27-01-2021 07:50
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 17
· Najnowszy użytkownik: Robert
Ostatnie komentarze
News
Pierwsza karetka przyj...
strazak1 to jakiś prof...
w czym ten sprzęt jest...
a jakie prace wykonały...
A gdzie kur... OSP Suł...
Artykuły
Ładne maszyny. Życzę d...
Zdjęcia
Jak tam pasażerka z pr...
Michałowo wyciągnij te...
Fajne wozy bojowe --
Młody :P
a to kto stoi z Wojcie...
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· system nawadniania o...
· Gry
· Spokój.
· Strażacy na medal - ...
· Strażacy na medal - ...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Powitanie

W roku 2021 do dnia dzisiejszego Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu brała udział w 2 działaniach ratowniczo-gaśniczych, 0 zabezpieczeniach operacyjnych terenu chronionego oraz w 0 ćwiczeniach organizowanych przez PSP.

Numer konta OSP Milicz 35 9582 0000 2000 0000 0303 0001

Darowizny proszę wpłacać z dopiskiem "Darowizna na cele statutowe OSP"

BOGU NA CHWAŁĘ LUDZIOM NA POŻYTEK - Przekaż 1% dla OSP Milicz, nie dużo a ratuje życie
Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu jak co roku kieruje prośbę
do wszystkich o wspólne zaangażowanie w akcję
1% podatku na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu.
Apel kierujemy do wszystkich sympatyków OSP Milicz. Dzięki instytucji 1% możemy pozyskać dodatkowe źródło finansowania naszej działalności statutowej.
Początek nowego roku 2020 to czas składania zeznań podatkowych o wysokości osiągniętego dochodu w roku podatkowym 2019 jak: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 oraz zeznań o wysokości osiągniętych przychodów ewidencjonowanych - PIT-28.
1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Wystarczy, że rozliczając się z urzędem skarbowym w 2020 roku w zeznaniu za rok
podatkowy 2019:
1) we „WNIOSKU O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ
ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)”, który znajduje się na końcu
każdego zeznania rocznego wpiszemy numer KRS Związku: 0000 116 212,
2) w części "INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE”, w „Celu szczegółowym 1%"
wpiszemy skróconą nazwę Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu
oraz jej dokładny adres czyli UL.KUŹNICZA 8, 56-300 Milicz.
1% na żonę strażaka
Po raz drugi zwracamy się z wielką prośbą o przekazanie 1% podatku dla żony strażaka OSP w Miliczu
która 7 lat temu zachorowała na zapalenie rdzenia kręgowego i od tej pory porusza się
na wózku inwalidzkim. Ma sparaliżowane nogi a ręce wróciły już prawie do pełnej
sprawności. Sukces ten zawdzięczany jest rehabilitacji która jest bardzo kosztowna lecz
niezbędna. Jej stan zdrowia ciągle się poprawia i z nadzieją patrzymy jak zwiększa się
szansa na łatwiejsze życie.
Każda ofiarowana kwota przekazana na konto pozwoli na dalszą rehabilitację Honoraty,
a za każdą złotówkę będziemy bardzo wdzięczni.


Pomocy można udzielać w formie przekazania 1% podatku wpisując w PIT-cie:
1. KRS: 0000273196,
2. W rubryce "Informacje Uzupełniające"- cel 1%: Honorata Plewka

Dobrowolne wpłaty można dokonać na subkonto w Fundacji:
"Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji Neurologicznej i Funkcjonalnej"
45-316 Opole, ul. Samborska 15
nr konta: 34 1680 1235 0000 3000 1461 2426
z dopisem Honorata Plewka


