13-04-2021 09:22
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 17
· Najnowszy użytkownik: Robert
Ostatnie komentarze
News
Pierwsza karetka przyj...
strazak1 to jakiś prof...
w czym ten sprzęt jest...
a jakie prace wykonały...
A gdzie kur... OSP Suł...
Artykuły
Ładne maszyny. Życzę d...
Zdjęcia
Jak tam pasażerka z pr...
Michałowo wyciągnij te...
Fajne wozy bojowe --
Młody :P
a to kto stoi z Wojcie...
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· system nawadniania o...
· Gry
· Spokój.
· Strażacy na medal - ...
· Strażacy na medal - ...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Powitanie

W roku 2021 do dnia dzisiejszego Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu brała udział w 54 działaniach ratowniczo-gaśniczych, 0 zabezpieczeniach operacyjnych terenu chronionego oraz w 0 ćwiczeniach organizowanych przez PSP.

Numer konta OSP Milicz 35 9582 0000 2000 0000 0303 0001

Darowizny proszę wpłacać z dopiskiem "Darowizna na cele statutowe OSP"

Pożar nieużytków w Nowym Grodzisku
Pracowitą niedzielę – 11.04.2021 r., mieli miliccy strażacy. Zastęp milickiej Jednostki został zadysponowany, w godzinach południowych, na samochodzie MAN GBA 3,5/29, do gaszenia pożaru nieużytków oraz szkółki drzewek iglastych, jaki wybuchł w miejscowości Nowe Grodzisko (gm. Milicz). Po przyjeździe na miejsce, strażacy stwierdzili, że ogień objął powierzchnie ok. 1ha i jest w fazie rozwijania się. Pożarowi towarzyszyły intensywne podmuchy wiatru. Działania polegały na zabezpieczeniu terenu akcji oraz ugaszeniu palących się nieużytków, głównie suchej trawy i uprawy drzewek iglastych, (teren akcji to częściowo szkółka), za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego i dwóch prądów wody podanych w natarciu. Wspólnie z nami w działaniach uczestniczyli strażacy z JRG Milicz i OSP Gądkowice. Na miejsce akcji zadysponowany został także patrol Policji. Wszystkie podjęte czynności okazały się skuteczne, pożar ugaszono.Działania trwały ok. 2 godz.
Wypadek drogowy w Miliczu
W dniu 08.04.2021 r. w godzinach popołudniowo-wieczornych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do niebezpiecznego wypadku drogowego, do którego doszło na al. Niepodległości w Miliczu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenia pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym (2 osoby), neutralizacji płynów eksploatacyjnych pojazdów biorących udział w zdarzeniu, oświetleniu miejsca akcji i usunięciu pozostałości pojazdów uczestniczących w wypadku. W zdarzeniu brał udział samochód osobowy i motocykl, które się zderzyły. Osoby poszkodowane zostały odwiezione do szpitala przez ZRM. Na miejsce zdarzenia zadysponowano Policję (3 radiowozy) i ZRM (pogotowie ratunkowe). W tych działaniach oprócz naszych strażaków, uczestniczyli także strażacy z JRG Milicz (2 zastępy). Opisywane zdarzenie trwało ok. 2 godz.
Przekaż 1% podatku na OSP Milicz
Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu jak co roku kieruje prośbę
do wszystkich o wspólne zaangażowanie w akcję
1% podatku na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu.
Apel kierujemy do wszystkich sympatyków OSP Milicz. Dzięki instytucji 1% możemy pozyskać dodatkowe źródło finansowania naszej działalności statutowej.
Początek nowego roku 2020 to czas składania zeznań podatkowych o wysokości osiągniętego dochodu w roku podatkowym 2019 jak: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 oraz zeznań o wysokości osiągniętych przychodów ewidencjonowanych - PIT-28.
1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Wystarczy, że rozliczając się z urzędem skarbowym w 2020 roku w zeznaniu za rok
podatkowy 2019:
1) we „WNIOSKU O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ
ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)”, który znajduje się na końcu
każdego zeznania rocznego wpiszemy numer KRS Związku: 0000 116 212,
2) w części "INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE”, w „Celu szczegółowym 1%"
wpiszemy skróconą nazwę Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu
oraz jej dokładny adres czyli UL.KUŹNICZA 8, 56-300 Milicz.
