23-04-2017 15:46
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 139
· Najnowszy użytkownik: ixipo
Ostatnie komentarze
News
Pierwsza karetka przyj...
strazak1 to jakiś prof...
w czym ten sprzęt jest...
a jakie prace wykonały...
A gdzie kur... OSP Suł...
Artykuły
Brak komentarzy
Zdjęcia
Michałowo wyciągnij te...
była wymiana doświadcz...
kondycję trzeba regula...
słuszna inicjatywa, pi...
Fajne wozy bojowe --
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Jaki zegarek wybrać
· Kredyt na 10 tys zło...
· Korekta uszu
· Gry
· mBank czy jakiś inny
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Powitanie

W roku 2017 do dnia dzisiejszego Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu brała udział w 36 działaniach ratowniczo-gaśniczych, 0 zabezpieczeniach operacyjnych terenu chronionego oraz w 0 ćwiczeniach organizowanych przez PSP.

Numer konta OSP Milicz 35 9582 0000 2000 0000 0303 0001

Darowizny proszę wpłacać z dopiskiem "Darowizna na cele statutowe OSP"

Warta Honorowa przy Grobie Pańskim 2017 rok
Strażacka warta przy Grobie Pańskim w Miliczu to już wieloletnia tradycja, nawiązująca do pilnowania Grobu Chrystusa przez żołnierzy rzymskich. W Miliczu strażacy występują w mundurach galowych, ze sznurami oraz hełmach bojowych. Do tego zestawu stosujemy pas bojowy skórzany bez toporka i toporek drewniany który trzymamy na prawym ramieniu.
W czasie warty przyjmujemy postawę zasadniczą, stoimy nieruchomo, luźno, prosto, z wciągniętym brzuchem, patrząc na wprost. Nie poprawiamy się, nie rozmawiamy, nie kręcimy się. Warta Nasza trwa 15 minut potem następuje zmiana.
Zgodnie z celebrą obowiązującą w Wielki Piątek, po wystawieniu Najświętszego Sakramentu nad Grobem Pańskim i rozpoczęciu adoracji, wprowadza się pierwszą zmianę warty. Wejście odbywa się energicznie, z lekkim przybiciem. Na czele idzie dowódca, zmiana maszeruje 3 kroki za dowódcą, maszerujący są wyprostowani ze wzrokiem skierowanym na wprost. Wartownicy maszerują, rozchodzą się na boki i podchodzą do grobu, zajmując ustalone wcześniej miejsca posterunków. Zajmują pozycje naprzeciw siebie, a bokiem do ołtarza. Adoracja przez strażaków ochotników z OSP Milicz trwa już nieprzerywanie od ponad 50 lat. Strażak bezpośrednio przed wartą powinien spełnić następujące warunki:
-wyprasować i odświeżyć mundur,
- być wypoczęty,
- być trzeźwy,
- wyczyścić do połysku obuwie, toporek i zatrzaśnik,
- być ogolony,
- być czysty,
- ograniczyć palenie papierosów
- dopasować hełm do rozmiaru głowy,
- nie pić kawy bezpośrednio przed wartą.
Tak wyglądała nasza warta do ubiegłego roku. Natomiast tegoroczną Wielkanoc pomogliśmy odprawić w parafii p.w. św. Michała Archanioła w Miliczu oraz ponownie w parafii p.w. św. Andrzeja Boboli w Miliczu. Wartę pełniliśmy wspólnie z kolegami z OSP Nowy Zamek i OSP Piękocin, a także z milickimi harcerzami z drużyny reprezentacyjnej.
Wesołych Świąt
Z okazji zbliżającej się Wielkanocy, Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu pragnie złożyć wszystkim dużo miłości, więcej czasu spędzanego z kochającą rodziną, przyjaciółmi i bliskimi, bogatego zająca, by w tegoroczne Święta było ciepło i słonecznie, udanego mazurka i przepysznej babki, kolorowych pisanek i pięknej święconki a najważniejsze OBFITEGO DYNGUSA :)
Wesołego Alleluja!

