24-10-2016 07:04
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 120
· Najnowszy użytkownik: and24
Ostatnie komentarze
News
Pierwsza karetka przyj...
strazak1 to jakiś prof...
w czym ten sprzęt jest...
a jakie prace wykonały...
A gdzie kur... OSP Suł...
Artykuły
Brak komentarzy
Zdjęcia
Fajne wozy bojowe --
Młody :P
a to kto stoi z Wojcie...
Gacu jaki eligancki :P
członkowie OSP Milicz
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· mBank czy jakiś inny
· Sprzedam działkę bud...
· Spokój.
· Konkurs „Straż...
· Strażacy na medal - ...
Najciekawsze tematy
· Sprzedam działkę ... [1]
· mBank czy jakiś inny [0]
Powitanie

W roku 2016 do dnia dzisiejszego Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu brała udział w 78 działaniach ratowniczo-gaśniczych, 0 zabezpieczeniach operacyjnych terenu chronionego oraz w 3 ćwiczeniach organizowanych przez PSP.

Numer konta OSP Milicz 35 9582 0000 2000 0000 0303 0001

Darowizny proszę wpłacać z dopiskiem "Darowizna na cele statutowe OSP"

Usuwanie gniazda os w Grabownicy
Dnia 22.10.2016 r. w godzinach południowych, nasi strażacy na samochodzie Star 200 SH-18, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy usunięciu niebezpiecznego gniazda os, które znajdowało się, w części szczytowej budynku mieszkalnego w m.Grabownica. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz usunięciu zagrożenia za pomocą środków chemicznych.
Niebezpieczne gniazdo szerszeni w Miłosławicach
Dnia 12.10.2016 r. w godzinach południowych, nasi strażacy na samochodzie Star 200 SH-18, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy usunięciu niebezpiecznego gniazda os, które znajdowało się, w części szczytowej budynku mieszkalnego w miejscowości Miłosławice. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz usunięciu zagrożenia za pomocą środków chemicznych. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz. Wspólne działania odniosły pożądany skutek, a zagrożenie zneutralizowano. Cała akcja trwała ok. 1 godz.
Niebezpieczne gniazdo os w Stawczyku
Dnia 10.10.2016 r. w godzinach południowych, nasi strażacy na samochodzie Star 200 SH-18, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy usunięciu niebezpiecznego gniazda os, które znajdowało się, w części szczytowej budynku gospodarczego w Stawczyku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz usunięciu zagrożenia za pomocą środków chemicznych. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz. Wspólne działania odniosły pożądany skutek, a zagrożenie zneutralizowano. Cała akcja trwała ok. 1,5 godz.
Alarm p/pożarowy w Hotelu Libero
Chwile strachu przeżyli goście Hotelu Libero oraz mieszkańcy okolicznych domów. Na skutek uruchomienia alarmu przeciwpożarowego w dniu 07.10.2016 r., SK KP PSP w Miliczu do akcji zadysponowało aż cztery wozy rat.-gaś. z JRG Milicz i OSP Milicz (GBA i SH-18). Na szczęście, alarm był fałszywy. Okazało się, że pożaru nie było. Po dojeździe zastępów na miejsce działań powodem alarmu była awaria podręcznego sprzętu gaśniczego.
Ćwiczenia w PMG Wierzchowice
W piątek 07.10.2016 r. uczestniczyliśmy dwoma zastępami na samochodach GBA w ćwiczeniach na terenie zakładu dużego ryzyka zagrożenia pożarowego Podziemnego Magazynu Gazu w Wierzchowicach. Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie Zewnętrznego Planu Ratowniczego dla PMG Wierzchowice oraz doskonalenie koordynacji działań służb ratunkowych. W tych ćwiczeniach brały udział jednostki PSP z woj. Dolnośląskiego (JRG Milicz, Trzebnica, Góra, Wrocław) i Wielkopolskiego (JRG Krotoszyn, Rawicz, Ostrów Wlkp.) oraz jednostki OSP z terenu Powiatu Milickiego należące do KSRG (Wierzchowice, Sułów i Cieszków). Takie ćwiczenia odbywają się co kilka lat.
Usuwanie gniazda os w Rudzie Sułowskiej
W dniu 08.10.2016 roku SK KP PSP w Miliczu zadysponowało naszą jednostkę w sile jednego zastępu na samochodzie SH-18 (podnośnik hydrauliczny) do miejscowości Ruda Milicka w której usuwaliśmy gniazdo os w budynku mieszkalnym. Działania trwały ok 1,5 godziny.
Wypadek na DK 15 w Miłochowicach
Dnia 03.10.2016 r. w godzinach południowych, nasi strażacy na samochodach MAN GBA 3,5/29 i MERCEDES GLBM-Rt 04/0,9/10, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy usunięciu skutków niebezpiecznego wypadku, do którego doszło w Miłochowicach. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz kierowaniu ruchem na przygotowanym objeździe. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz. Samochód typu TIR wjechał w budynek mieszkalny. Na miejsce zadysponowany został także Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Miliczu. Cała akcja trwała ok. 3 godz.
Poniżej przedstawiamy krótki film zrealizowany przez TVP Milicz który ukazuje skutki tego zdarzenia:
Zbiórka krwi dla strażaka z Gądkowic
Ochotnicza Straż Pożarna w Gądkowicach apeluje o oddanie krwi GRUPA B RH minus dla Piotra Bolińskiego długoletniego członka OSP Gądkowice, sołtysa i radnego gminnego, który zmaga się z ciężką chorobą krwi.
