25-08-2016 09:51
Nawigacja
· Strona główna
· Historia OSP Milicz
· Sprzęt
· Zarząd
· Filmy
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Forum
· Kontakt
· Linki
· Download
· Szukaj
Aktualnie online
· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 115
· Najnowszy użytkownik: odowily
Ostatnie komentarze
News
Pierwsza karetka przyj...
strazak1 to jakiś prof...
w czym ten sprzęt jest...
a jakie prace wykonały...
A gdzie kur... OSP Suł...
Artykuły
Brak komentarzy
Zdjęcia
Fajne wozy bojowe --
Młody :P
a to kto stoi z Wojcie...
Gacu jaki eligancki :P
członkowie OSP Milicz
Inne
Co nie można :) :P i c...
Hej...to moje nagranie...
Pierwszy zastęp na mie...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Spokój.
· Konkurs „Straż...
· Strażacy na medal - ...
· Strażacy na medal - ...
· Nadchodzące wydarzenia
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Powitanie

W roku 2016 do dnia dzisiejszego Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu brała udział w 59 działaniach ratowniczo-gaśniczych, 0 zabezpieczeniach operacyjnych terenu chronionego oraz w 2 ćwiczeniach organizowanych przez PSP.

Numer konta OSP Milicz 35 9582 0000 2000 0000 0303 0001

Darowizny proszę wpłacać z dopiskiem "Darowizna na cele statutowe OSP"

Pożar balotów w Henrykowicach
Dnia 23.08.2016 r. w godzinach nocnych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym GBA (MAN) został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do m.Henrykowice w celu gaszenia pożaru balotów słomy. Działania trwały ok 6 godzin do dnia 24.08.2016 r. a następnie ponownie zadysponowano Naszą jednostkę do dogaszania ok 3 godziny po powrocie.
Usuwanie niebezpiecznych konarów drzew w Miłochowicach
Dnia 23.08.2016 roku w godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie SH-18 (podnośnik hydrauliczny) został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do m.Miłochowice w celu usunięcia stwarzających zagrożenie dla zdrowia i życia. Działania trwały ok 2 godzin.
Usuwanie niebezpiecznego konaru w Miliczu
W dniu 08.08.2016 roku w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie typu podnośnik hydrauliczny SH-18 został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy usunięciu niebezpiecznego konaru drzewa w Miliczu przy ul.Parkowej. Na miejscu działała JRG Milicz w sile jednego zastępu. Działania trwały ok godziny.
Usuwanie niebezpiecznego konaru w Miliczu
W dniu 02.08.2016 roku w godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie typu podnośnik hydrauliczny SH-18 został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do pomocy przy usunięciu niebezpiecznego konaru drzewa w Miliczu przy ul.Wojska Polskiego (okolice stacji PKP). Na miejscu działała jednostka Wojskowej Straży Pożarnej w Miliczu oraz Pogotowie Energetyczne.
72 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
Dzisiaj, w dniu 1 sierpnia 2015 roku, o godzinie 17:00, czyli godzinie "W" Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu uczciła 71-tę rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Na jedną minutę włączono wszystkie syreny alarmowe jednostki oraz sygnały alarmowe samochodów pożarniczych. Na uroczystej zbiórce obecny był zastęp z Jednostki Operacyjno-Technicznej OSP oraz członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Milicz.
Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu zawsze pamięta o bohaterach Powstania Warszawskiego oddając im symbolicznie hołd. Cześć i chwała bohaterom!