Niebezpieczne drzewo w Dziewiętlinie
Dnia 14.04.2017 roku w godzinach rannych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie SH-18 (podnośnik hydrauliczny) został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu, w okolice miejscowości Dziewiętlin (gm. Krośnice), w celu usunięcia niebezpiecznego drzewa, będącego zagrożeniem dla ruchu drogowego na drodze powiatowej. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu niebezpiecznie przechylonego drzewa. Akcja trwała ok. 3 godzin. Oprócz naszego zastępu w działaniach brali udział strażacy z JRG Milicz.
Niebezpieczne konary w Miliczu
Dnia 10.04.2017 roku w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie Star 200 SH-18 został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu, na ul. Wiśniową w Miliczu w celu usunięcia niebezpiecznych konarów zagrażających posesji mieszkalnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu zagrożenia za pomocą pilarek łańcuchowych. Cała akcja trwała ok. 1,5 godzin. Oprócz naszego zastępu w działaniach udział brali strażacy z JRG Milicz.
Niebezpieczny wypadek koło Piotrkosic
Dnia 02.04.2017 r. w godzinach wieczornych, nasi strażacy na samochodzie MAN GBA 3,5/29, zostali zadysponowani przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy usunięciu skutków niebezpiecznego wypadku, do którego doszło w okolicach miejscowości Piotrkosice. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu miejsca akcji oraz kierowaniu ruchem wahadłowo. Nasi strażacy w tych działaniach uczestniczyli razem ze strażakami z JRG Milicz i OSP Piotrkosice. Wypadkowi uległ samochód osobowy, ranne zostały dwie osoby. Na miejsce zadysponowane zostały dodatkowo Pogotowie Ratunkowego, helikopter LPR oraz Policja. Cała akcja trwała ok. 3 godz.
Niebezpieczne drzewo w miejscowości Górka
Dnia 29.03.2017 roku w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie Star 200 SH-18 został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu, do miejscowości Górka (gm. Milicz) w celu usunięcia powalonego na linię energetyczną drzewa. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu powalonego drzewa za pomocą pilarki łańcuchowej. Cała akcja trwała ok. 2 godzin. Oprócz naszego zastępu w działaniach udział brali strażacy z JRG Milicz i OSP Bartniki. Na miejsce zadysponowana została także ekipa z zakładu energetycznego.
Pożar nieużytków w Nowym Grodzisku
W dniu 26.03.2017 r., w godzinach popołudniowych, Jednostka Operacyjno – Techniczna OSP Milicz, została zadysponowana do gaszenia pożaru trzcin i nieużytków, jaki wybuchł w miejscowości Nowe Grodzisko. Po przyjeździe na miejsce, strażacy stwierdzili, że ogień objął powierzchnie ok. 0,2 ha. Działania prowadzono w trudnym i niedostępnym terenie. Polegały one głównie na dotarciu do miejsca pożaru, zabezpieczenia terenu akcji oraz ugaszeniu palących się trzcin i nieużytków za pomocą jednego prądu wody, podanego w natarciu oraz przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego. W akcji gaśniczej oprócz naszej jednostki brali także udział strażacy z JRG Milicz. Wszystkie podjęte czynności trwały ok. 1 godz.
Pożar stogu w Czeszycach 25.03.2017 r.

W dniu 25.03.2017 roku w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz na samochodzie Man GBA 3,5/29 został, zadysponowany przez SKKP w Miliczu, do pomocy przy gaszeniu pożaru stogu, który miał miejsce w Czeszycach (gm. Krośnice). Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się balotów słomy, za pomocą dwóch prądów wody podanych w natarciu, a także rozgarnięciu resztek stogu przy użyciu podręcznego sprzętu. Akcja trwała ok. 5 godz. W działaniach oprócz naszej jednostki, uczestniczył zastęp z JRG Milicz oraz zastępy z OSP Potasznia, OSP Czatkowice i OSP Wierzchowice. Wspólne działania odniosły skutek i pożar został ugaszony. Na miejsce zadysponowano także Policję.
Ruszyła kampania Stop pożarom traw!
Kampania „STOP pożarom traw” ma przede wszystkim edukować i uświadamiać, że wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne, ale również prawnie zabronione. O skuteczności profilaktyki świadczą statystki – w 2015 r. doszło do ponad 82 tys. pożarów traw, natomiast w ubiegłym roku było ich już o ponad połowę mniej, bo 36 tys. – powiedział Jarosław Zieliński, wiceszef MSWiA podczas briefingu prasowego inaugurującego kampanię.

Wypalanie traw to problem, z którym strażacy zmagają się co roku. Choć rośnie świadomość społeczna w tej kwestii, to jednak nadal są ludzie, którzy myślą, że wypalanie traw użyźnia ziemię. – Co roku strażacy mają do czynienia z tysiącami tego typu zdarzeń. W całym 2016 r. odnotowano ponad 126 tys. pożarów, wśród nich było 36 tys. pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. To prawie 30 proc. wszystkich pożarów w Polsce. Najważniejsza jest świadomość, wszystko zależy od nas – podkreślił wiceminister Jarosław Zieliński.

