08:17
Działamy, działamy. Zapraszamy dzisiaj na zbiórkę krwi dla dh Piotra - ILO w Miliczu 8.30-12.00. Strażak

19-10-2016 16:39
Co taka ciszaaa....???

15-07-2016 15:49
Dziękuję i gratuluję postawy wszystkim: strażaczce i strażakom JOT OSP Milicz, biorącym udział we wczorajszych działaniach na terenie Milicza i okolic Strażak

03-06-2016 01:24
Pozdrawiam wszystkich strażaków OSP Milicz, a dziewczyny przede wszystkim Wink Strażak

2,869,820 unikalne wizyty