Poniżej przedstawiamy krótki film pokazujący jak w Miliczu uczczono rocznicę. Zrealizowany dzięki TVP Milicz
Kolizja na DW 439 w okolicach Łąk
Do groźnej kolizji doszło 1 sierpnia po południu na drodze wojewódzkiej numer 439 w okolicy miejscowości Łąki. Informacja o zdarzeniu wpłynęła do straży pożarnej ok. godziny 17.00. Doszło do zderzenia samochodu osobowego z traktorem. W wyniku zderzenia oba pojazdy zostały uszkodzone. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, neutralizacji, za pomocą sorbentu, wycieku płynów eksploatacyjnych oraz kierowania ruchem. W wypadku ranny został kierujący samochodem osobowym. Na miejscu pracowały 3 zastępy z JRG Milicz, OSP Sułów i OSP Milicz, a także policja i pogotowie ratunkowe oraz pomoc drogowa.
Usuwanie niebezpiecznych konarów w Miliczu
W dniu 30.07.2016 roku w godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie SH-18 został zadysponowany przez SKKP PSP w Miliczu do miejscowości Milicz ul.Puławskiego w celu wycinki niebezpiecznych konarów. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wycięciu niebezpiecznie zwisających nad drogą konarów za pomocą pilarki łańcuchowej. Przedstawione działania trwały ok. 2 godz.
Kolizja drogowa w Miliczu
W dniu 21.07.2016 r. w godzinach wieczornych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie ratowniczo-gaśniczym GBA MAN został zadysponowany przez SK KP PSP w Miliczu do zdarzenia drogowego w Miliczu na ul.Piłsudskiego gdzie zderzyły się trzy samochody osobowe. Działania Nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kierowaniu ruchem drogowym. Na miejscu w akcji brały udział dwa zastępy z JRG Milicz, WSP Milicz oraz OSP Sułów.
Powalone drzewo na ul. Sułowskiej DW 439
Kolejna akcja naszych strażaków miała miejsce na ul. Sułowskiej, pomiędzy Miliczem a Świętoszynem, gdzie na DW 439 przewróciło się drzewo, całkowicie ją tarasując. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany zastęp z JOT OSP Milicz na samochodzie GBA 2,5/16. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia okazało się, że droga jest nieprzejezdna, natomiast na szybki dojazd do szpitala z osobą poszkodowaną, po drugiej stronie przewalonego drzewa oczekuje karetka pogotowia ratunkowego. Działania strażaków polegały na natychmiastowym udrożnieniu przejazdu dla karetki pogotowia ratunkowego jadącej do szpitala. Wycięte za pomocą pilarki łańcuchowej drzewo ułożono na poboczu drogi i przywrócono ruch drogowy na DW 439. Całe działania trwały ok. 0,5 godz.