Powalone drzewo na drodze powiatowej 1440D
Dzisiaj, tj. 05.04.2021 r., drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy, w godzinach południowych zastęp JOT OSP Milicz, na samochodzie GBA 3,5/29, został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do powalonego drzewa. Na drodze powiatowej w okolicach Postolina, przed wjazdem do miejscowości (droga 1440D),silny wiatr powalił drzewo. Drzewo spadając uszkodziło barierę energochłonną. Ruch w tym miejscu został całkowicie na pewien czas zablokowany. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, strażacy niezwłocznie przystąpili do usunięcia zagrożenia za pomocą pilarek łańcuchowych. Działania strażaków w tym miejscu polegały także na kierowaniu ruchem. Wspólnie z milickimi strażakami w zdarzeniu udział wziął zastęp z OSP Pracze. W wyniku wspólnych działań, zagrożenie usunięto i udrożniono zablokowana drogę. Cała akcja trwała ok. 1 godz. Na miejsce został zadysponowany także patrol Policji.
Nietypowa warta przy Bożym Grobie strażaków OSP Milicz
Strażacka warta przy Grobie Pańskim to już wieloletnia tradycja, nawiązująca do pilnowania Grobu Chrystusa przez żołnierzy rzymskich. Zależnie od lokalnej tradycji strażacy występują w mundurach galowych, ze sznurami, w czapkach rogatywkach, hełmach bojowych lub ozdobnych z toporkami albo halabardami.
Od wielu lat, strażacy z OSP Milicz pełnili wartę przy Bożym Grobie w kościołach parafialnych pw.św. Andrzeja Boboli i św. Michała Archanioła w Miliczu. W tym roku, już kolejny raz, ze względu na pandemię koronawirusa i wydane obostrzenia dotyczące m.in. poruszania się oraz ograniczenia liczby osób uczestniczących w obrzędach liturgicznych, warta przy Bożym Grobie w okresie wielkanocnym jest niemożliwa.
Strażacy z OSP Milicz po zakończeniu uroczystości Wielkiego Piątku ustawili przy symbolicznych Bożych Grobach, w milickich kościołach atrybuty strażackiej warty, tzn. hełmy, ozdobne halabardy i toporki. W wielkie dni, Piątek i Sobotę, wartę trzyma św. Florian.
Święta Wielkanocne 2021
Z okazji zbliżającej się Wielkanocy, Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu pragnie złożyć wszystkim dużo miłości, więcej czasu spędzanego z kochającą rodziną, przyjaciółmi i bliskimi, bogatego zająca, by w tegoroczne Święta było ciepło i słonecznie, udanego mazurka i przepysznej babki, kolorowych pisanek i pięknej święconki a najważniejsze OBFITEGO DYNGUSA :)
Wesołego Alleluja!
Miliccy strażacy ochotnicy rozpoczęli działania informacyjne w ramach akcji #SzczepimySię
Od wtorku 16.03.2021 r. strażacy ochotnicy z terenu gminy Milicz rozpoczęli akcję informującą mieszkańców Milicza i okolic o Narodowym Programie Szczepień.Celem akcji jest poinformowanieo samych szczepieniach, ich potrzebie i znaczeniu dla zwalczania pandemii, ale także o tym jak postępować, aby tę sprawę ważną dla zdrowia, a nawet życia pomyślnie załatwić. Przygotowano kilka tysięcy ulotek, co oznacza, że ich dystrybucja jest sporym przedsięwzięciem organizacyjnym. Do mieszkańców gminy Milicz trafiło już ponad 2 tys. ulotek. Zaznaczyć jednak warto, że ulotkowa akcja wpisuje się w szeroko zakrojoną i różnorodną pomoc z jaką miliccy strażacy spieszą mieszkańcom.O rozmachu strażackiego wsparcia świadczy także pomoc np. w dostarczeniu potrzebującym paczek z żywnością. Bywało również, że strażacy na prośbę osób samotnych i schorowanych dowozili im lekarstwa oraz potrzebny sprzęt medyczny itp.Krótko mówiąc w okresie pandemii rozwinęła się na szeroką skalę różnorodna pomoc świadczona przez strażaków potrzebującym. Dzięki temu w tym trudnym okresie pandemii, któremu towarzyszą rozmaite ograniczenia i obostrzenia, osoby potrzebujące wsparcia nie pozostają pozostawione same sobie.Przypominamy również, że w ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które nie mają możliwości dotarcia we własnym zakresie. Przedsięwzięcie prowadzone jest we współpracyz gminą Milicz. Strażacy przewożą także ekipy medyczne, które dokonują szczepień na miejscuw domach pacjentów. Odnotowano już sporo takich wyjazdów. W akcji informacyjnej udział biorą jednostki OSP z terenu gminy Milicz:
- OSP Olsza;
- OSP Ruda Sułowska;
- OSP Sułów;
- OSP Pracze;
- OSP Piotrkosice;
- OSP Piękocin;
- OSP Milicz;
- OSP Czatkowice;
- OPS Nowy Zamek;
- OSP Gądkowice;
- OSP Wziąchowo Wlk.;
- OPS Wrocławice;
- OSP Latkowa;
- OSP Bartniki;
- OSP Potasznia.
Przewrócone drzewa w Miliczu
Dzisiaj, tj. 14.03.2021 r. w godzinach porannych zastęp JOT OSP Milicz, na samochodzie GBA 3,5/29, został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do powalonych drzew. Na ulicy Piłsudskiego w Miliczu (DK 15),silny wiatr powalił w okolicy parku przy Technikum Leśnym równocześnie dwa drzewa. Ruch w tym miejscu został częściowo zablokowany, powalone drzewa zablokowały jeden pas ruchu oraz chodnik. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, strażacy przystąpili do usunięcia zagrożenia za pomocą pilarki łańcuchowej. Działania w tym miejscu trwały ok. 0,5 godz. Na miejsce został zadysponowany także patrol Policji.
Niebezpieczna kolizja na DK15
W dniu 13.03.2021 r. w godzinach popołudniowo-wieczornych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do niebezpiecznej kolizji, do której doszło, w ciągu drogi krajowej nr 15, w okolicach miejscowości Miłochowice (28+600 km). Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenia pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym (2 osoby), neutralizacji płynów eksploatacyjnych pojazdu biorącego udział w zdarzeniu, kierowaniu ruchem drogowym oraz pomocy Służbie Drogowej przy posprzątaniu po kolizji. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz oraz OSP Bukowice. W zdarzeniu brał udział samochód osobowy, który dachował. Na miejsce zdarzenia zadysponowano Policję (2 radiowozy) oraz Służbę Drogową (1 pojazd). W tych działaniach oprócz naszych strażaków, uczestniczyli także strażacy z JRG Milicz (2 zastępy) oraz OSP Pracze. Opisywane zdarzenie trwało ok. 3 godz.
Pożar budynków gospodarczych w Rakłowicach
Bezpośrednio ze zdarzenia na DW 448, zostaliśmy zadysponowani do niebezpiecznego pożaru, do którego doszło w miejscowości Rakłowice (gmina Cieszków), w godzinach wieczornych. Strażacy po przybyciu na miejsce akcji, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i natychmiast przystąpili do gaszenia palącego się budynku, oraz budynków sąsiadujących, na które zaczął przenosić się ogień. Ze względu na silne zadymienie, strażacy musieli pracować w aparatach ODO. W czasie pożaru wystąpiło niedostateczne zaopatrzenie w środek gaśniczy z sieci hydrantowej, dlatego KDR podjął decyzję o utworzeniu punktu czerpania wody, w bliskiej odległości od miejsca akcji. Po ugaszeniu pożaru strażacy przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego, dokładnie przeszukali całe miejsce akcji. Wspólnie z Naszą Jednostką, w działaniach tych uczestniczyli strażacy z JRG Milicz (trzy zastępy), OSP Cieszków (dwa zastępy), OSP Zduny (dwa zastępy), OSP Wierzchowice, OSP Guzowice (punkt czerpania wody) i OSP Gądkowice. Pożar ugaszono za pomocą trzech prądów wody podanych w natarciu i początkowo jednego z nich w obronie. Na miejsce działań zadysponowano także policję i pogotowie energetyczne. Cała akcja trwała ok. 10 godz.
Plama substancji ropopochodnej na DW 448
W dniu 10.03.2021 r., nasi strażacy na samochodzie Man GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SKKP w Miliczu, do usuwania niebezpiecznej plamy substancji ropopochodnej, która miała miejsce w ciągu drogi wojewódzkiej DW 448. Plama była dosyć długa, a łączna jej długość to kilka kilometrów. Ciągnęła się z przerwami od miejscowości Wierzchowice (gmina Krośnice) do Milicza. Zdarzenie miało miejsce w godzinach ok. popołudniowo-wieczornych. Niebezpieczny wyciek zneutralizowano za pomocą sorbentu. Cała akcja trwała ok. 1 godz. Wspólnie z Naszą Jednostką w opisywanych działaniach udział brali strażacy z JRG Milicz i OSP Wierzchowice.
Dzień kobiet 2021 r.
Wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Kobiet , dla Naszych Kobiet z OSP Milicz oraz wszystkim kobietom odwiedzającym naszą stronkę składają Zarząd oraz strażacy z OSP MILICZ