Data rozpoczęcia tegorocznej kampanii przeciwko wypalaniu traw nie jest przypadkowa. Początek wiosny to czas, w którym gwałtownie wzrasta liczba pożarów traw. W tym roku doszło już do ponad 8 tys. pożarów łąk i nieużytków rolnych. Jak poinformował nadbrygadier Leszek Suski, komendant główny PSP, w ubiegłym roku najwięcej pożarów traw odnotowano właśnie w marcu i w kwietniu – aż 18,5 tys. Stanowiło to ponad 50 proc. wszystkich pożarów traw w ubiegłym roku. – Dlatego właśnie teraz chcemy dotrzeć z naszą kampanią do jak największej liczby osób. Strażacy będą organizowali akcje edukacyjne w szkołach. Będziemy współpracowali z samorządowcami i duchownymi – zapowiedział komendant główny Państwowej Straży Pożarnej.

W ramach kampanii „STOP pożarom traw” została również uruchomiona strona internetowa http://www.stoppozaromtraw.pl/ – można na niej znaleźć wszystkie informacje o akcji oraz pobrać materiały.

Pożary traw są niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzi. Zagrażają lasom, domom i zabudowaniom gospodarczym, bezpowrotnie niszczą faunę i florę. W ubiegłym roku w wyniku pożarów traw zginęło 6 osób, a 81 zostało rannych. Łącznie spłonęło ponad 12 tys. ha łąk i nieużytków rolnych. - Prędkość rozprzestrzeniania się pożaru może wynosić ponad 20 km/h. Szybki bieg to prawie 19 km/h. Tak więc człowiek nie ma szans uciec przed ogniem – przestrzegał Jarosław Zieliński, wiceszef MSWiA. W rozprzestrzenianiu ognia pomaga także wiatr. W przypadku dużej prędkości wiatru i nagłej zmiany kierunku, pożary bardzo często wymykają się spod kontroli i przenoszą na pobliskie lasy oraz zabudowania.

Nadbrygadier Leszek Suski, komendant główny PSP, zwrócił uwagę na fakt, że pożary nieużytków i łąk mają zazwyczaj duże rozmiary, a ich gaszenie może trwać wiele godzin. W 2016 r. podczas akcji ratowniczych związanych z gaszeniem pożarów traw zużyto 67 mln litrów wody, co odpowiada pojemności 18 basenów olimpijskich.– Takie akcje angażują również znaczną liczbę strażaków. Może się niestety zdarzyć, że przez lekkomyślność ludzi związaną z wypalaniem traw, ratownicy nie dojadą na czas tam, gdzie są bardziej potrzebni. Tam, gdzie bezpośrednio zagrożone będzie życie ludzkie. Pamiętajmy, że 90 proc. pożarów traw jest spowodowanych przez człowieka – powiedział komendant. W 2016 r. średnio co 14 minut strażacy wyjeżdżali do pożarów traw i nieużytków rolnych.

Wiceszef MSWiA przypomniał, że wypalanie traw jest zabronione. Kodeks wykroczeń przewiduje za to karę grzywny w wysokości nawet do 5 tys. zł. - Jeśli wypalanie traw spowoduje pożar, w którym zagrożone zostanie życie lub zdrowie ludzkie, można nawet trafić do więzienia na okres od roku do 10 lat – podkreślił wiceminister Jarosław Zieliński.