Poniżej przedstawiamy krótki film zrealizowany przez TVP Milicz obrazujący sytuację pogodową w Miliczu panującą dnia 14.07.2016 roku:
Zalana świetlica szkolna w Miliczu
W tym samym czasie, drugi rzut naszej Jednostki, na samochodzie GBA 3,5/29, został zadysponowany do wypompowania wody z podtopionej świetlicy szkolnej w Miliczu, znajdującej się na ul. Trzebnickiej. Powierzchnia zalanych pomieszczeń, wchodzących w skład świetlicy, wynosiła ok. 100 m2. Strażacy za pomocą pomp pływającej i szlamowej wypompowali wodę zalegającą w pomieszczeniach. Działania ratownicze trwały 1 godz. czasu.
Powalone drzewo w Kaszowie
Po krótkiej przerwie w działaniach, oprócz intensywnie padającego deszczu, wzmógł się również wiatr, JOT OSP Milicz, został zadysponowany, na samochodzie GBA 2,5/16 do miejscowości Kaszowo, w celu usunięciu powalonego na drogę powiatową i ścieżkę rowerową drzewa. Na miejscu działań, na strażaków oczekiwał już miejscowy leśniczy wraz ze sprzętem ciężkim. Strażacy za pomocą pilarki łańcuchowej usunęli zagrożenie. Wycięte drzewo zostało ułożone na poboczu za pomocą ciężkiego sprzętu, a ruch drogowy przywrócony. Całe działania trwały ok. 40 min.
Podtopiony sklep NETTO na ul. Kopernika w Miliczu
Strażacy naszej Jednostki, którzy zakończyli działania przy ul. Mickiewicza, zostali zadysponowani na ul. Kopernika, gdzie podtopiona została część towarowa sklepu NETTO, rampa o powierzchni ok. 100 m2. Działania strażaków przybyłych na miejsce na samochodach GBA 3,5/29 oraz 2,5/16 polegały na wypompowaniu wody z zalanej części sklepu za pomocą pomp pływających typu „Niagara”. Całość działań trwała ok. 1 godz.
Podtopiona piwnica w domu wielorodzinnym na ul. Kopernika w Miliczu
W wyniku niesprzyjających warunków atmosferycznych w Miliczu i okolicach, dyżurny SK KP KP PSP w Miliczu, zadysponował do działań trzeci rzut naszej Jednostki na samochodzie GLBM-Rt. Strażacy zostali skierowani do podtopionej piwnicy domu wielorodzinnego w Miliczu, na ul. Kopernika. Działania tam prowadzone były wspólnie z kolegami z JRG Milicz. Powierzchnia podtopionej piwnicy i podjazdu dla pojazdów wynosiła ok. 200 m2. Zagrożenie usunięto za pomocą pomp pływających typu „Posejdon” i „Niagara”. Cała akcja ratownicza trwała ok. 2 godz.
Zalana piwnica budynku wielorodzinnego na ul. Mickiewicza w Miliczu
Kolejną akcją ratowniczą naszych strażaków w tym dniu, było wezwanie przez dyżurnego SK KP KPPSP w Miliczu, wypompowania wody z zalanej piwnicy budynku wielorodzinnego w Miliczu, przy ul. Mickiewicza. JOT OSP Milicz działał tutaj w sile dwóch zastępów na samochodach GBA 3,5/29 i 2,5/16. Później dotarli do nas koledzy z JRG Milicz i wspólnie z nami wypompowywali wodę z zalanych garaży i piwnic. Łączna powierzchnia zalanych pomieszczeń wyniosła ok. 500 m2. Strażacy za pomocą pomp pływających i szlamowej usunęli zagrożenie i wypompowali wodę. Cała akcja trwała ok. 2,5 godz.
Podlane budynki na ul. Kościuszki w Miliczu
14 lipca br. od rana IMGW ostrzegało przed długo trwałymi opadami 2 stopnia na terenie dolnego śląska. Tym razem prognozy meteorologów się sprawdziły. W godzinach popołudniowych po ulewnych deszczach, jakie przechodziły nad Miliczem i okolicami, Jednostka Operacyjno-Techniczna OSP w Miliczu, w sile dwóch zastępów na samochodach ratowniczo-gaśniczych GBA 3,5/29 i 2,5/16, została zadysponowana do wypompowywania wody z zalanych piwnic i budynków przy ul. Kościuszki w Miliczu. Strażacy za pomocą motopomp pływających wypompowali wodę z zalanych pomieszczeń. Akcje ratownicze trwały ok. 1 godz. czasu. Akcję nadzorował D-ca JRG w Miliczu.
Podsumowanie roku szkoleniowego MDP OSP w Miliczu
Dnia 26 czerwca odbyło się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu podsumowanie roku szkoleniowego Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Milicz. Podczas krótkiego podsumowania Prezes Naszej jednostki, dh Grzegorz Duda, podziękował młodym druhnom i druhom za aktywny udział w zbiórkach oraz zaangażowanie włożone w utrzymanie naszej jednostki. Zbiórki to przede wszystkim nauka, a młodzi druhowie uczą się chętnie. Podsumowania dokonał także dh Rafał Radeck-Naczelnik Jednostkii, który młodzieżową drużynę prowadzi. Na zakończenie członkowie MDP otrzymali koszulki z logo Gminy Milicz oraz drobne upominki. Zapraszamy wszystkie chętne osoby, które chciały by wstąpić w szeregi MDP wraz z rodzicami do naszej jednostki. Na zakończenie wszyscy razem uczestniczyli w spotkaniu przy grillu, które przygotowali dla młodszych, starsi koledzy, dziękując w ten sposób za wspólną pracę, w ciągu całego roku.
Pożar lasu w Świętoszynie
W dniu 02.07.2016 roku, w godzinach przed popołudniowych zostaliśmy zadysponowani przez SKKP KP PSP w Miliczu, na samochodzie MAN GBA 3,5/29 do pożaru lasu, który wybuchł w okolicy miejscowości Świętoszyn. Strażacy po przybyciu na miejsce akcji, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i natychmiast przystąpili do gaszenia lasu, wspólnie z kolegami z JRG Milicz., która przybyła na miejsce jako pierwsza. Pożar ugaszono za pomocą dwóch prądów wody, podanych w natarciu oraz za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego. Cała akcja trwała ok. 2 godz. Na miejsce działań został wezwany także zarządca terenu, przedstawiciel Nadleśnictwa w Miliczu.
Przewrócone drzewo na DK nr 15
W dniu 02.07.2016 rokuw godzinach popołudniowych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie GBA 3,5/29, został zadysponowany przez SKKP PSP w Miliczu do miejscowości Lasowice, gdzie pracował przy usunięciu drzewa, przewróconego na DK nr 15. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu zagrażającego drzewa za pomocą pilarek łańcuchowych. Działania trwały ok. godziny czasu. Drzewo usunięto na pobocze drogi krajowej. Po usunięciu zagrożenia ruch drogowy przywrócono.
Niebezpieczne konary w Dziadkowie
W dniu 25.06.2016 roku w godzinach nocnych JOT OSP Milicz w sile jednego zastępu na samochodzie SH-18, został zadysponowany przez SKKP PSP w Miliczu do miejscowości Dziadkowo, gdzie wspólnie z kolegami z JRG Milicz, pracował przy usunięciu niebezpiecznie nachylonych konarów nad domy mieszkalne i linie energetyczne. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wycięciu zagrażających konarów za pomocą pilarek łańcuchowych. Wspólne działania przyniosły zamierzony skutek, a niebezpieczeństwo usunięto. Cała akcja trwała ok. 1 godz. Oprócz strażaków na miejsce zadysponowana została ekipa z zakładu energetycznego.
Pokaz Ratownictwa Technicznego podczas American Cars Mania w Miliczu 26.06.2016 r.
W dniach 24 – 26.06.2016 roku miała miejsce w Miliczu kolejna edycja święta amerykańskiej motoryzacji, czyli American Cars Mania. W czasie odbywającej się imprezy strażacy JOT OSP Milicz, prowadzili zabezpieczenie imprezy masowej m.in. pod względem p/poż., wspólnie z kolegami z JRG Milicz. Dodatkowo w niedzielę 26.06.2016 r., na prośbę organizatorów został przygotowany i wykonany pokaz ratownictwa technicznego oraz udzielania KPP osobom poszkodowanym w wypadku drogowym. Pokaz ten został przeprowadzony wspólnie ze strażakami z JRG Milicz oraz ratownikami medycznymi Rawickiego Centrum Ratownictwa. Poniżej kilka zdjęć z tego przedsięwzięcia.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