Niebezpieczne gniazda os w Miliczu
Dnia 15.09.2016 r. w godzinach południowych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy usunięciu niebezpiecznego gniazda szerszeni, które znajdowały się, w otworach wentylacyjnych dachu SP nr 2 przy ul. Kopernika w Miliczu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz usunięciu zagrożenia za pomocą środków chemicznych. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz. Wspólne działania odniosły pożądany skutek, a zagrożenie zneutralizowano. Cała akcja trwała ok. 1 godz.
Wypadek na krajowej piętnastce
11 września około godz. 15.00 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu otrzymała informację o wypadku na krajowej piętnastce.
Do zdarzenia doszło w okolicy 28 km drogi, jadąc w kierunku Milicza, z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn kierujący samochodem marki KIA wyjechał z drogi podporządkowanej, wprost pod nadjeżdżający samochód marki TOYOTA. W wyniku uderzenia ranne zostały trzy osoby. Dwie z nich zostały odwiezione do szpitala w Miliczu.
Na miejsce zadysponowano cztery jednostki, JRG Milicz (2 wozy), OSP Milicz oraz WSP Milicz. Dodatkowo na miejscu zdarzenia pracowały dwie ekipy pogotowia ratunkowego oraz Policja. Działania trwały ok. 2 godz.
Potrzebna krew dla strażaka z gminy Milicz
Ochotnicza Straż Pożarna w Gądkowicach apeluje o oddanie krwi GRUPA B RH minus dla Piotra Bolińskiego – długoletniego członka OSP Gądkowice, sołtysa i radnego gminnego, który zmaga się z ciężką chorobą krwi.
Osoby posiadający grupę krwi GRUPA B RH minus ważący powyżej 70 kg. mogą oddać krew w Gądkowicach, w dniu 5 października, w godz. od 9 do 12 (miejsce: remiza OSP Gądkowice lub świetlica). Osoby posiadające inną grupę krwi także mogą się zgłaszać. Dodatkowo krew dawcy mogą, zgłaszając się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu ul. Czerwonego Krzyża 5/9, tel.: 71 371 58 10 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 17:30. Wystarczy wskazać, dla kogo oddaje się krew.
Potrzebna krew dla strażaka z gminy Milicz
Piotr Boliński, strażak ochotnik, sołtys i radny gminny o chorobie dowiedział się niedawno. Teraz jest w szpitalu we Wrocławiu. Pomóc mu może każdy. Mężczyzna potrzebuje krwi do transfuzji. Mobilne centrum krwiodawstwa z wrocławskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przyjedzie do Milicza w piątek, 16 września do Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Miliczu. Zaparkuje przed szkołą, natomiast drugi punkt działał będzie w szkole na małej sali gimnastycznej. Krew będzie można oddawać od godziny 8 do 12. Chcemy, żeby jak najwięcej osób przyszło i oddało krew. Chcemy pomóc naszemu koledze.
Jubileusz 120 lecia powstania OSP Zduny
Delegacja Naszej jednostki uczestniczyła w sobotę 27 sierpnia 2016 r. w Jubileuszu 120 lecia powstania OSP Zduny. Nasi strażacy w osobach: dh Piotr Hofman, dh Magdalena Michałek-Gospodarz OSP Milicz, dh Paweł Michałek-Gospodarz OSP Milicz, dh Rafał Radecki-Naczelnik OSP Milicz oraz prezes OSP Milicz dh Grzegorz Duda, przekazali kolegom ze Zdun najserdeczniejsze życzenia oraz symboliczne upominki upamiętniające to jakże ważne wydarzenie.
Uroczystości rozpoczęły się w kościele parafialnym p.w. Jana Chrzciciela w Zdunach. Następnie uczestnicy Jubileuszu przeszli pod Dom Strażaka w Zdunach gdzie odbyła się część oficjalna.
Po uroczystym wciągnięciu na maszt flagi państwowej, odśpiewaniu hymnu wystąpił prezes OSP Zduny Andrzej Figlak, który podziękował uczestnikom uroczystości za przybycie.
Druhna Daria Augustyniak odczytała historię OSP Zduny. Następnie wręczono odznaczenia i odznaki za służbę w OSP. Wśród licznych gości był starosta krotoszyński Stanisław Szczotka i prezes powiatowego Zarządu OSP Edward Kozupa.
Obecni byli również przedstawiciele wielu zaprzyjaźnionych jednostek OSP Zduny wraz z pocztami sztandarowymi. W tym wszystkie jednostki z Gminy Zduny oraz delegacja strażacka z partnerskiego miasta Emleben z Niemiec.
Nie zabrakło przedstawicieli parlamentarzystów i instytucji z powiatu, w tym Nadleśnictwa Krotoszyn. Obecni byli burmistrzowie Zdun i przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Kurkiewicz.
Całej uroczystości towarzyszyła Orkiestra Dęta z OSP Ostrowy nad Okszą wraz z zespołem mażoretek.
Jubileuszowi sprzyjała piękna pogoda. Bezchmurne niebo ułatwiło organizatorom sprawne przeprowadzenie imprezy. Na zakończenie strażacy przygotowali dla wszystkich poczęstunek.
Niebezpieczne gniazdo szerszeni w Miliczu
Dnia 01.09.2016 r. w godzinach południowych, nasi strażacy na samochodzie Star 200 SH-18, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy usunięciu niebezpiecznego gniazda szerszeni, które znajdowało się, w belce szczytowej domu mieszkalnego w domu przy ul. Kościuszki w Miliczu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz usunięciu zagrożenia za pomocą środków chemicznych. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz. Wspólne działania odniosły pożądany skutek, a zagrożenie zneutralizowano. Cała akcja trwała ok. 1 godz.