FanPage Kampanii: https://www.facebook.com/stoppozaromtraw/
Dział „Porady” – „Stop Pożarom Traw”: http://www.straz.gov.pl/porady/Sezon_2017
Powalone drzewa na ścieżce rowerowej
Dnia 19.03.2017 roku w godzinach porannych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie GBA 3,5/29 został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu, na ul. Kolejową w Miliczu, w celu usunięcia powalonych na ścieżkę rowerową drzew. Przewróciły się one w wyniku niesprzyjających warunków atmosferycznych (silny wiatr), niszcząc okoliczną infrastrukturę (lampa solarna, ławki, stojak na rowery i in.). Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu powalonych drzew za pomocą pilarek łańcuchowych. Cała akcja trwał ok. 1,5 godzin. Teren otaśmowano. Oprócz naszego zastępu w działaniach udział brali strażacy z JRG Milicz.
Pożar przewodu kominowego w Dunkowej
W dniu 17 marca br., w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie Star 200 SH-18, został zadysponowany poprzez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Miliczu do pomocy przy gaszeniu pożaru przewodu kominowego i poddasza, który miał miejsce w miejscowości Dunkowa. Działania naszych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu palącego się przewodu kominowego i poddasza oraz sprawdzeniu drożności gaszonej instalacji po akcji gaśniczej. Dokonano także pomiarów eksplozymetrem pomieszczeń mieszkalnych – wynik był zerowy. W działaniach tych oprócz naszej jednostki, brali udział strażacy z JRG Milicz i OSP Sułów. Całą akcja trwała ok. 2 godz.
Pożar nieużytków w Stawcu
W dniu 16 marca br., w godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie MAN GBA 3,5/29, został zadysponowany poprzez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Miliczu do pomocy przy gaszeniu pożaru nieużytków, który miał miejsce w Stawcu. Działania naszych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a także ugaszeniu palących się (na obszarze ok. 0,5 ha) nieużytków, za pomocą dwóch prądów wody podanych w natarciu. Dokonano ponadto zabezpieczenia znajdującego się na trenie akcji szamba, ogradzając całość taśmą. W działaniach tych oprócz naszej jednostki, brali udział strażacy z JRG Milicz. Całą akcja trwała ok. 1 godz.
Dzień KObiet 2017 rok
Wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Kobiet , dla Naszych Kobiet z OSP Milicz oraz wszystkim kobietom odwiedzającym naszą stronkę składają Zarząd oraz strażacy z OSP MILICZ

