19-10-2019 11:51
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 17
· Najnowszy użytkownik: Robert
Ostatnie komentarze
News
Pierwsza karetka przyj...
strazak1 to jakiś prof...
w czym ten sprzęt jest...
a jakie prace wykonały...
A gdzie kur... OSP Suł...
Artykuły
Ładne maszyny. Życzę d...
Zdjęcia
Jak tam pasażerka z pr...
Michałowo wyciągnij te...
Fajne wozy bojowe --
Młody :P
a to kto stoi z Wojcie...
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· system nawadniania o...
· Gry
· Spokój.
· Konkurs „Straż...
· Strażacy na medal - ...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Powitanie

W roku 2019 do dnia dzisiejszego Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu brała udział w 139 działaniach ratowniczo-gaśniczych, 0 zabezpieczeniach operacyjnych terenu chronionego oraz w 4 ćwiczeniach organizowanych przez PSP.

Numer konta OSP Milicz 35 9582 0000 2000 0000 0303 0001

Darowizny proszę wpłacać z dopiskiem "Darowizna na cele statutowe OSP"

Ćwiczenia strażaków JOT OSP Milicz
W dniu 28.09.2019 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu odbyły się ćwiczenia Jednostki Operacyjno-Technicznej OSP w Miliczu, ćwiczenia te miały na celu coraz lepsze zapoznanie się ze sprzętem oraz jego parametrami, doskonalenie umiejętności poruszania się w strefie pożaru i zadymienia, pracy w aparatach ODO (ochrony dróg oddechowych) oraz łączności pomiędzy strażakami i przekazywaniu informacji o tym co dzieje się wewnątrz dowódcy zastępu. Strażacy ćwiczyli m.in. założenia taktyki gaszenia pożarów oraz gaszenia pożarów wewnętrznych.
Głównym założeniem był pożar, który wybuchł na pierwszym piętrze budynku, strażacy musieli w aparatach ODO wejść do środka i najpierw przeszukać wszystkie pomieszczenia, znaleźć osobę poszkodowaną oraz ją ewakuować na zewnątrz budynku, następnie wrócić i znaleźć oraz zneutralizować źródło ognia. Utrudnieniem było całkowite zadymienie pomieszczeń przez zadymiarkę parową, która uniemożliwiała widoczność praktycznie do zera. W ćwiczeniach wzięła udział Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP Milicz w liczbie 12 ratowników oraz widzowie w postaci członków czynnych OSP w liczbie ok 10 osób. Nad bezpieczeństwem i prawidłowością przebiegu ćwiczeń czuwali główni organizatorzy strażacy dh Przemysław Kliś i dh Piotr Łuczak. Były to pierwsze tego typu ćwiczenia wewnątrz jednostki OSP Milicz, od dłuższego czasu, które będą cyklicznie powtarzane.
Ślub Weroniki i Przemysława
W pamiętnym dniu 13.07.2019 r. roku przed ołtarzem, gdy zegar wybił godzinę 15:00, w kościele p.w. Św. Andrzeja Boboli w Miliczu, na ślubnym kobiercu stanęli Weronika Sofińska oraz nasz druh, członek Naszej Jednostki Przemysław Kliś. Państwo Młodzi do ślubu udali się Naszym wozem bojowym MAN GBA 3,5/29,7. Uroczystości ślubnej przewodniczył ks. Stolarek, który po pięknym kazaniu udzielił młodej parze sakramentu ślubu, i od tej chwili zostali połączeni na zawsze.
Po mszy świętej strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 z Wrocławia, utworzyli strażacki "szpaler”. W JRG nr 5 na co dzień pełni służbę mł. kpt. Przemysław Kliś, jako dowódca zmiany służbowej nr 3. Po uroczystościach kościelnych, Państwo młodzi wraz z gośćmi weselnymi udali się na sale weselną w Restauracji„Kaskada”. Zabawa trwała do białego rana. W repertuarze weselnym nie zabrakło strażackich przebojów, przy których bawili się wszyscy goście. Była to pierwsza uroczystość ślubna w Naszej Jednostce w tym roku. Szczęść Boże Młodej Parze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zerwany dach we Wróblińcu 30.09.2019 r.
Jednym z kolejnych wyjazdów Naszych strażaków, był wyjazd do zabezpieczenia uszkodzonego dachu Sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej we Wróblińcu. Tam silny wiatr spowodował zerwanie wierzchniej części pokrycia dachowego, tzw. Świetlika, na dł. 6 m i szer. 2 m. Strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia, zabezpieczyli je i przystąpili niezwłocznie do założenia plandek na uszkodzone pokrycie dachowe. W działaniach uczestniczyli strażacy z JRG Milicz (drabina mechaniczna), OSP Bartniki i OSP Milicz (dwa zastępy). Działania były prowadzone w niesprzyjających warunkach atmosferycznych i trwały ponad 6 godz. Na miejscu w działaniach uczestniczyły także służby zarządzania kryzysowego Gminy Milicz, ich zadaniem było dostarczenie materiałów na zabezpieczenie uszkodzonego dachu oraz ciepłego posiłku dla pracujących strażaków. Działania zakończono zostały już po zmroku.