Poszukiwania osoby zaginionej na rzece Barycz w Miliczu
W dniu 04.03.2021 r. ok. godz. 15, JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie MAN GBA 3,5/29 został zadysponowany do poszukiwań zaginionej ok. 20-letniej kobiety. Osoba ta, była poszukiwana od wieczora dnia wczorajszego. Z posiadanych przez Policję informacji wynikało, że poszukiwania powinny być prowadzone w okolicach przepływającej przez Milicz rzeki Barycz. Po dojechaniu na miejsce działań, strażacy niezwłocznie przystąpili do akcji poszukiwawczej. Zaginionej szukano na wodzie, na Barycz zwodowana została łódź ratownicza oraz w najbliższej jej okolicy. Teren przy rzece był równocześnie przeszukiwany przez strażaków i policjantów, łącznie kilkadziesiąt osób. Działania niestety nie powiodły się, zostały zakończone na polecenie kierującego akcją poszukiwawczą, po odnalezieniu w rzece ciała zaginionej kobiety. Cała akcja trwała ok. 2 godz. W działaniach poszukiwawczych brały udział 3 zastępy, w tym 2 z JRG Milicz i 1 z OSP Milicz. Wspólnie z milickimi strażakami w poszukiwaniach brali udział policjanci z KPP w Miliczu.
Plama substancji ropopochodnej w Miliczu
W dniu dzisiejszym, tj. 03.03.2021 roku, nasi strażacy na samochodzie Man GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SKKP w Miliczu, do usuwania niebezpiecznej plamy substancji ropopochodnej, która miała miejsce na terenie Milicza. Plama była dosyć długa, a łączna jej długość to ok. 1,0 km. Zdarzenie miało miejsce na Placu Waresiaka i ul. 1-go Maja, Wrocławskiej, Garncarskiej, Rynek, Szewskiej i Krotoszyńskiej w godzinach ok. popołudniowo-wieczornych. Niebezpieczny wyciek zneutralizowano za pomocą sorbentu, którego zużyto ok. 60 kg. Cała akcja trwała ok. 1 godz. Wspólnie z Naszą Jednostką w opisywanych działaniach udział brali strażacy z JRG Milicz (jeden zastęp).
Pożar przewodu kominowego we Wszewilkach
Dzisiaj, tj. 28.02.2021 r. zostaliśmy zadysponowani do pożaru przewodu kominowego. Do zdarzenia doszło w miejscowości Wszewilki (gmina Milicz), w godzinach porannych. W budynku mieszkalnym doszło do zapalenia się sadzy w kominie. Nasi strażacy na miejsce pożaru zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu, w sile jednego zastępu, na samochodzie MAN GBA 3,5/29. Działania strażaków polegały na wygaszeniu paleniska, ugaszeniu płonącego materiału. Ponadto strażacy przy pomocy zestawu kominiarskiego strącili sadzę w przewodzie kominowym. W działaniach ratownicy wykorzystali również kamerę termowizyjną oraz detektor wielogazowy, którym wykonali pomiar na stężenie tlenku węgla w pomieszczeniach. Uzyskany wynik był równy „0”.W działaniach wspólnie z Naszymi strażakami uczestniczyli strażacy z JRG Milicz (1 zastęp). Cała akcja trwała ok. 1 godz. Sezon grzewczy trwa nadal. Strażacy przypominają o regularnym przeglądzie i czyszczeniu przewodów kominowych. Zachęcają także do instalacji czujek czadu, które dbają o nasze bezpieczeństwo.
Zaangażowanie milickich strażaków w Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19
Strażacy z jednostki OSP Milicz pomagają w transporcie osobom, które nie mogą we własnym zakresie dotrzeć do wyznaczonych punktów szczepień lub transportują ekipy medyczne, które dokonują szczepień w miejscu zamieszkania osób szczepionych. Działania są prowadzone w ścisłej współpracy z koordynatorem, wyznaczonym w Gminie Milicz. W ramach ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19, strażacy zapewniają osobom transport pojazdami operacyjnymi spod miejsca zamieszkania do punktu szczepień i z powrotem. Zapotrzebowanie na transport ustala koordynator Gminny i przekazuje potrzeby w tym zakresie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu. W lutym miliccy strażacy zrealizowali kilkanaście takich transportów w gminie Milicz. Pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, natomiast na stronach urzędu gminy można znaleźć kontakt do koordynatora gminnego, któremu można zgłaszać potrzeby w zakresie zapewnienia transportu do punktów szczepień.
Ponadto strażacy OSP Milicz zaangażowani są także w transport środków ochronnych i dezynfekcyjnych na potrzeby milickich placówek oświatowych - w ostatnim czasie dostarczyli ponad 100 szt. 5l pojemników z płynem do dezynfekcji, oraz maseczki ochronne, a także inny sprzęt i wyposażenie. Bezpośrednią dystrybucję środków na terenie gminy koordynują pracownicy GCZK w Miliczu, a w akcję dostarczania płynów z magazynu GCZK do placówek oświatowych wspomagają strażacy OSP Milicz.