Dziękujemy wszystkim za dobre serce.
Zarząd OSP w MiliczuPodsumowanie wyjazdów JOT OSP Milicz za 2020 rok
W roku 2020 do dnia dzisiejszego Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu brała udział w 255 działaniach ratowniczo-gaśniczych, 2 zabezpieczeniach operacyjnych terenu chronionego oraz w 0 ćwiczeniach organizowanych przez PSP.
Wypadek drogowy na DW 439 w okolicach Milicza
W dniu30.12.2020 r. zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło na DW 439, w okolicach Milicza, w godzinach popołudniowych. Na jadącego rowerzystę najechał samochód ciężarowy poruszający się w okolicy oczyszczalni ścieków. Nasi strażacy na miejsce wypadku zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu, w sile jednego zastępu, na samochodzie MAN GBA 3,5/29. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym i pomoc Policji na miejscu zdarzenia. W wyniku zderzenia kierujący rowerem został ranny i odwieziony przez ZRM do szpitala. W działaniach wspólnie z Naszymi strażakami uczestniczyli strażacy z JRG Milicz. Cała akcja trwała ok. 2,5 godz.Oprócz strażaków na miejsce wypadku zostało zadysponowane pogotowie ratunkowe oraz Policja (3 radiowozy).
Wesołych świąt Bożego Narodzenia 2020
W tym szczególnym czasie, życzymy Wam zdrowych, pogodnych i bezpiecznych świąt Bożego Narodzenia. Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych, napełni Wasze serca spokojem i radością. Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka towarzyszy Wam przez całe Wasze życie, a szczere i najpiękniejsze Bożonarodzeniowe życzenia spełniają się w każdym momencie.
Jesteśmy dla Was.
Strażacy OSP Milicz
Pożar przewodu kominowego w Karminku
Dnia 22.12.2020 r. zostaliśmy zadysponowani do pożaru przewodu kominowego. Do zdarzenia doszło w Karminku (gmina Milicz), w godzinach popołudniowych. W budynku mieszkalnym doszło do zapalenia się sadzy w kominie. Nasi strażacy na miejsce pożaru zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu, w sile jednego zastępu, na samochodzie MAN GBA 3,5/29. Działania strażaków polegały na wygaszeniu paleniska i ugaszeniu płonącego materiału i całkowitej rozbiórce uszkodzonego pieca kaflowego. Ponadto strażacy przy pomocy zestawu kominiarskiego strącili sadzę w przewodzie kominowym.Dokonali także przewietrzenia pomieszczeń mieszkalnych za pomocą agregatu oddymiającego. W działaniach ratownicy wykorzystali również kamerę termowizyjną oraz detektor wielogazowy, którym wykonali pomiar na stężenie tlenku węgla w pomieszczeniach. Uzyskany wynik był równy „0”.W działaniach wspólnie z Naszymi strażakami uczestniczyli strażacy z JRG Milicz (2 zastępy). Cała akcja trwała ok. 1,5 godz. Sezon grzewczy w pełni. Strażacy przypominają o regularnym przeglądzie i czyszczeniu przewodów kominowych. Zachęcają także do instalacji czujek czadu, które dbają o nasze bezpieczeństwo.
Kolizja drogowa na DK 15
W dniu 21.12.2020 r. w godzinach wczesno porannych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do niebezpiecznej kolizji, do której doszło, w ciągu drogi krajowej nr 15. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych pojazdów biorących udział w zdarzeniu. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz oraz WSP Milicz. W zdarzeniu brały udział dwa samochody ciężarowe, platforma przystosowana do przewozu drewna i cysterna.Kierowca jednego z nich wpadł w poślizg i uderzył w pojazd wjeżdżający na parking leśny. W niebezpiecznie wyglądającym zdarzeniu, na szczęście nikt nie ucierpiał. Dodatkowo zadysponowana została Policja (2 radiowozy) oraz pomoc drogowa (2 pojazdy). Ruch w miejscu opisywanej kolizji odbywał się wahadłowo. Opisywane zdarzenie trwało ok. 3 godz.
SZLACHETNA PACZKA w Miliczu
Od 2001 SZLACHETNA PACZKA wychodzi naprzeciw potrzebującym i stara się wspierać ludzi żyjących w biedzie. Dzisiaj projekt SZLACHETNEJ PACZKI ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób.Nie inaczej było i w tym roku w Miliczu, gdzie już kolejny raz, tym razem w Weekend Cudów działała Szlachetna Paczka, a jej magazyn mieścił się w siedzibie Nadleśnictwa Milicz. W 2020 r. na terenie powiatu milickiego oraz w jego najbliższym sąsiedztwie pomoc w tej formie dotarła do 29 potrzebujących rodzin. Nasza jednostka, jak we wcześniejszych latach tak i teraz w dniach 12-13.12.2020 r. włączyła się aktywnie w tą akcję. Nasi strażacy, mimo trudnego czasu,wraz z kolegami z Jednostek OSP Pracze i OSP Bukowice oraz wolontariuszami Szlachetnej Paczki, zapewniali zabezpieczenie logistyczne całej akcji, dostarczając bezpiecznie paczki na terenie powiatu milickiego, pojazdami znajdującymi się na wyposażeniu jednostek. Wszędzie spotykali się z ciepłym przyjęciem i dobrym słowem. Zawsze jest dobry czas, aby pomagać innym…
Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa! Sezon grzewczy 2020-2021
„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