Pożegnanie kapelana milickich strażaków ks. Kamila Motyki
W poniedziałek 29 sierpnia w Miliczu delegacja strażaków OSP Milicz, żegnała swojego kapelana, ks. Kamila Motykę, który dekretem Metropolity Wrocławskiego ks. Abp Józefa Kupnego, został przeniesiony do parafii w Kiełczowie.
Kapłan będąc kapelanem powiatowym ZOSP w Miliczu i zarazem członkiem OSP Milicz, wielokrotnie odwiedzał zarówno Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu jak i Ochotnicze Straże Pożarne na terenie powiatu milickiego, biorąc udział w uroczystościach jubileuszowych, apelach z okazji Dnia Strażaka, święcił pojazdy pożarnicze i sprzęt wprowadzany do służby, a przede wszystkim wspierał duchowo strażaków w trudnej i odpowiedzialnej służbie dla dobra drugiego człowieka.
Miliccy strażacy na pamiątkę i w podziękowaniu za okazaną pomoc i opiekę duszpasterską, wręczyli ks. Kamilowi figurkę św. Floriana i życzyli powodzenia w wykonywaniu posługi w parafii w Kiełczowie. Ks. Kamil nadal jednak pozostaje członkiem milickiej jednostki.
Delegacja OSP Milicz na Centralnych obchodach Święta Lotnictwa Polskiego i 10 lat F-16 w Polsce Poznań - Krzesiny
Miniona sobota (28.08.2016 r.) w Poznaniu upłynęła pod znakiem centralnych obchodów Święta Lotnictwa Polskiego, 10-lecia wielozadaniowych samolotów F-16 w Polsce oraz Święta 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny, której codzienne funkcjonowanie jest niemożliwe bez Wojskowej Straży Pożarnej. W tych obchodach za zaproszenie dowództwa Bazy uczestniczyła delegacja milickiej jednostki, w skład której wchodzili: dh Karol Karpiński oraz członkowie milickiej MDP dh Jakub Duda, dh Julita Chojnacka, dh Maciej Górnicki oraz dh Kamil Hofman. Nasi druhowie, w poznańskiej jednostce mogli zobaczyć sprzęt jakim dysponują polscy piloci wojskowi oraz uczestniczyć w pokazie dynamicznym wykonanym m.in. przez polskie Jastrzębie – F16. Ponadto zapoznawali się z wyposażeniem Zespołu Ratowniczo-Gaśniczego, w którego skład wchodzi także Wojskowa Straż Pożarna Poznań-Krzesiny, zapewniająca bezpieczeństwo na terenie bazy. Na jej wyposażeniu znajdują się głównie ciężkie lotniskowe samochody ratowniczo-gaśnicze zabudowane przez firmy Auto-SHL, Szczęśniak oraz WISS na podwoziu Mercedesa Actrosa, Scanii, czy MAN-ów FE. Ponadto do dyspozycji strażaków jest także ciężki samochód ratownictwa technicznego MAN FE oraz kontenery ze sprzętem specjalistycznym - tak wyposażona WSP Poznań-Krzesiny, jest największą Jednostką Ochrony Przeciwpożarowej w Polsce. Na co dzień zajmuje się głównie zabezpieczeniem wszystkich operacji lotniczych na terenie bazy, ale na podstawie porozumienia z Państwową Strażą Pożarną (KM PSP Poznań) interweniuje też poza terenem jednostki wojskowej wtedy, kiedy ta nie przeprowadza operacji lotniczych wymagających zabezpieczenia przez strażaków. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z pobytu naszych członków.
Pożar zabudowań gospodarczych w Młodzianowie
W dniu 28.08.2016 roku w godzinach nocnych Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym GBA 3,5/29 (MAN) została zadysponowana poprzez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu do pomocy przy gaszeniu zabudowań gospodarczych w Młodzianowie. Pożarem ob jętym było kilka budynków gospodarczych a zagrożone były pobliskie budynki mieszkalne. Działania polegały na podaniu prądu wody w natarciu na palące się budynki, wykonanie zasilania wodnego. Oprócz Naszej jednostki na miejscu działały jednostki JRG PSP Milicz, OSP Gądkowice, OSP Potasznia, OSP Czatkowice. Działania trwały ok 4 godzin.
Niebezpieczne gniazdo szerszeni w Sułowie
Dnia 26.08.2016 r. w godzinach południowych, nasi strażacy na samochodzie Star 200 SH-18, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy usunięciu niebezpiecznego gniazda szerszeni, które znajdowało się, w belce szczytowej domu mieszkalnego w Sułowie, przy ul. Spacerowej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz usunięciu zagrożenia za pomocą środków chemicznych. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z WSP Milicz. Wspólne działania odniosły pożądany skutek, a zagrożenie zneutralizowano. Cała akcja trwała ok. 1 godz.
Pożar balotów w Henrykowicach
Dnia 23.08.2016 r. w godzinach nocnych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym GBA (MAN) został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do m.Henrykowice w celu gaszenia pożaru balotów słomy. Działania trwały ok 6 godzin do dnia 24.08.2016 r. a następnie ponownie zadysponowano Naszą jednostkę do dogaszania ok 3 godziny po powrocie.
Usuwanie niebezpiecznych konarów drzew w Miłochowicach
Dnia 23.08.2016 roku w godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie SH-18 (podnośnik hydrauliczny) został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do m.Miłochowice w celu usunięcia stwarzających zagrożenie dla zdrowia i życia konarów drzew. Działania trwały ok 2 godzin.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