Powalone drzewa na DW 439
Wczoraj (30 września br.) w niektórych miejscach wiatr osiągał w porywach prędkość do 100 km/h. W całej Polsce strażacy odnotowali prawie 6,6 tys. interwencji związanych z usuwaniem skutków wichur. Najwięcej zdarzeń, bo prawie 6 tys., dotyczyło usuwania połamanych drzew i konarów, natomiast ponad 600 wypompowywania wody z piwnic zalanych obiektów. Na Dolnym Śląsku strażacy odnotowali 655 interwencji, natomiast w powiecie milickim ponad 20 razy wyjeżdżali do zdarzeń. Nasza Jednostka odnotowała ich łącznie 6. Były to głównie wyjazdy do powalonych drzew i uszkodzonego dachu. Nie inaczej było na ul. Sułowskiej w Miliczu (DW 439), gdzie na drogę spadło w różnych miejscach kilka drzew równocześnie. Strażacy po dojechaniu na miejsce zdarzenia zobaczyli widok, jakby cały las w tym miejscu przewrócił się na drogę. Ruch w tym miejscu został całkowicie zablokowany. Zator na drodze ciągnął się z jednej strony do Milicza, a z drugiej do Świętoszyna. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, strażacy przystąpili do usunięcia zagrożenia za pomocą pilarek łańcuchowych. W działaniach uczestniczyły zastępy z JRG Milicz i OSP Milicz. Działania w tym miejscu trwały 1 godz. Na miejsce została zadysponowana także policja.
Wspólne ćwiczenia Jednostek OSP
Na zaproszenie strażaków z Jednostki OSP Łazy Wlk.,zastęp Naszego Jot-u, w składzie:dh Zenon Plewka, dhGrzegorz Duda,dh Marcin Staniszewski,dh Przemysław Kliś i dhŁukaszMarcinkowski, uczestniczyli we wspólnych ćwiczeniach zorganizowanych i przeprowadzonych w Łazach Małych 21.09.2019 r. Głównym założeniem ćwiczeń było sprawdzenie przygotowania strażaków pod względem wykonywania zadań z ratownictwa technicznego, kpp, ratowniczo-gaśniczych. Strażacy ćwiczyli wykonywanie dostępu do osób uwięzionych w pojazdach osobowych, udzielanie kwalifikowanej pomocy przedmedycznej poszkodowanym, gasili pojazd który uległ zapaleniu. Podczas ćwiczeń wykorzystywano zestawy narzędzi hydraulicznych Lukas (combi) oraz Holmatro (zestaw ciężki), zestawy PSP R1 oraz linię gaśniczą w natarciu (szybkie natarcie). Za pomocą szybkiego natarcia podano pianę ciężką oraz środek gśniczy (wodę) na palący siępojazd. Po zakończeniu tej część ćwiczeń, strażacy sprawdzili swoje umiejętności w ewentualnych działaniachzwykorzystaniem pilarek łańcuchowych. Na tym zaplanowane zamierzenia zostały w pełni zrealizowane. Ćwiczenia przebiegły bezpiecznie, przy dużym zainteresowaniu mieszkańców Łaz. Wspólne przedsięwzięcie zakończono na terenie miejscowego basenu kąpielowego, gdzie na uczestników ćwiczeń czekał ciepły posiłek, przygotowany przez strażaków OSP Łazy z prezesem dh Hubertem Kulejem na czele. Dziękujemy za wspólne ćwiczenia.
Niebezpieczny wypadek na DK 15
Dnia 18.09.2019 r. w godzinach południowych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29 , zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy usunięciu skutków niebezpiecznego wypadku, do którego doszło w okolicach Miłochowic, w ciągu DK nr 15(38 + 700 km). Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenia kwalifikowanej pomocy przed medycznej osobom poszkodowanym, kierowaniu ruchem oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych pojazdów biorących udział w zdarzeniu. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz (dwa zastępy) i WSP Milicz. W zdarzeniu udział brały cztery pojazdy ciężarowe (2)i półciężarowe(2). Na miejsce zadysponowane zostały dwa zespoły Pogotowia Ratunkowego Policja (4 radiowozy) oraz pomoc drogowa (3 pojazdy). Cała akcja trwała ok. 6 godz.
Uroczystości 170-lecia OSP Gniew
Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie powiat tczewski, skończyła 170 lat. To z tej okazji w sobotę dnia 14 września 2019 odbyły się uroczystości na terenie zaprzyjaźnionegomiasta. Wszystko zaczęło się o 14:00 uroczystą zbiórką w remizie OSP Gniew strażaków, pocztów sztandarowych, orkiestry tczewskiej OSP, w tym naszej delegacji, w skład której wchodzili: Prezes OSP Miliczdh Grzegorz Duda, dh Andrzej Figlak ,dh Maciej Jagodziński.