Sezon grzewczy 2020-2021 – 1 października 2020 – 31 marca 2021

W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym "cichym zabójcą", gdyż jest niewidoczny oraz nie ma smaku, ani zapachu.

Kampania jest skierowana do społeczeństwa, m.in. do dzieci i młodzieży oraz do seniorów. Edukacja najmłodszych jest wspaniałą inwestycją w przyszłość, z uwagi na fakt, że najmłodsi w rozmowach z dorosłymi dzielą się zdobytą wiedzą. Kampania składa się z kilku obszarów m.in.: edukacji, informacji i promocji.

Celem głównym kampanii jest zmniejszenie liczby ofiar pożarów i zatruć tlenkiem węgla w mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych. Celami szczegółowymi są: podniesienie poziomu wiedzy na temat: zagrożeń związanych z pożarem w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych, zagrożeń związanych z emisją tlenku węgla, zapewnienia właściwej ewakuacji oraz sposobów powiadamiania służb ratowniczych. Istotnym jest uświadomienie odbiorcom kampanii korzyści, jakie niesie za sobą zamontowanie i właściwa eksploatacja czujek dymu i tlenku węgla w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych. Ważne jest przypomnienie właścicielom i zarządcom budynków obowiązku okresowego dokonywania przeglądów i czyszczenie przewodów kominowych oraz sprawdzenie instalacji wentylacyjnej.

Główne przekazy tegorocznej kampanii

Każdego roku w naszych mieszkaniach i domach powstaje kilkadziesiąt tysięcy pożarów i kilka tysięcy zdarzeń, gdzie dochodzi do emisji tlenku węgla. Nasz dom jest miejscem, w którym każdy z nas czuje się najbezpieczniej. Pomimo tego, to właśnie tam ginie największa liczba osób, a ofiarami pożarów są najczęściej ich sprawcy.
Tlenek węgla to bardzo trujący gaz. Nie jest on wyczuwalny przez ludzkie zmysły. Tlenku węgla NIE usłyszysz! NIE zobaczysz! NIE poczujesz!
W okresie grzewczym wzrasta ryzyko powstania pożarów i zatruć tlenkiem węgla w budynkach mieszkalnych. Źródłem emisji tlenku węgla są urządzenia grzewcze opalane drewnem, węglem, gazem, olejem opałowym.
Co roku, a tym bardziej przed rozpoczęciem sezonu grzewczego należy wykonać obowiązkowe okresowe przeglądy i czyszczenie przewodów kominowych oraz sprawdzenie instalacji wentylacyjnej.
Państwowa Straż Pożarna rekomenduje instalowanie czujek dymu i tlenku węgla.
Państwowa Straż Pożarna przypomina o obowiązku właściwego utrzymania stanu technicznego czujek dymu i tlenku węgla (m.in. wymianę baterii). Osobom starszym strażacy gotowi są pomóc w zamontowaniu danej czujki lub wymianie w nich baterii.
Państwowa Straż Pożarna zwraca uwagę na fakt, że czujka tlenku węgla nie zastępuje przeglądu technicznego przewodów wentylacyjnych i kominowych.