W ramach prowadzonych działań strażacy OSP zajmą się także dystrybucją materiałów informacyjnych na temat szczepień oraz profilaktyki COVID-19.
Kolizja drogowa na DK 15
Dzisiaj, tj. 25.02.2021 r. w godzinach porannych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do niebezpiecznej kolizji, do której doszło, w ciągu drogi krajowej nr 15. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych pojazdów biorących udział w zdarzeniu. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz oraz OSP Bukowice. W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe i samochód dostawczy. W niebezpiecznie wyglądającym zdarzeniu, na szczęście nikt nie ucierpiał, tym bardziej że we wszystkich pojazdach uczestniczących w kolizji, łącznie jechało kilkanaście osób. Dodatkowo zadysponowany został patrol Policji (1 radiowóz). Opisywane zdarzenie trwało ok. 1 godz.
Zalany dom w Świętoszynie
Dnia 21.02.2021 r. nasi strażacy zostali zadysponowani do zalanego budynku mieszkalnego. Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych, w Świętoszynie (gmina Milicz). W budynku mieszkalnym, w wyniku utrzymujących się w ostatnich dniach ujemnych temperatur, doszło do pęknięcia rur doprowadzających wodę. Nasi strażacy na miejsce zdarzenia zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu, w sile jednego zastępu, na samochodzie MAN GBA 3,5/29. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i po dokonanym rozpoznaniu wypompowaniu wody, która zalała cały budynek jednorodzinny. Strażacy przy pomocy pomp pływających,szlamowej i zanurzeniowej wypompowali wodę nagromadzoną w budynku. W działaniach ratownicy wykorzystali ponadto wodery, aby móc się poruszać we wnętrzu zalanego domu.W działaniach wspólnie z Naszymi strażakami uczestniczyli strażacy z JRG Milicz (1 zastęp). Na miejsce zostało zadysponowane także pogotowie energetyczne, w celu odłączenia zasilania całej posesji. Podjęte działania trwały ok. 2,5 godz. i zakończyły się powodzeniem.
Ćwiczenia JOT OSP Milicz
W dniu 06.02.2021 r. w naszej remizie, odbyły się pierwsze w tym roku praktyczne ćwiczenia wewnętrzne, a kolejne teoretyczne szkolenie Jednostki Operacyjno-Technicznej OSP Milicz. Ćwiczenia te miały na celu coraz lepsze zapoznanie się z posiadanym sprzętem oraz jego parametrami, doskonalenie umiejętności poruszania się w strefie działań ratowniczych. Uczestnicy ćwiczeń mogli, za pomocą używanego sprzętu hydraulicznego i p/poż., przećwiczyć najnowsze metody, dzięki którym mogą nieść pomoc osobom potrzebującym pomocy, uczestnikom zdarzeń drogowych, ale nie tylko. Teraz ćwiczyliśmy na samochodzie typu kombi, który „dachował”. Samochód ten został wycofany z użytku i przekazany nam przez lokalną firmę. Nad bezpieczeństwem i prawidłowością przebiegu ćwiczeń czuwał nasz członek i kolega dh Przemysław Kliś. Dodatkowo cyklicznie raz w tygodniu spotykają się nasi strażacy i ćwiczą kolejne scenariusze obejmujące zagadnienia KPP, niezwykle potrzebne w naszej służbie. Były to kolejne tego typu ćwiczenia i szkolenie Jednostki OSP Milicz, będą cyklicznie powtarzane. Bardzo dziękujemy naszemu instruktorowi za bardzo ciekawe i pouczające szkolenia i ćwiczenia.
Pożar przewodu kominowego w Gogołowicach
Dnia 13.02.2021 r. zostaliśmy zadysponowani do pożaru przewodu kominowego. Do zdarzenia doszło w Gogołowicach (gmina Milicz), w godzinach popołudniowych. W budynku mieszkalnym doszło do zapalenia się sadzy w kominie. Nasi strażacy na miejsce pożaru zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu, w sile jednego zastępu, na samochodzie MAN GBA 3,5/29. Działania strażaków polegały na wygaszeniu paleniska, ugaszeniu płonącego materiału. Ponadto strażacy przy pomocy zestawu kominiarskiego strącili sadzę w przewodzie kominowym. W działaniach ratownicy wykorzystali również kamerę termowizyjną oraz detektor wielogazowy, którym wykonali pomiar na stężenie tlenku węgla w pomieszczeniach. Uzyskany wynik był równy „0”.W działaniach wspólnie z Naszymi strażakami uczestniczyli strażacy z JRG Milicz (3 zastępy). Cała akcja trwała ok. 1 godz. Sezon grzewczy w pełni. Strażacy przypominają o regularnym przeglądzie i czyszczeniu przewodów kominowych. Zachęcają także do instalacji czujek czadu, które dbają o nasze bezpieczeństwo.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