15-07-2016 15:49
Dziękuję i gratuluję postawy wszystkim: strażaczce i strażakom JOT OSP Milicz, biorącym udział we wczorajszych działaniach na terenie Milicza i okolic Strażak

03-06-2016 01:24
Pozdrawiam wszystkich strażaków OSP Milicz, a dziewczyny przede wszystkim Wink Strażak

25-04-2016 19:33
Panowie, gratuluję odbytych ćwiczeń. Dobra robota !!! Upup

25-03-2016 10:47
Wesołych Świąt Wielkanocnych dla Wszystkich Wink

29-02-2016 19:59
Sam jesteś cienki Pfft

27-02-2016 07:51
Dzięki! Smile

24-02-2016 20:35
Wejdźcie w link i kliknijcie LUBIĘ TO! Pomóżcie wygrać konkurs. https://www.faceb.
..tif_t=like

24-02-2016 16:55
GRATULACJE dla Rodziców i ich Maluszków Upup

06-02-2016 17:33
BeMyFrag to tylko Ty masz problemy ze spaniem Pfft

25-01-2016 00:12
Nie spać Grin

31-12-2015 14:52
Szczęśliwego Nowego 2016 Roku dla wszystkich Wink

14-12-2015 18:15
Gaszenie

12-12-2015 23:35
oczywiście że mogę ba a nawet muszę Wink

11-12-2015 08:35
No raczej powinny nie??? Ale Ty zawsze możesz przyjść i osobiście obejrzeć Pfft

10-12-2015 18:27
Foteczki nowego nabytku pojawią się na stronie? Grin

2,255,247 unikalne wizyty