Skąd się bierze czad i dlaczego jest tak niebezpieczny?

Czad, czyli tlenek węgla powstaje podczas procesu niecałkowitego spalania materiałów palnych. Ma silne własności toksyczne, jest lżejszy od powietrza dlatego też gromadzi się głównie pod sufitem. Niebezpieczeństwo zaczadzenia wynika z faktu, że tlenek węgla jest:

bezwonny,
bezbarwny,
pozbawiony smaku.

Czad blokuje dostęp tlenu do organizmu, poprzez zajmowanie jego miejsca w hemoglobinie (czerwonych krwinkach), powodując przy długotrwałym narażeniu śmierć.

Co jest główną przyczyną zatruć tlenkiem węgla?

Głównym źródłem zatruć w budynkach mieszkalnych jest niesprawność przewodów kominowych: wentylacyjnych i dymowych. Ich wadliwe działanie może wynikać z:

nieszczelności,
braku konserwacji, w tym czyszczenia,
wad konstrukcyjnych,
niedostosowania istniejącego systemu wentylacji do standardów szczelności stosowanych okien i drzwi, w związku z wymianą starych okien i drzwi na nowe.

PRZYPOMINAMY!

Zgodnie z § 34 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 7.06 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109 poz.719), w obiektach, w których odbywa się proces spalania paliwa stałego, ciekłego lub gazowego, usuwa się zanieczyszczenia z przewodów dymowych i spalinowych:

cztery razy w roku w domach opalanych paliwem stałym (np. węglem, drewnem),
dwa razy w roku w domach opalanych paliwem ciekłym i gazowym,
co najmniej raz w miesiącu, jeżeli przepisy miejscowe nie stanowią inaczej od palenisk zakładów zbiorowego żywienia i usług gastronomicznych.
co najmniej raz w roku usuwamy zanieczyszczenia z przewodów wentylacyjnych.

Z kolei art. 62 ust. 1 pkt 1 c ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz.1624) zobowiązuje właścicieli i zarządców bloków mieszkalnych i domów jednorodzinnych do okresowej kontroli, co najmniej raz w roku stanu technicznego instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych).

RADZIMY!

Co zrobić, aby uniknąć zaczadzenia?

Systematycznie czyść, sprawdzaj szczelność i wykonuj przeglądy techniczne przewodów kominowych.
Użytkuj tylko sprawne techniczne urządzenia, zgodnie z instrukcją producenta.
Nie zasłaniaj i nie przykrywaj urządzeń grzewczych.
Nie zaklejaj i nie zasłaniaj kratek wentylacyjnych.
W przypadku wymiany okien na nowe, sprawdź poprawność działania wentylacji, nowe okna są najczęściej o wiele bardziej szczelne w stosunku do wcześniej stosowanych w budynku i mogą pogarszać wentylację.

Nie bagatelizuj objawów takich jak: bóle i zawroty głowy, duszność, senność, osłabienie, przyspieszona czynność serca, mogą one być sygnałem, że ulegamy zatruciu tlenkiem węgla.