Pochód do kościoła Św. Mikołaja ulicami Gniewu zamykały samochody pożarnicze należące do gniewskich strażaków. Uroczystą mszę w intencji strażaków odprawił proboszcz parafii ks. Zbigniew Rutkowski. Msza zakończyła się około 15:00, kiedy to wszyscy zebranigoście –w tym władze powiatu tczewskiego, miasta Gniew, Komendant PowiatowyPSP Tczew bryg. Andrzej Mróz oraz przedstawiciele pozostałych służb i przybyłe delegacje.

Na małym rynku w Gniewie, o 15:00 rozpoczęła się druga część 170-lecia OSP Gniew. Nastąpiło wręczenie upominków, pamiątkowych statuetek wszystkim tym, którzy przyczynili się do rozwoju i pozyskania nie tylko nowoczesnego sprzętu specjalistycznego ale także rozbudowy strażnicy oraz współpracy. Taką statuetkę otrzymała także Nasza Jednostka, którą odebrał prezes milickiej Jednostki dh Grzegorz Duda. Nastąpiła też chwila przemówień osób zgromadzonych. Na sam koniec na rynek przybył Kasztelan zamku gniewskiegoJarosław Struczyńskiz rycerzami, którzy to salwą z historycznej broni uczcili wspaniałą rocznicę.

Po zakończeniu uroczystości nastąpiła trzecia część to m.in pokazy SGPR OSP Gdańsk, ratownicze psy pokazały swoje możliwości pod opieką swoich opiekunów, co było nie wątpliwą atrakcją dla wszystkich dzieci. Najciekawszym pokazem był zjazd st. sekc. Michała Szalca wraz z psem Havana z ok. 30 metrów. Po zakończonym pokazie psów ratowniczych, przez rynek alarmowo zaprezentowały się pojazdy używane przez strażaków:
• 549[G]49 Nissan Navara - SLRR wraz z Łodzią Marims 500 (549-Ł4)
• 549[G]46 SLRt - Ford Transit
• 549[G]42 Mercedes Atego - GBA 2,5/24
• 549[G]41 MAN TGM 18.340 - GCBA 5/42
• 549[G]45 Star 266 - SRt
• 549[G]48 Mercedes Atego - SKw
• 549[G]44 Steyr BrontoSkylift 33-2TI - SCHD-33
Dodatkowo na rynku można było ujrzeć i zwiedzić 541[G]48 – SCDź 70 Liebherr LTM 1070-4.2 oraz 541[G]49 - SCRd Volvo 360 FL10/ Eurokran oba pojazdy z JRG Tczew.