Walne Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu
W dniu 04.03.2017 roku o godzinie 16:00 w restauracji "PELIKAN" w Miliczu odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu za rok 2016. Nasze zebranie zaszczycili licznie przybyli goście, wśród nich byli m.in. dh senior naszej jednostki Eugeniusz Kaliciak, Prezes ZOG ZOSP RP w Miliczu a zarazem Burmistrz Gminy Milicz Piotr Lech, Starosta Milicki Krzysztof Osmelak, Wiceprezes ZOG ZOSP RP w Miliczu a zarazem Prezes OSP Gądkowice Wojciech Bukowski, Kapelan OSP w Miliczu dh ks. Grzegorz Gac, dh Stanisław Plewka członek Prezydium ZOG ZOSP RP w Miliczu będący naszym członkiem, delegacja z zaprzyjaźnionej jednostki OSP ze Zdun z Prezesem dh Andrzejem Figlakiem na czele, Komendanta Powiatowego PSP w Miliczu reprezentował st. kpt. mgr Krzysztof Dobroszczyk, Komendant Państwowej Straży Rybackiej w Miliczu Maciej Małecki, przyjaciele naszej jednostki Eugeniusz Rogal i Grzegorz Jankowski, i in. W czasie Walnego Zebrania poruszano najbardziej aktualne sprawy dot. OSP Milicz. Omawiano mijający rok oraz plany na rok bieżący, dot. pozyskania kolejnego nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego oraz możliwości zbycia samochodu typu GLBM, termomodernizacji remizy, kontynuacji przebudowy garaży naszej jednostki itp. Po podsumowaniu mijającego roku, zebrani udzielili absolutorium Zarządowi – jednogłośnie. Pod koniec obrad Walnego Zebrania, przegłosowano uchwały podjęte podczas jego trwania, a dot. rozbudowy i termomodernizacji remizy, ewentualnego zbycia pojazdu typu GLBM oraz zmian w składzie Komisji Rewizyjnej Jednostki. Nowo przyjętym do Naszej Jednostki członkom MDP, Prezes ZOG ZOSP RP w Miliczu dh Piotr Lech wraz z Prezesem Jednostki dh Grzegorzem Dudą, wręczyli legitymacje strażackie. Następnie nagrodzono najbardziej aktywnych członków naszego JOT-u, dh Grzegorza Dudę, dh Piotra Szarka, dh Wojciecha Szarka, Dh Piotra Hofmana, dh Piotra Łuczaka i dh Pawła Jagodzińskiego. Największą liczbę wyjazdów w ubiegłym roku miał dh Grzegorz Duda. Za swoją pracę dla straży wyróżnieni zostali: dh Paweł Michałek, dh Marcin Staniszewski, dh Piotr Szarek, dh Karol Karpiński, dh Magdalena Michałek, a z Młodzieżowej Dyny Pożarniczej dh Jakub Duda, dh Julita Chojnacka, dh Maciej Górnicki. Dodatkowo w tym roku po raz kolejny, nasi strażacy zachęcali do przekazywania 1% podatku na rzecz Naszej Jednostki, lub dla chorej żony naszego kolegi dh Zenona Plewki. Ponadto w czasie Walnego Zebrania także przeprowadzono zbiórkę na ten szczytny cel. Zebraną kwotę przekazano na konto fundacji opiekującej się chorą żoną dh Zenona, a jej przekazano życzenia szybkiego powrotu do zdrowia.
Pożar trzciny i nieużytków w Miłochowicach
Następnym wyjazdem w dniu 05.03.2017 roku, był wyjazd do palącej się trzciny i nieużytków w miejscowości Miłochowice. JOT OSP Milicz w sile dwóch zastępów na samochodach GBA 3,5/29 i GBA 2,5/16 , został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do Miłochowic, gdzie wspólnie z kolegami z JRG Milicz, gasił w/w pożar. Pożar objął swoim zasięgiem obszar kilku arów. Całe działania trwały ok. 1,5 godz.
Pożar poszycia leśnego w okolicy Skoroszowa
W dniu 05.03.2017 roku, w godzinach po południowych zostaliśmy zadysponowani w sile dwóch rzutów przez SKKP w Miliczu, na samochodach MAN GBA 3,5/29 i Star 244 GBA 2,5/16 do akcji gaszenia poszycia leśnego, który wybuchł w okolicy miejscowości Skoroszów. Strażacy po przybyciu na miejsce akcji, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i natychmiast przystąpili do gaszenia lasu, wspólnie z jednostką JRG Milicz, która przybyła na miejsce jako pierwsza. Pożar ugaszono za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego. Cała akcja trwała ok. 1 godz.
Pożar domu w Łazach Wlk.
Dnia 01.03.2017 roku w godzinach nocnych JOT OSP Milicz w sile trzech zastępów na samochodach Star 200 SH-18, Man GBA 3,5/29 i Star 244 GBA 2,5/16, został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu, do miejscowości Łazy Wlk. (gm. Krośnice), gdzie miał miejsce pożar drewnianego domu jednorodzinnego. Działania strażaków polegały, w pierwszym etapie działań rat.-gaś. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się dom. Następnie w dalszej części akcji, strażacy przeszukiwali całe miejsce objęte działaniem i zabezpieczali ocalałe minie. Cała akcja trwała ok. 2,5 godzin. Oprócz naszego zastępu w działaniach udział brali strażacy z JRG Milicz, OSP Czeszów, OSP Bukowice i OSP Wierzchowice. Na miejsce została ponadto zadysponowana Policja i pogotowie energetyczne.
Niebezpieczne konary i gałęzie w Niezamyślu
Dnia 01.03.2017 roku w godzinach porannych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie SH-18 (podnośnik hydrauliczny) został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu, do miejscowości Niezamyśl (gm. Cieszków), w celu usunięcia niebezpiecznych suchych konarów i gałęzi, które zagrażały budynkom gospodarczym, znajdującym się tuż pod nimi. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wycięciu za pomocą pilarek łańcuchowych niebezpiecznych konarów i gałęzi drzewa. Cała akcja trwała ok. 2 godzin. Oprócz naszego zastępu w działaniach udział brali strażacy z JRG Milicz.
Zabezpieczenie Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym
1 marca br. przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tym razem w dniu 26.02.2017 r., kibice Śląska Wrocław z FC Milicz wraz z UKS „Dwójka” Milicz i Running Team Milicz zorganizowali wydarzenie pod nazwą Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, którego głównym pomysłodawcą jest fundacja Wolność i Demokracja. Dystans wyścigu to 1963 metry oraz 5km. Trasa wiodła przez kompleks parkowy przy Technikum Leśnym w Miliczu. Każdy z uczestników otrzymał koszulkę z wizerunkiem jednego z Żołnierzy Wyklętych oraz pamiątkowy medal. Główną ideą biegu było oddanie hołdu wszystkim „niezłomnym”, którzy oddali życie za naszą ojczyznę. Nie liczyły się czas i szybkość pokonania wyznaczonej trasy. Najważniejszy jest sam udział. Nasza jednostka uczestniczyła w zabezpieczeniu tego przedsięwzięcia w sile trzech zastępów na samochodach: Star 244 GBA 2,5/16, MAN GBA 3,5/29 oraz VW SLKw. Pomogliśmy zabezpieczać imprezę pod względem p/poż. i medycznym. W biegu udział wzięli członkowie naszej MDP, dh Jakub Duda i dh Julita Chojnacka. Którzy zajęli odpowiednio 3 i 30 miejsce. Członkowie MDP pomagali ponadto w wydawaniu ciepłej herbaty i grochówki dla biegaczy. Uczestnictwo naszych strażaków w biegu i zabezpieczeniu tej imprezy, było oddaniem hołdu Żołnierzom Wyklętym. Poniżej przedstawiamy krótki film który dokumentuje wydarzenie. Film zamieszczony dzięki TVPM.
Ferie MDP OSP Milicz
Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Naszej Jednostki bardzo aktywnie spędzili ferie zimowe. Rozpoczęli je kuligiem i zajęciami w leśniczówce naszego przyjaciela podleśniczego Mirosława Smoły, a zakończyli zimowiskiem w naszej remizie. Zostało ono zorganizowane w dniach 24 i 25 lutego br. Rozpoczęło się ono wizytą uczniów SP nr 2 w Miliczu, którzy wzięli udział w zajęciach prewencyjnych z zakresu ochrony p/poz. Młodzi „strażacy” pomagali w ich przeprowadzeniu. Następnie cała drużyna uczestniczyła w zajęciach dot. leśnictwa i ochrony lasów, które odbyły się w Wałkowej w Domu Drzewa należącego do Nadleśnictwa Milicz. Po nich uczestnicy zimowiska zjedli obiad przygotowany przez naszego kwatermistrza dh Arka Parkitnego, a następnie udali się do remizy, gdzie pomagali w porządkach. Gdy zbliżał się wieczór naczelnik OSP Milicz Dh Rafał Radecki, przygotował dla uczestników zimowiska oraz druhów organizujących zimowisko wspaniałą pizzę swojego przepisu. W tym samym czasie drużyna MDP zebrała się na świetlicy, gdzie przygotowany był dla wszystkich nocleg i wieczór filmowy. Zimowisko zakończyło się ok. południa następnego dnia, wcześniej jednak wszyscy uczestnicy zjedli pyszne śniadanie przygotowane przez dh Arka. Po zakończeniu uczestnicy zostali odwiezieni do swoich domów. Z planów MDP wynika, że młodzi „strażacy” już chcą powtórzyć podobne zajęcia w Naszej remizie wiosną.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