W takiej sytuacji natychmiast przewietrz pomieszczenie, w którym się znajdujesz i zasięgnij porady lekarskiej.
tekst i materiały pobrano ze strony KG PSP:
https://www.gov.pl/web/kgpsp/czujka-na-strazy-twojego-bezpieczenstwa-sezon-grzewczy-2020-2021
Kolizja na DK 15 w Miłochowicach
W dniu 07.12.2020 r. w godzinach wszesnoporannych, nasi strażacy na samochodzie Volkswagen T4 SLKw, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do niebezpiecznego zdarzenia-kolizji, do którego doszło w Miłochowicach, w ciągu drogi krajowej nr 15. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu ewentualnej kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym, kierowaniu ruchem,wyciągnięciu z rowu za pomocą wyciągarki pojazdu biorącego udział w zdarzeniu oraz uprzątnięcia jezdni. Strażacy OSP Milicz w tych działaniach uczestniczyli wspólnie ze strażakami z JRG Milicz (dwa zastępy). W zdarzeniu brał udział samochód osobowy, który dachował w przydrożnym rowie.W niebezpiecznie wyglądającejkolizji nikt nie ucierpiał. Dodatkowo zadysponowane zostało Pogotowie Ratunkowe (ZRM) i Policja (1 radiowóz). Opisywane zdarzenie trwało ok. 1 godz.
Usuwanie plamy oleju w Miliczu 05.12.2020 rok
W dniu 05.12.2020 roku, nasza jednostka na samochodzie Man GBA 3,5/29, została zadysponowana przez SKKP w Miliczu, do usuwania niebezpiecznej plamy substancji ropopochodnej, która miała miejsce na terenie Milicza. Plama była dosyć rozległa i długa. Miejscami zajmowała połowę szerokości drogi. Zdarzenie miało miejsce na ul. Wrocławskiej oraz Cichej, w godzinach ok. wieczornych. Niebezpieczny wyciek zneutralizowano za pomocą sorbentu.
Kalendarz OSP Milicz na 2021 r.
Już kolejny rok z rzędu strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu wydali kalendarz strażacki na 2021 r. prezentujący milicką jednostkę. Już niebawem będzie rozprowadzany wśród mieszkańców Milicza i okolic. Kalendarz można nabyć przy targowisku, koło rynku i niedaleko kościołów parafialnych. Akcja ma na celu wsparcie milickiej jednostki i zakup sprzętu i wyposażenia niezbędnego dla strażaków. Warto go kupić!!!👍
Plama substancji ropopochodnej w Miliczu
W dniu 20.11.2020 roku, nasza jednostka na samochodzie Man GBA 3,5/29, została zadysponowana przez SKKP w Miliczu, do usuwania niebezpiecznej plamy substancji ropopochodnej, która miała miejsce na terenie Milicza. Plama była dosyć rozległa i długa. Miejscami zajmowała połowę szerokości drogi, a łączna jej długość to ok. 1,5 km. Zdarzenie miało miejsce na ul. Kościuszki, Wojska Polskiego i Zielonej, w godzinach ok. południowo-wieczornych. Niebezpieczny wyciek zneutralizowano za pomocą sorbentu, którego zużyto ok. 100kg. Cała akcja trwała ok. 1,5 godz.
Nocny pożar w Piotrkosicach
W dniu 03.11.2020 roku, w godzinach późno wieczornych zostaliśmy zadysponowani w sile jednego rzutu przez SKKP w Miliczu, na samochodzie MAN GBA 3,5/29 do akcji gaszenia pożaru budynku gospodarczego, który wybuchł w Piotrkosicach. Strażacy po przybyciu na miejsce akcji, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i natychmiast przystąpili do gaszenia palącego się budynku, wspólnie z jednostką JRG Milicz (dwa zastępy), OSP Sułów (dwa zastępy) oraz OSP Piotrkosice. Ugaszono go za pomocą jednego prądu wody podanego w natarciu. Ze względu na silne zadymienie, strażacy musieli pracować w aparatach ODO. Po ugaszeniu pożaru strażacy przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego, dokładnie przeszukali całe miejsce akcji. Na miejsce działań zadysponowano także policję. Cała akcja trwała ok. 1,5 godz.
Pamiętamy o zmarłych strażakach 01.11.2020 r.
Dnia pierwszego listopada w Święto Zmarłych zgodnie z polską tradycją
odwiedzamy mogiły naszych najbliższych. Cmentarze stają się zatłoczone
jak nigdy w całym roku. Ludzie przyjeżdżają, by odwiedzić groby bliskich
osób. Pomniki zastawione są kwiatami, na grobach palą się znicze
symbolizujące pamięć o tych którzy udali się na wieczny spoczynek.
Panuje bardzo nostalgiczny i refleksyjny nastrój. Ludzie pogrążają się w
modlitwie za dusze zmarłych. Również i strażacy Ochotniczej Straży
Pożarnej w Miliczu, w ten dzień pamiętają o tych, którzy z naszych
szeregów odeszli na wieczną wartę do św. Floriana. W tym i następnych
dniach pamiętamy o nich w szczególny sposób, modląc się... ponieważ w związku z panującą pandemią niestety nie możemy wejść na cmentarze...Drodzy Koledzy, odpoczywajcie w spokoju,
na zawsze pozostaniecie w naszej pamięci.
Niecodzienna kolizja na DK 15