Była to ostatnia część gniewskiego świętowania, a po uroczystościach odbył się bankiet wszystkich zaproszonych osób. Strażacy OSP Milicz życzą tylu powrotów ilu wyjazdów!!!Wszystkiego najlepszego!!!
Kolizja drogowa w Miliczu 09.09.2019 r.
W dniu 09.09.2019 roku w godzinach popołudniowych, zastęp JOT OSP Milicz został zadysponowany do kolizji drogowej, która miała miejsce w Miliczu na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Grota-Roweckiego. Doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Działania polegały na dotarciu do miejsca zdarzenia, zabezpieczenia terenu działań, następnie strażacy dokonali neutralizacji płynów eksploatacyjnych pojazdów (zużyto ok. 50 kg Sorbentu). W wyniku kolizji uszkodzone zostały łącznie cztery pojazdy. Na miejscu działały zastępy z JRG Milicz i OSP Milicz oraz Policja, 1 Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania trwały ok. 2 godz.
Kolejne strażackie narodziny w tym roku
W dniu 27.07.2019 r. o godz. 16:15 przyszła na świat LiliannaMaria Michałek, córka naszych strażaków, Dh Magdaleny i Pawła Michałków. Mała Lilianna Maria, w momencie narodzin ważyła 2660 g i mierzyła 47 cm długości. Mama i maluszek czują się dobrze. Dumny tata Paweł, opiekuje się nimi troskliwie i czeka niecierpliwie na pierwsze wspólne spacery. W domu na siostrę czeka także jej starsza siostra Zuzanna, członek Naszej drużyny MDP. To kolejne w tym roku urodziny w milickiej Jednostce. Całej Rodzinie składamy serdeczne GRATULACJE!!!!!!!
Pożar budynku gospodarczego w Piotrkosicach
Tuż po północy, dn. 31.08.2019 r. dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Miliczu otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego – chlewni, do którego doszło w Piotrkosicach. Budynek ten nie był użytkowany. Gdy strażacy przyjechali na miejsce ewakuowane były zwierzęta znajdujące się w środku, w budynkach sąsiednich. Po zabezpieczeniu miejsca akcji, strażacy przystąpili dogaszenia budynku. Punkt zaopatrzenia wodnego przygotowano w oparciu o pobliski zbiornik wodny oraz sieć hydrantową. Z pożarem walczyło łącznie ok. 30 strażaków z JRG Milicz (trzy zastępy), WSP Milicz, OSP Milicz, OSP Piotrkosice, OSP Jutrosin, OSP Szkaradowo(pow. rawicki). Pożar objął budynek gospodarczy. Pożar ugaszono za pomocą trzech prądów wody, podanych w natarciu, z dolnej części budynku (dwa) oraz z autodrabiny (jeden). Pożar ugaszono po ok. 3 godz. Na miejsce zadysponowano także patrol Policji i pogotowie energetyczne.
Pożar balotów siana w Nowym Zamku
Późnym wieczorem, w dniu 30.08.2019 roku, JOT OSP Milicz na samochodzie Man GBA 3,5/29 został, zadysponowany przez SKKP w Miliczu, do gaszenia pożaru stogu balotów, który miał miejsce w okolicy miejscowości Nowy Zamek (gm. Milicz). Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się balotów słomy, za pomocą dwóch prądów wody podanych w natarciu, a także rozgarnięciu resztek stogu przy użyciu podręcznego. Akcja trwała ok. 2 godz. W działaniach oprócz naszej jednostki, uczestniczył zastęp z WSP Milicz oraz zastępy z OSP Gądkowice i OSP Nowy Zamek. Wspólne działania odniosły skutek - pożar został ugaszony. Na miejsce zadysponowano także Policję.
Ślub Adriany i Mateusza
W pamiętnym dniu 27.07.2019 r. roku przed ołtarzem, gdy zegar wybił godzinę 14:00, w kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Miliczu, na ślubnym kobiercu stanęli Adriana Krupa oraz nasz druh Mateusz Chorąży. Państwo Młodzi do ślubu udali się Naszym wozem bojowym MAN. Uroczystości ślubnej przewodniczył proboszcz parafii p.w. Św. Michała Archanioła, ks. Jan Przytocki, który po pięknym kazaniu udzielił młodej parze sakramentu ślubu, i od tej chwili zostali połączeni na zawsze.
Po mszy świętej Ochotnicy z milickiej jednostki utworzyli strażacki "szpaler".
Następnie Państwo młodzi wraz z gośćmi weselnymi udali się na sale weselną – „Sala Słoneczna” w Kobiernie. Strażacy Naszej jednostki złożyli młodej parze życzenia i wręczyli prezent od całej Jednostki. Zabawa trwała do białego rana. W repertuarze weselnym nie zabrakło strażackich przebojów, przy których bawili się wszyscy goście. Była to druga uroczystość ślubna w Naszej Jednostce w tym roku.