21-10-2016 08:17
Działamy, działamy. Zapraszamy dzisiaj na zbiórkę krwi dla dh Piotra - ILO w Miliczu 8.30-12.00. Strażak

19-10-2016 16:39
Co taka ciszaaa....???

15-07-2016 15:49
Dziękuję i gratuluję postawy wszystkim: strażaczce i strażakom JOT OSP Milicz, biorącym udział we wczorajszych działaniach na terenie Milicza i okolic Strażak

03-06-2016 01:24
Pozdrawiam wszystkich strażaków OSP Milicz, a dziewczyny przede wszystkim Wink Strażak

25-04-2016 19:33
Panowie, gratuluję odbytych ćwiczeń. Dobra robota !!! Upup

25-03-2016 10:47
Wesołych Świąt Wielkanocnych dla Wszystkich Wink

29-02-2016 19:59
Sam jesteś cienki Pfft

27-02-2016 07:51
Dzięki! Smile

24-02-2016 20:35
Wejdźcie w link i kliknijcie LUBIĘ TO! Pomóżcie wygrać konkurs. https://www.faceb.
..tif_t=like

24-02-2016 16:55
GRATULACJE dla Rodziców i ich Maluszków Upup

06-02-2016 17:33
BeMyFrag to tylko Ty masz problemy ze spaniem Pfft

25-01-2016 00:12
Nie spać Grin

31-12-2015 14:52
Szczęśliwego Nowego 2016 Roku dla wszystkich Wink

14-12-2015 18:15
Gaszenie

12-12-2015 23:35
oczywiście że mogę ba a nawet muszę Wink

2,354,144 unikalne wizyty