Dnia 21.10.2020 r. w godzinach popołudniowych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy usunięciu skutków niebezpiecznej kolizji, do jakiej doszło w okolicach miejscowości Lasowice (gmina Milicz), w ciągu drogi krajowej DK 15. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i kierowaniu ruchem. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz. W zdarzeniu brał udział samochód osobowy, którego kierowca zderzył się z dzikim zwierzęciem (daniel), z powodu nagłego wtargnięcia na drogę. W niebezpiecznie wyglądającym zdarzeniu, ucierpiało dzikie zwierzę. Dodatkowo na miejsce zdarzenia zadysponowana została Policja (1 radiowóz), służba leśna (1 pojazd) oraz pomoc drogowa (1 pojazd). Opisywana akcja trwała ok. 1 godz.
Pomoc dla dh. Florkowskiego
Prosimy o pomoc dla dh. Florkowskiego
Strażacy OSP Milicz pomagają osobom przebywającym w kwarantannie
Wirus SARS-CoV-2 coraz bardziej rozprzestrzenia się po naszym kraju. Przybywa osób zakażonych, objętych kwarantanną oraz nadzorem epidemiologicznym. Niestety jest także coraz więcej ofiar śmiertelnych. Ludzie przebywający w obowiązkowej kwarantannie są nierzadko zdani sami na siebie i potrzebują pomocy w zakresie dostarczenia podstawowych środków do życia takich jak żywność, woda, leki czy środki czystości. Pomocy takiej potrzebują także osoby starsze, które są w grupie podwyższonego ryzyka jeśli chodzi o skutki zachorowania na COVID-19. W celu zorganizowania pomocy tym osobom podjęto decyzję o zaangażowaniu strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych funkcjonującym w ramach KSRG do pomocy w zakresie dostarczania środków do życia najbardziej potrzebującym.Na terenie gminy Milicz taką pomoc realizują strażacy OSP Milicz. Nasi strażacy w porozumieniu z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Miliczu odbierają potrzebne artykuły z Banku Żywności we Wrocławiu lub dokonują zakupów i dostarczają je pod wskazane adresy. Dotychczas w ciągu ostatnich dni strażacy OSP Milicz realizowali pomoc w dostarczaniu środków potrzebnych do życia mieszkańcom przebywającym w kwarantannie, m.in. z Milicza, Kątów, Gądkowic, Wodnikowa, czy Postolina. Dlatego widok samochodu strażackiego pod sklepem czy hurtownią może stanowić dość nietypowy obrazek, ale świadczy o tym, że strażacy czynnie angażują się również w taką formę pomocy.
Apelujemy o wyrozumiałość i nie utrudnianie i tak już na co dzień niełatwej pracy ratownikom, którzy niejednokrotnie muszą włączyć sygnały świetlne aby zaparkować odpowiednio swój pojazd w celu zapakowania zakupionych środków. Wspierajmy każdą formę pomocy mieszkańcom gminy, zwłaszcza taką, która pozwoli zachować sanitarną dyscyplinę i konsekwencję w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2.
Wypadek na DK 15 w Miliczu
W dniu wczorajszym, tj. 08.10.2020 r. w godzinach popołudniowych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do niebezpiecznego wypadku, do którego doszło w Miliczu u zbiegu ulic Parkowej i Krotoszyńskiej, w ciągu drogi krajowej nr 15. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym, kierowaniu ruchem oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych pojazdów biorących udział w zdarzeniu. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz (dwa zastępy) i WSP Milicz. W zdarzeniu brały udział łącznie cztery samochody osobowe. W niebezpiecznie wyglądającym wypadku, poszkodowane zostały trzy osoby, w tym dziecko. Dodatkowo zadysponowane zostało Pogotowie Ratunkowe (2xZRM), Policja (4 radiowozy), pomoc drogowa (2 pojazdy) oraz służba drogowa (1 pojazd). Opisywane zdarzenie trwało ok. 3 godz.
Wypadek na drodze sulmierzyckiej
Dnia 22.09.2020 r. w godzinach wieczornych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy usunięciu skutków niebezpiecznego wypadku, do którego doszło w okolicach miejscowości Średzina (gmina Milicz), w ciągu drogi powiatowej 1420D. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych pojazdu biorącego udział w zdarzeniu. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz (dwa zastępy). W zdarzeniu brał udział samochód osobowy, którego kierowca wpadł w poślizg z powodu nagłego wtargnięcia na drogę dzikiego zwierzęcia. Następnie uderzył w drzewo i wjechał do rowu. Tam samochód przewrócił się na bok. W niebezpiecznie wyglądającym zdarzeniu, na szczęście nie groźnie poszkodowane zostały dwie osoby, w tym małe dziecko. Dodatkowo zadysponowane zostało Pogotowie Ratunkowe, Policja (3 radiowozy) oraz pomoc drogowa (1 pojazd). Opisywane zdarzenie trwało ok. 4 godz.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