Szczęść Boże Młodej Parze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wypadek drogowy w Ostrowąsach
W dniu 11.08.2019 roku, w godzinach po południowych zostaliśmy zadysponowani w sile jednego zastępu, przez SKKP w Miliczu, na samochodzie MAN GBA 3,5/29 do pomocy przy wypadku drogowym, do którego doszło w Ostrowąsach (gm. Milicz). Strażacy po przybyciu na miejsce akcji, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i natychmiast przystąpili do pomocy osobom poszkodowanym, wspólnie ze strażakami z JRG Milicz, OSP Gądkowice i OSP Latkowa. Dodatkowo strażacy kierowali ruchem drogowym na wyznaczonych objazdach. Na miejscu okazało się, że w wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych, ranne zostały trzy osoby. Udzielono im kwalifikowanej pomocy, na miejsce zostały zadysponowane 2 zespoły ZRM oraz helikopter LPR, których załogi dalej zaopatrzyły osoby ranne. Następnie ranni zostali przetransportowani do szpitala. Na miejsce została zadysponowana także Policja. Cała akcja trwała ok. 4 godz.
Zdjęcia umieszczono za zgodą OSP Gądkowice
Pożar w milickim szpitalu
W dniu 04.08.2019 roku, w godzinach po południowych zostaliśmy zadysponowani w sile jednego zastępu, przez SKKP w Miliczu, na samochodzie MAN GBA 3,5/29 do akcji gaszenia pożaru, który wybuchł w milickimSzpitalu Powiatowym. Strażacy po przybyciu na miejsce akcji, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i natychmiast przystąpili do gaszenia pożaru, wspólnie ze strażakami z JRG Milicz i WSP Milicz. Na miejscu okazało się, że prawdopodobnie w wyniku zwarcia w instalacji elektrycznej, zapaliła się jedna z łazienek na oddziale uzależnień. Zagrożenie ugaszono go za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego. W wyniku powstałego pożaru spaleniu uległo pomieszczenie, w którym znajdowała się łazienka pacjentów. Dodatkowo strażacy przewietrzyli sąsiadujące pomieszczenia, które uległy zadymieniu. Nikomu nic się nie stało. Cała akcja trwała ok. 1 godz.
75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
Dzisiaj, w dniu 1 sierpnia 2019 roku, o godzinie 17:00, czyli godzinie "W" Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu uczciła 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
1 sierpnia 1944 r. do walki w stolicy przystąpiło ok. 50 tys. Powstańców, z których co czwarty liczyć mógł na to, że rozpocznie ją z bronią w ręku. Przez 63 dni powstańcy prowadzili heroiczny bój z wojskami niemieckimi.W tym czasie zginęło 18 tysięcy powstańców, a 25 tysięcy zostało rannych. Największe straty były wśród ludności cywilnej, wyniosły około 180 tysięcy zabitych. Powstanie upadło 2 października 1944 r., wtedy przedstawiciele KG AK podpisali układ o zaprzestaniu działań zbrojnych w Warszawie.Pozostałych przy życiu mieszkańców Warszawy, około pół miliona, wypędzono z miasta, które po powstaniu zostało niemal całkowicie spalone i zburzone przez Niemców.
Dla uczczenia powstańców warszawskich, na jedną minutę włączono wszystkie syreny alarmowe jednostki oraz sygnały alarmowe samochodów ratowniczo - gaśniczych. Na uroczystej zbiórce obecny był zastęp z Jednostki Operacyjno-Technicznej OSP oraz członkowie OSP Milicz. Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu zawsze pamięta o bohaterach Powstania Warszawskiego oddając im symbolicznie hołd.
Cześć i chwała bohaterom!
100. wyjazd, wiatrołomy w okolicach Nowego Zamku
Dnia 29.07.2019 roku, w godzinach po południowych zostaliśmy zadysponowani w sile jednego zastępu przez SKKP w Miliczu, na samochodzie MAN GBA 3,5/29 do akcji usuwania powalonych drzew, które w wyniku niesprzyjających warunków atmosferycznych (silny, porywisty wiatr) zostały powalone w okolicy miejscowości Nowy Zamek, Śmielice, Dzierzgów, na drogę powiatową 1420 D oraz okoliczne drogi. Na tych drogach zostały zablokowane samochody osobowe, w tym zespół ZRM oraz sprzęt rolniczy. Strażacy po przybyciu na miejsce akcji, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i natychmiast przystąpili do usuwania wiatrołomów, wspólnie z jednostką JRG Milicz, WSP Milicz, OSP Gądkowice i OSP Nowy Zamek. Zagrożenie zostało zlikwidowane za pomocą pilarek łańcuchowych, a drogi przywrócone do ruchu. Cała akcja trwała ok. 2 godz.