20-04-2017 15:02
Dziękuję wszystkim za pomoc, przygotowanie i tegoroczną wartę honorową przy Bożym Grobie w milickich parafiach Strażak

15-02-2017 09:28
Zapraszamy wszystkich członków OSP Milicz na wizytę duszpasterską naszego kapelana, tzw. "kolędę", która odbędzie się 16.02.2017 r., o godz. 16.00, w milickiej Kogut remizie.

09-01-2017 16:04
Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w kolportaż kalendarzy 2017. Mimo wielu problemów po stronie dystrybutora odnieśliśmy sukces! Upup

24-12-2016 19:43
Zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia dla Wszystkich Strażak Kogut Strażak

12-12-2016 08:10
Specjalne podziękowania dla wszystkich pomagających w tegorocznej "Szlachetnej Paczce" Strażak Strażak

13-11-2016 10:02
Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody Święta Niepodległości Strażak

01-11-2016 07:37
Upup Grin Trzeba to dobrze zaznaczyć "DLA NIEKTÓRYCH".

30-10-2016 10:00
Dla niektórych szklanka zawsze będzie do połowy pusta...

27-10-2016 17:03
Tu cisza, tam cisza... Głucho wszędzie, ciemno wszędzie... Co to będzie? Co to będzie?

21-10-2016 08:17
Działamy, działamy. Zapraszamy dzisiaj na zbiórkę krwi dla dh Piotra - ILO w Miliczu 8.30-12.00. Strażak

19-10-2016 16:39
Co taka ciszaaa....???

15-07-2016 15:49
Dziękuję i gratuluję postawy wszystkim: strażaczce i strażakom JOT OSP Milicz, biorącym udział we wczorajszych działaniach na terenie Milicza i okolic Strażak

03-06-2016 01:24
Pozdrawiam wszystkich strażaków OSP Milicz, a dziewczyny przede wszystkim Wink Strażak

25-04-2016 19:33
Panowie, gratuluję odbytych ćwiczeń. Dobra robota !!! Upup

25-03-2016 10:47
Wesołych Świąt Wielkanocnych dla Wszystkich Wink

2,700,446 unikalne wizyty