24-12-2020 15:44
Wesołych i bezpiecznych świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2021 Roku Strażak KogutTylu powrotów ilu wyjazdów Kogut Strażak

14-12-2020 11:15
Dziękujemy wszystkim strażakom OSP Milicz, którzy pomogli w tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki Strażak Zawsze jest dobry czas, aby pomagać innym... Upup

28-08-2020 10:40
Dziękujemy wszystkim strażakom OSP Milicz, którzy aktywnie uczestniczyli w ostatnich dniach, usuwaniu skutków niesprzyjających warunków atmosferycznych na terenie gminy i powiatu Upup Strażak

24-07-2020 08:06
Przypominam członkom JOT-u o szkoleniu i ćwiczeniach , które odbędą się w dniu 01.08.2020 r. Zbiórka w remizie o godz. 16.40. Zapraszamy Strażak Gaszenie Kogut

04-05-2020 11:44
Z okazji Dnia Strażaka Zarząd OSP w Miliczu pragnie złożyć wszystkim strażakom serdeczne życzenia z okazji ich święta! Tyle powrotów ile wyjazdów, odwagi i szczęścia Gaszenie Kogut Strażak

08-03-2020 16:38
Najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet dla wszystkich Naszych dziewczyn Strażakz Jednostki oraz wszystkich pań Strażak Upup Wink

18-02-2020 10:37
Zarząd OSP Milicz przypomina i zaprasza wszystkich członków na Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się 29.02.2020 r. w Barze Pelikan o godz. 17.00. Zapraszamy Strażak Kogut

24-12-2019 14:47
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2020 Roku. StrażakTylu powrotów ilu wyjazdów Kogut

11-12-2019 15:17
Zapraszamy wszystkich członków OSP Milicz na spotkanie wigilijne, które odbędzie się 20.12.2019 r. o godz. 19.00 w Naszej remizie Strażak

04-05-2019 21:30
Najlepsze życzenia z okazji Dnia Strażaka dla wszystkich strażaków Gaszenie Kogut

21-04-2019 14:25
Wesołego Alleluja życzy Zarząd OSP Milicz Kogut Gaszenie

21-04-2019 14:24
Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy czynnie pomogli w Warcie przy Bożym Grobie i jej bardzo sprawnym przeprowadzeniu Strażak

21-04-2019 14:21
StrażakWesołych Świąt Wielkanocnych dla Wszystkich Strażak Kogut

01-01-2019 00:04
Upup KogutSzczęśliwego Nowego Roku 2019 dla Wszystkich Grin Kogut StrażakTylu powrotów ile wyjazdów Kogut Strażak

31-12-2018 21:47
Dziękuję wszystkim Naszym strażakom za społeczną służbę dla naszych mieszkańców w 2018 roku Upup Strażak Kogut

6,643,129 unikalne wizyty