Pożar w Kątach Milickich
W dniu 28.07.2019 roku, w godzinach po południowych zostaliśmy zadysponowani w sile jednego rzutu przez SKKP w Miliczu, na samochodzie MAN GBA 3,5/29 do akcji gaszenia pożaru pola (ściernisko i słoma), który wybuchł w miejscowości Kąty Milickie. Strażacy po przybyciu na miejsce akcji, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i natychmiast przystąpili do gaszenia palącego się pola, wspólnie z jednostką JRG Milicz i WSP Milicz. Na miejscu okazało się, że pali się ok. 0,5 ha pola i otaczające nieużytki. Pożar był już mocno rozwinięty. Ugaszono go za pomocą dwóch prądów wody podanych w natarciu. W wyniku powstałego pożaru spaleniu uległo ściernisko pola i znajdująca się na nim słoma, na obszarze ok. 0,5 ha. Panująca obecnie pogoda i towarzyszące jej wysokie temperatury sprzyjają występowaniu podobnych zdarzeń. Apelujemy o ostrożność podczas przeprowadzanych prac polowych, w czasie trwających żniw. Cała akcja trwała ok. 1 godz.
Nocny pożar budynku gospodarczego w Koruszce 24.07.2019
W dniu 24.07.2019 roku, w godzinach nocnych zostaliśmy zadysponowani w sile jednego rzutu przez SKKP w Miliczu, na samochodzie MAN GBA 3,5/29 do akcji gaszenia pożaru budynku gospodarczego, który wybuchł w miejscowości Koruszka (gmina Milicz). Strażacy po przybyciu na miejsce akcji, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i natychmiast przystąpili do gaszenia palącego się budynku, wspólnie z jednostką JRG Milicz, WSP Milicz, OSP Sułów i OSP Piotrkosice. Na miejscu okazało się, że budynek objęty pożarem, jest częściowo zamieszkany. W budynku tym zamieszkiwały dwie osoby. Pożar był już mocno rozwinięty. Ugaszono go za pomocą dwóch prądów wody podanych w natarciu i jednego prądu w obronie, podanego na sąsiadujący budynek mieszkalny. W wyniku powstałego pożaru dwie osoby zostały ranne i z oparzeniami drugiego stopnia, odwiezione zostały do szpitala. Ze względu na silne zadymienie, strażacy musieli pracować w aparatach ODO. Na miejsce działań zadysponowano także policję oraz pogotowie energetyczne i dwa zespoły ZRM. Cała akcja trwała ok. 3 godz.
Poranne poszukiwania w Miliczu
W dniu 17.07.2019 r. jednostka nasza, w sile jednego rzutu na samochodzie MAN GBA 3,5/29 w godzinach wczesno porannych, została zadysponowana przez SKKP w Miliczu do pomocy przy poszukiwaniu zaginionego 77 – letniego mieszkańca Milicza. Zaginiony wyszedł w godzinach wieczornych z miejsca zamieszkania, udając się na ryby. Od tego momentu nie było z nim żadnego kontaktu. Działania nasze polegały na sprawdzeniu przydzielonych rejonów poszukiwań. Nasz zastęp prowadził poszukiwania w rejonie: Milicz – Sławoszowice, na wałach wzdłuż Baryczy i w okolicy Młynówki. Po ok. godzinie poszukiwań zaginiony został znaleziony, z objawami wyziębienia, w korycie Młynówki do której wjechał z brzegu jadąc wózkiem elektrycznym, którym się poruszał. Oprócz naszej jednostki w poszukiwaniach udział brali strażacy z JRG Milicz, WSP Milicz oraz Policja. Działania trwały ok. 1 godz.
Pożar domków letniskowych w okolicy Słabocina
W dniu 16.07.2019 roku, w godzinach po południowych zostaliśmy zadysponowani w sile jednego rzutu przez SKKP w Miliczu, na samochodzie MAN GBA 3,5/29 do akcji gaszenia pożaru domków letniskowych i poszycia leśnego, który wybuchł w okolicy miejscowości Słabocin (Gmina Cieszków). Strażacy po przybyciu na miejsce akcji, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i natychmiast przystąpili do gaszenia budynków oraz poszycia leśnego, wspólnie z jednostką OSP Cieszków, JRG Milicz, OSP Brzezina oraz OSP Gądkowice. Na miejscu okazało się, że pożarem objęty jat jeden z budynków, natomiast z drugiego wydobywa się intensywny dym. Ponadto ogień rozprzestrzenił się na powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych pobliskiego młodnika. Pożar był już mocno rozwinięty. Ugaszono go za pomocą czterech prądów wody podanych w natarciu. Ze względu na silne zadymienie, strażacy musieli pracować w aparatach ODO. Na miejsce działań zadysponowano także policję oraz pogotowie energetyczne. Cała akcja trwała ok. 3 godz.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