03-04-2021 19:35
W tym trudnym dla wszystkich czasie, najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych, spokojnych, bezpiecznych, zdrowych i rodzinnych świąt i nadziei na normalne, lepsze jutro Wink Strażak Kogut

08-03-2021 13:21
Najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet, w imieniu własnym i wszystkich strażaków ochotników Jednistki OSP Milicz, dziękujemy za to, że swoją postawą ocieplacie wizerunek Naszej Formacji Buziak* Strażak

01-02-2021 08:45
Zarząd OSP Milicz dziękuje wszystkim strażakom Naszej Jednostki, którzy pomagają w utrzymaniu jej gotowości bojowej Upup Strażak Kogut

24-12-2020 15:44
Wesołych i bezpiecznych świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2021 Roku Strażak KogutTylu powrotów ilu wyjazdów Kogut Strażak

14-12-2020 11:15
Dziękujemy wszystkim strażakom OSP Milicz, którzy pomogli w tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki Strażak Zawsze jest dobry czas, aby pomagać innym... Upup

28-08-2020 10:40
Dziękujemy wszystkim strażakom OSP Milicz, którzy aktywnie uczestniczyli w ostatnich dniach, usuwaniu skutków niesprzyjających warunków atmosferycznych na terenie gminy i powiatu Upup Strażak

24-07-2020 08:06
Przypominam członkom JOT-u o szkoleniu i ćwiczeniach , które odbędą się w dniu 01.08.2020 r. Zbiórka w remizie o godz. 16.40. Zapraszamy Strażak Gaszenie Kogut

04-05-2020 11:44
Z okazji Dnia Strażaka Zarząd OSP w Miliczu pragnie złożyć wszystkim strażakom serdeczne życzenia z okazji ich święta! Tyle powrotów ile wyjazdów, odwagi i szczęścia Gaszenie Kogut Strażak

08-03-2020 16:38
Najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet dla wszystkich Naszych dziewczyn Strażakz Jednostki oraz wszystkich pań Strażak Upup Wink

18-02-2020 10:37
Zarząd OSP Milicz przypomina i zaprasza wszystkich członków na Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się 29.02.2020 r. w Barze Pelikan o godz. 17.00. Zapraszamy Strażak Kogut

24-12-2019 14:47
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2020 Roku. StrażakTylu powrotów ilu wyjazdów Kogut

11-12-2019 15:17
Zapraszamy wszystkich członków OSP Milicz na spotkanie wigilijne, które odbędzie się 20.12.2019 r. o godz. 19.00 w Naszej remizie Strażak

04-05-2019 21:30
Najlepsze życzenia z okazji Dnia Strażaka dla wszystkich strażaków Gaszenie Kogut

21-04-2019 14:25
Wesołego Alleluja życzy Zarząd OSP Milicz Kogut Gaszenie

21-04-2019 14:24
Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy czynnie pomogli w Warcie przy Bożym Grobie i jej bardzo sprawnym przeprowadzeniu Strażak

6,891,923 unikalne wizyty