04-05-2019 21:30
Najlepsze życzenia z okazji Dnia Strażaka dla wszystkich strażaków Gaszenie Kogut

21-04-2019 14:25
Wesołego Alleluja życzy Zarząd OSP Milicz Kogut Gaszenie

21-04-2019 14:24
Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy czynnie pomogli w Warcie przy Bożym Grobie i jej bardzo sprawnym przeprowadzeniu Strażak

21-04-2019 14:21
StrażakWesołych Świąt Wielkanocnych dla Wszystkich Strażak Kogut

01-01-2019 00:04
Upup KogutSzczęśliwego Nowego Roku 2019 dla Wszystkich Grin Kogut StrażakTylu powrotów ile wyjazdów Kogut Strażak

31-12-2018 21:47
Dziękuję wszystkim Naszym strażakom za społeczną służbę dla naszych mieszkańców w 2018 roku Upup Strażak Kogut

25-12-2018 15:16
Dziękuję bardzo wszystkim strażakom Naszej Jednostki, którzy mimo świąt czynnie brali udział w działaniach ratowniczo-gaśnicz
ych na terenie gminy Milicz Gaszenie Strażak Upup

15-11-2018 16:43
Bardzo dziękuję wszystkim członkom OSP Milicz za pomoc przy przeprowadzeniu obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Naszą Ojczyzę Kogut Upup

09-11-2018 15:54
Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i udział w powiatowym ćwiczeniu obronnym pk. "Listopad 2018" Strażak

30-10-2018 11:15
Witam wszystkich, zbliża się Święto Zmarłych. Proszę nie zapomnijmy o naszych druhach, którzy odeszli na wieczną warte do św. Floriana. Odwiedźmy cmentarze, zapalmy znicze na znak pamięci o nich Strażak

01-04-2018 12:48
Wesołych Świąt Wielkanocnych dla Wszystkich. Wesołego Alleluja Strażak Kogut Wink

15-03-2018 08:35
Zarząd OSP Milicz zaprasza wszystkich strażaków Naszej Jednostki na zbiórkę krwi, która odbędzie się 16.03.2018 r. Zbiórka w remizie o godz. 8.00. Zapraszamy Upup Strażak

08-03-2018 21:34
Dla wszystkich naszych dziewczyn z Jednostki OSP Milicz, z okazji Dnia Kobiet, wszystkiego najlepszego Grin Buziak Upup Strażak

01-01-2018 11:07
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w rozprowadzenie Naszych nowych kalendarzy na 2018 rok. Dzięki Wam osiągnęliśmy niewątpliwy sukces. Bardzo dziękuję!!! Strażak

01-01-2018 10:59
Szczęśliwego Nowego 2018 Roku dla wszystkich członków OSP w Miliczu. Dużo zdrowia, pomyślności oraz tylu powrotów ilu wyjazdów Kogut Strażak

4,940,023 unikalne wizyty